17 Yaşındaki Yoldaşınıza Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alexander-Supertramp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,177
Merhaba arkadaşlar ,ağabeyler, ablalar kendimi tanıtayım öncelikle ; İsmim Hasan yaşım 17 lise öğrencisiyim ve istanbul bahçeşehirde yaşıyorum.Memleketim Sivas.Yaz tatillerinde gidiyorum dağlara çıkıyorum geziyorum ama yeterli gelmiyor.
Başka yerlere kendi başımı alıp gitmek istiyorum telefon olmadan bilgisayar olmadan araba veya karavan olmadan.Özgürlüğün tadına varmak doğada belli bir süre kafamı dinlemek gezmek görmek dokunmak hissetmek istiyorum.Ama doğru düzgün tecrübem kamp malzemem üyesi olduğum bir izci topluluğu yok.Çevremde bana yardımcı olabilecek tek insan eniştemdi oda zaten sivas'ta avcılık falan yapıyor.Bilmiyorum belki ergenlik ama çok hoşuma gidiyor avcılıktı camping di falan filan.Neyse zamanınızı çaldım zaten ihtiyacım olan şey bana böyle bir maceraya geziye çıkmak için uygun yerleri buralara ulaşımı nasıl sağlayacağımı yanıma almam gereken malzemeleri veya tecrübelerinize dayanarak öneri vermenizi istiyorum.Herkese iyi forumlar dilerim , sağlıcakla kalın.

Etiketler
Ynt: 17 Yaşındaki Yoldaşınıza Yardım

merhaba
doğayla içiçe olmak,kamp yapmak,doğa yürüyüşü,çadırda kalmak,kamp ateşinin başında oturmak,kuş cıvıltıları arasında doğaya uyanmak harikadır,bu güzelliklerin ilgini çekmesi ve bunu keşfetmiş olman çok güzel
ancak tek başına biraz sıkıcı olabilir,malzemelerin yetersizse ve fazla tecrüben yoksa zorlanabilirsin
bence çevrende senin gibi buna ilgi duyan biri varsa onunla gidebilirsin,yada bu forumdan kamp arkadaşı aranıyor şeklinde bir başlık açarak yaşına uygun yakın yerlerde oturan bir kamp arkadaşı yada arkadaşları bulabilirsin,
kamp malzemeleri aşağı yukarı belli;
çadır-sırt çantası-kamp çakısı-mat-tulum-yürüyüş ayakkabısı-pişirme seti-kamp ocağı-yağmurluk,kafa lambası-kamp aydınlatma malzemeleri,olta vb
bunların hepsini bir arada decathlonda bulabilirsin
o bölgede ki kamp yerleri hakkında forumdan bölgeyi bilen arkadaşlar bilgi verecektir
pek o taraf hakkında bilgim yok ama
ömerli,sazlıdere,silivri tarafında kamp yerleri var diye biliyorum
kolay gelsin

omnitemporal' Alıntı:
merhaba
doğayla içiçe olmak,kamp yapmak,doğa yürüyüşü,çadırda kalmak,kamp ateşinin başında oturmak,kuş cıvıltıları arasında doğaya uyanmak harikadır,bu güzelliklerin ilgini çekmesi ve bunu keşfetmiş olman çok güzel
ancak tek başına biraz sıkıcı olabilir,malzemelerin yetersizse ve fazla tecrüben yoksa zorlanabilirsin
bence çevrende senin gibi buna ilgi duyan biri varsa onunla gidebilirsin,yada bu forumdan kamp arkadaşı aranıyor şeklinde bir başlık açarak yaşına uygun yakın yerlerde oturan bir kamp arkadaşı yada arkadaşları bulabilirsin,
kamp malzemeleri aşağı yukarı belli;
çadır-sırt çantası-kamp çakısı-mat-tulum-yürüyüş ayakkabısı-pişirme seti-kamp ocağı-yağmurluk,kafa lambası-kamp aydınlatma malzemeleri,olta vb
bunların hepsini bir arada decathlonda bulabilirsin
o bölgede ki kamp yerleri hakkında forumdan bölgeyi bilen arkadaşlar bilgi verecektir
pek o taraf hakkında bilgim yok ama
ömerli,sazlıdere,silivri tarafında kamp yerleri var diye biliyorum
kolay gelsin

Hocam yanlızlıktan hoşlanırım , zaten bir nevi böyle 1 aylık bir kamp süreci düşünmemin sebebi yanlız kalıp kendimi dinleyebilmek . Şöyle bir göl kenarında kitaplarımla birlikte otursam 1 hafta boyu sonrasında gezsem gibisinden düşünüyorum. Tecrübe edinebileceğimiz kurum kuruluş topluluklar var mı?

zirve dağcılık ve doğa sporları klubü
http://www.zirvedagcilik.net/

Alışveriş için Fransız Dechatlon tarzı büyük mağazaları tavsiye etmem. Küçük esnafımıza kıymet vermemiz gerektiğini düşünüyorum :smiley: :smiley:

Gökcan Eray' Alıntı:
Alışveriş için Fransız Dechatlon tarzı büyük mağazaları tavsiye etmem. Küçük esnafımıza kıymet vermemiz gerektiğini düşünüyorum :smiley: :smiley:
Hocam mesajınız için teşekkürler.Şimdi benim istediğim ömürlük ekipman çünkü üniversiteye geçerken 1 sene dondurup 6-7aylık bir kamp sürecine çıkacağım.Kaliteli ömürlük ekipman alabileceğim yerleri önerirseniz çok iyi olur.
İyi akşamlar.

Üniversite yi degil , kampı dondur. Okul da etkinlikler olur, yazin yaparsin. o 1yili kaybettigin icin kafani cok vurursun sonra , benden uyarmak.

Dağcılık malzemeleri için Karaköy'e gideceksin. (Internetten bulabilirsin. Hepsinin online mağazası var) Cebin biraz kalın olacak. Ama bildiğin en iyi markalardan daha kaliteli ve bir okadarda rahat kıyafetlerin olmuş olacak.

En önemlisi eğitim eğitim. Bunun içinde dağcılık kulüplerine üye olup dağcılık federasyonun eğitimlerine katılabilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.