ZJ LER ARAZİDE 2 TL YAKIYO TEST EDİLDİ ONAYLANDI...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa E Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,647

Etiketler
Ynt: ZJ LER ARAZİDE 2 TL YAKIYO TEST EDİLDİ ONAYLANDI...

Ayda 1100-1200 tl yakıt giderım var.ekonomıyı ayakta tutuyormuyum bilmem:smiley:yılda 2600 tl vergı,460 tl sıgorta,ayda ortalama 200 tl bakım,tamır.akıl işi degıl aslında v8 hastalığı olmasa!

outlaw06' Alıntı:
5,2 zj standart hali ile fabrika verisi 22 ltr dir.(60kg lık sürücü ile,uçak pistinde,rüzgarsız ortamda,sabit hızla yapılan defalarca tekrarlanan ölçümün en az değeri yakalanıp o varsayılır:smiley:))asla reelde 22 ltr yakamazsınız bu direk 24 e çıkar.lpg de de %15-20 fazla yakar.bu da 26-28 ltr eder.tavan sepeti,lastik,tampon,vinç vs de üzerine %30 koyar.etti 34-36 ltr.Bu da 860 krş civarı yapar.arazi ağırsa ve özellikle çamur varsa 1 tl üzerine kesinlikle çıkar.
kısacası zj ş.içi standart hali ile 700 krş
ekstralı,yapılı ise 850-900 krş
ağır arazide de 1 tl üzeri yakabilir

Aracın ne lpg sinde arıza var nede pompada hile çamurun içine sokunca yakıyo ağbi keşke yakmasada hepimiz kullansak...

AL1820' Alıntı:
istanbul trafiğinde 1tl nin altına inmiyor diye duydum doğrumudur?
1,900 kg lık araç.Elbette dur kalk arttıkça, ışıklarda ve sıkışık trafikte beklemeler arttıkça 1 tl yi bulur.İnsanımızın en büyük yanılgısı sadece lpg yi ölçmeleri.unutmamalı ki sürekli olarak yaktığınız lpg miktarının %7-8 i civarı da benzin yakarsınız.ilk çalıştırmada kışın 3 km civarı, yazın 1 km civarı araç benzinde çalışır.bunun yanında kick down da yada ani kalkışlarda karma yakıta geçer ve azda olsa benzinde çeker motor...

Mustafa E' Alıntı:
Aracın ne lpg sinde arıza var nede pompada hile çamurun içine sokunca yakıyo ağbi keşke yakmasada hepimiz kullansak...

çamura sokunca yakıyor diyorsun,fakat ilk mesajınızda stabilize yolda kullandık demiştiniz çamurda uğraşan arabanın km hesabı olur mu? ha sen zj yi kötülemek istiyorsan buna hiç gerek yok çünkü sizin tespitlerinize kimse kulak asmaz..

hunter06_1' Alıntı:
çamura sokunca yakıyor diyorsun,fakat ilk mesajınızda stabilize yolda kullandık demiştiniz çamurda uğraşan arabanın km hesabı olur mu? ha sen zj yi kötülemek istiyorsan buna hiç gerek yok çünkü sizin tespitlerinize kimse kulak asmaz..

İlk yazıyı iyi okursan birkısmı stabilize yazıyo...
Senin araba ne yakıyo abi 35 krş mu.

hunter06_1' Alıntı:

Ha bi de unutmadan benim jeep firmasına rakip bir firmam yok yani zj leri kötü gösterip kendi araçlarımı satmıyacam.
Ayrıca keşke aylık gelirim 5-6 bin lira olsa emin ol zj den başka arabaya binmem.

Beyler tartışmaya gerek yok bence.Ben yakıt konusunda çok araştırma yapan biriyim.Tartışacak bir durum yok.Yazdım ben oraya.5,2 zj ş.içi 700 civarı, aksesuarlıysa 900 e yakın, arazide de 1 tl üzeri yakar.ama 2 tl yakması çok zor.lakin benzinde arazide çamurda çok yol alır yada karda tırmanış yaparsa BENZİNDE 2 tlye yaklaşır.Zaten yukarda ltr bazında verileride yazdım.

Ayrıca benim şahsi düşüncemdir, kimseyi bağlamaz; eğer cidden mali durumunuz iyi değilse, yada çok fanatik zj yuada wj hastası değilseniz ve bu araca biniyorsanız ciddi anlamda mantıksızlıktır.Bende daha evvel zj vardı şu an wj var.yakıt masrafım ayda 400 tl civarından 1200 tl civarına çıktı.ayrıca bu araçlara zamanında ağalar binmiş şimdi biz ameleliğini yapıyoruz.yok def bozuldu yok hortum patladı yok koltuk elektrik motoru bozuldu yok power gitti uhuuuuu bitmez derdi.ancak servsi zengin ediyoruz ve servis sahibininde ağzının içine bakıyoruz bir gülümsesin diye.niye?adama gebesinde ondan...ne tavsiye ederim nede binilecek araba aslında.ama güç,konfor ve v8 alışkanlığı vazgeçilmezleşebiliyor.
şu an bu aracın sıfırı 280 bin tl.ona binebilen paşa keyfini sürüyor sıkıntısız sorunsuz.bizim gibi amelelerin eline düşene kadar haşatı çıkıyor.o yüzden ya sıfırı 280 bin olan aracın 15 yaşındaki 20 bin tl bile değil...

Bir ödemeden dolayı 2009 honda binek aracımı 3 ay kadar önce satmıştım.Kesinlikle şu ara yine az yakıtlı bir binek arayışına girdim.4.7 kapıda dursun, hafta sonları yada gezilerde binilir.ama asla günlük kullanım aracı değil.yine bir binek yapmam lazım yanına.ayda yakıttan artıracağım 500 tl civarı tasarrufla 2 yılda alacağım binek oto bedavaya gelir zaten:smiley:))hayırlısı bakalım

4*2 dizel duster tavsiye ederim, hem yüksek hem ucuz
hemde az yakıyor

Sayın outlaw06;
Yukarıda bahsetmişiniz; ağalar binmiş, biz ameleliğini yapıyoruz demişsiniz yaaa;
%100 hemfikirim.nokta

Saygılarımla..

outlaw06' Alıntı:
Ayrıca benim şahsi düşüncemdir, kimseyi bağlamaz; eğer cidden mali durumunuz iyi değilse, yada çok fanatik zj yuada wj hastası değilseniz ve bu araca biniyorsanız ciddi anlamda mantıksızlıktır.Bende daha evvel zj vardı şu an wj var.yakıt masrafım ayda 400 tl civarından 1200 tl civarına çıktı.ayrıca bu araçlara zamanında ağalar binmiş şimdi biz ameleliğini yapıyoruz.yok def bozuldu yok hortum patladı yok koltuk elektrik motoru bozuldu yok power gitti uhuuuuu bitmez derdi.ancak servsi zengin ediyoruz ve servis sahibininde ağzının içine bakıyoruz bir gülümsesin diye.niye?adama gebesinde ondan...ne tavsiye ederim nede binilecek araba aslında.ama güç,konfor ve v8 alışkanlığı vazgeçilmezleşebiliyor.
şu an bu aracın sıfırı 280 bin tl.ona binebilen paşa keyfini sürüyor sıkıntısız sorunsuz.bizim gibi amelelerin eline düşene kadar haşatı çıkıyor.o yüzden ya sıfırı 280 bin olan aracın 15 yaşındaki 20 bin tl bile değil...

Doğru söylemişsiniz bunlar sonuçta ağa arabası tabikide yakacak benim demem sanki 2,0 binek bir otomobille aynı yakıtı yaktığını idda eden arkadaşlara.
Çok yakıyo ama seviyoruz deyin az yakıyo demeyin..

AL1820' Alıntı:
4*2 dizel duster tavsiye ederim, hem yüksek hem ucuz
hemde az yakıyor

Ali bey ne yaptın sen burdakilerin hiç biri dustere binmez, binse bile arabayı tek parça halinde eve getirmez. ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri