ZJ LER ARAZİDE 2 TL YAKIYO TEST EDİLDİ ONAYLANDI...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mustafa E Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 144
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,492
Ynt: ZJ LER ARAZİDE 2 TL YAKIYO TEST EDİLDİ ONAYLANDI...

AL1820' Alıntı:
kimse benzinli ile dizeli kıyaslamadıki, konu sadece bahsi geçen araçların söylendiği gibi yakmaması.. Kaldıki bahsettiğinizjipleri de passat gibi kendi servisine götürüp bir turbo bir enjektör değiştirin bakalım kaç para tutacak.
elbette dizelle kıyaslamıyorum fakat az yakan araba ya dizeldir,yada 700 -800 kg lık araçtır .bir paket sigaranın 9 tl oldugu bir memlekette ,bir paket sigara parası ile offroad zevki yaşamak biraz zor ben sizi eleştirmiyorum beni yanlış anlamayın burada şu husus çok önemli,zevkin hesabı tutulmaz hepimiz isteriz ki az yakıtla çok kilometre yapalım burada araç markası veya modeli önemli degil, olaya şu açıdan bakmanızı tavsiye ederim sizce bu araçlar km ye 20-25 kuruş yaksa kendi ederi ne olur benim tahminim en az 3 e katlar.bence bu pencereden bakarsak araçlarımızı daha çok severiz.

Etiketler

Mustafa E' Alıntı:
Araç şahane kardeş güle güle bin.
Bide öyle ortalık yerde arabam 1 lira yakıyo deme valla topa tutarlar seni ;D ben bi arazi yaptım zj ile yakıtı ölçtüm ve bu konuyu açtım millet beni burdan topa tuttuğu gibi özeldende topa tutuyolar.
;D ;D ;D

sevgili adaşım kimse araç çok yakıyor dedi diye kimseye laf söyleyemez,belki nacizane araç yakıt sistemi ile ilgili fikirlerini paylaşırlar zaten bu forumun maksadıda bu,benim aracın yakıt degerleri 65-70 kuruş ben bunu düşük gösterme çabasında degilim.ayrıca kimse bana madalyada takmadı heleki aracım satlık hiç degil konuyu geniş açıdan düşünelim ,varsayalım benim araç satlık ve az yakıyor dedim nangi insan alacagı aracı test etmeden satın alır ,ayrıca bu araçları bilmeyen zaten almaz bu benim fikrim sizi üzecek sözler sarfettimse özürdilerim .
benim aracın yakıtı sizin aracınızın yakıtını döver ;D ;D ;D ;D

Abi :D arabayı yakıt açısından öyle kötülediniz ki Satacam bi tane serçe alacam ;D ;D

Benim Zj şehir içi 70 kuruş yakıyordu benziniyle birlikte. Daha aşşağı olsa olsa 60-65 arası görür belki, daha da olmaz. Şehirlerarası sanırım 40 kuruş yakıyordu. Bunlar ekonomi aracı değil, ne diye yakıta bu kadar takılıyoruz anlamıyorum. Basışa göre 1 lira yakarak bitirdiğim depomda oldu, şehiriçi 19 litre ortalama lpg yakarak dolaştığımda.

Bu aracı size öve öve bitiremem :D
çocukluk hayalimdi. yıllar sonra 16 yaşında bile olsa, 5.2l'lik modeline sahip oldum bugün. 1998 model bir araca göre müthiş elektronik sistemleri mevcut. torkuna, sesine, hızlanmasına ve gücüne ise diyecek bir şey yok. araba kullanırken müzik dinlemeyi çok severim normalde, fakat sırf v8 motorun sesini duymak için radyo kapalı kullanıyorum.
..Benzin için ise [Alıntıdır..]... ;D
yol bilgisayarına şehir içinde seyrederken baktığınızda anlık tüketimin 100 km'de ortalama 28 ??? lt olduğunu gördüğünüz anda kan beyninize hücum heder, sakinleşmek için kenara çekersiniz arabayı. şehirdışına çıktığınızda bu sefer de "ulan kaç yakıyor şimdi bu şerefsiz" diye kontrol etmekten yola bakamazsınız. utanmadan da gitmişler yol bilgisayarını tavana koymuşlar zeki amerikan kardeşlerimiz. gaz pedalını köklediğiniz zaman anlık yakıt tüketimin 62lt olduğunu bile görüp kafayı sıyırabilirsiniz. ;D

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;area=showposts;u=141766#ixzz2MYQhKWHN

Mustafa bey kimse kimsenin hobisine zevkine, harcamasına karışmıyor. sadece piyasada söylendiği gibi az yakmıyor yedek parçası vergisi vs bedava değil deniyor.

AL1820' Alıntı:
Mustafa bey kimse kimsenin hobisine zevkine, harcamasına karışmıyor. sadece piyasada söylendiği gibi az yakmıyor yedek parçası vergisi vs bedava değil deniyor.

ellbette az yakmıyor burada hemfikiriz,sorun az yakmasını beklememizde,burada kıyaslarken hep üst segment veya küçük motorlu araçlarla kıyaslıyor olmamız.yoksa görünen köy kılavuz istemez şehiriçi 28lt/km.şehirdışı 21lt/ km tabii bu sakin kullanımda,bundan aşagısı çok zor diye biliyorum bende isterim ki km ye 10 kuruş yaksın fakat aracın gücü ve agırlıgına göre bence az bile bende iki yıl evvel 2001 s 320 vardı inanın bugünkü güncel rakamları ben iki yıl önce veriyordum.bizim araçlar çok iyi,çok kötü ,az yakar,çok yakar tartışması bence kişiye ,zevke ve ekonomiye göre degişir. benim personelimin biri arabasını öve öve bitiriremiyordu çok merak ettim nedir senin arabanı bu kadar özel yapan dedim,'benim olması abi ' dedi ve haklıda .belkide araçlarımız bozulsada gizlice yaptırılması ,çok yakarken ya bunun ayarı bozuk denmesi veya parçasının pahalı oldugu halde taaa amerikadan geliyor denmesini tek şey özetler bu aracın ' BİZİM OLMASI' ve bizlerin bu araçlarla mutlu olması.

Sonuç olarak 5.2 V8 Grand Cherokee şehir içi tüpte ne yakıyo benzinde ne yakıyo biri yazabilirmi :smiley:

08numan08' Alıntı:
Sonuç olarak 5.2 V8 Grand Cherokee şehir içi tüpte ne yakıyo benzinde ne yakıyo biri yazabilirmi :smiley:
ne yakarsa yaksın sen gaza basmaya devam et,bittigi yerde söner bidonla takviye edersin olmadı çekersin ;D ;D ;D

:smiley:)))) ozaman boynumuzda bidonla dolaşmamız gerekir :smiley:

Sonucu kaç kere yazalım:smiley:
5,2 zj ş.içi krş bazında 650-750 krş lpg,, 900-950 krş civarı benzin yakar
4,7 WJ 600-700 krş lpg,, 800-900 krş civarı benzin yakar
uzun yolda her ikiside % 35 civarı düşer.
Bunlar kafadan atma, aracını satmaya hazarlanıp ısrarla az yakıyor şahin kadar yakıyor diyen kişilerin lafı değil, bizzat kullanan kişinin sürekli ölçümü sonucu yazılan rakamlardır.Çok bakımlı prins lpg li 97 ZJ mi 4 ay önce sattım.Şu an 2002 WJ var brc lpg li.Sürekli ölçüm yaparım.Gazıda benzini de sürekli shell den alırım.Aracımın bakımlarını 10 bin km de değil 8 bin km de orjinal mopar yağ ve filtrelerle yaparım vs vs vs.
-Burada biz zj ile 100 km de ş.içi 13 ltr yakarım diyeni de gördük.(aracın fabrika verisi zaten 21 ltr:smiley:)
-Satılığa çıkardığı aracının önüne; km de 40 kuruş yakıyor diyende gördük.
-Ayrıca ayda 900-1200 km civarı yol yapıyorum.Aylık 100-150 tl de benzin alıyorum.Selamlar

08numan08' Alıntı:
:smiley:)))) ozaman boynumuzda bidonla dolaşmamız gerekir :smiley:
ne gerek var ,bagajda yeterince yer var ,ama her ihtimale karşı birtanede bisiklet olsa iyi olur ,herzaman petrole yakın yerde bitmeyebilir ;D ;D ;D

outlaw06' Alıntı:
Bunlar kafadan atma, aracını satmaya hazarlanıp ısrarla az yakıyor şahin kadar yakıyor diyen kişilerin lafı değil, bizzat kullanan kişinin sürekli ölçümü sonucu yazılan rakamlardır.Çok bakımlı prins lpg li 97 ZJ mi 4 ay önce sattım.Şu an 2002 WJ var brc lpg li.Sürekli ölçüm yaparım.Gazıda benzini de sürekli shell den alırım.Aracımın bakımlarını 10 bin km de değil 8 bin km de orjinal mopar yağ ve filtrelerle yaparım vs vs vs.
-Burada biz zj ile 100 km de ş.içi 13 ltr yakarım diyeni de gördük.(aracın fabrika verisi zaten 21 ltr:smiley:)
-Ayrıca ayda 900-1200 km civarı yol yapıyorum.Aylık 100-150 tl de benzin alıyorum.Selamlar
işte gerçek rakamlar bundan azı yalan, çogu ise arızalı.

outlaw06' Alıntı:

sanırım burdaki sıkıntı bizim istanbulda yaşamamızdan kaynaklanıyor.
biz ş.i. dedikmi saatler süren kuyruklar anlıyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR