2. El Araç Piyasası Fırsatçılığı ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan highoutput Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 187
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,982

Etiketler

.
Politika ve ekonomiye hiç seksüel açıdan bakmayı düşünmemiştim.. 😁

Ekonomi; İnsanın ihtiyaçlarını karşılamada yapılan her türlü faaliyeti içerir.

Politika; Bir hedefe varmak için karşısındakilerin duygularını okşama, zayıf noktalarından veya aralarındaki uyuşmazlıklardan yararlanma vb. yollarla işini yürütme

Bir şeklide dolayıda olsa içeriyor sanki.

Ekonomi; İnsanın ihtiyaçlarını karşılamada yapılan her türlü faaliyeti içerir.

Politika; Bir hedefe varmak için karşısındakilerin duygularını okşama, zayıf noktalarından veya aralarındaki uyuşmazlıklardan yararlanma vb. yollarla işini yürütme

Bir şeklide dolayıda olsa içeriyor sanki.

Orhan bey, bu kadar teknik ve detaylı açıklama yapmanızı takdir ediyorum, ama hal ve gidişat ortada ;). İş fantazilere kaldı:smiley:

''Komorlar Cumhurbaşkanı Assoumani: Biz daima Türkiye’nin yanında olacağız.''

gece gece içimi rahatlatan haber , ptesi sabah piyasalar rahatlar .

Bugün A101 de peynir, sucuk gibi şeylerin fiyatının 5-6 lira pahalılandığını, Sucuğun fiyatının 20 liranın üzerine çıktığını gördüm. Acayip bir fiyat artışı var piyasada.

KoMorların desteğinin, Türk halkının ekonomik şoklar karşısında hergün MORarmasına nasıl çare olacak şimdi merak ettim.
komorlar ekonomi kurulu konuyu ele almış . acı reçete olmasa bari ,

IMG 20211220 014110

Bugün A101 de peynir, sucuk gibi şeylerin fiyatının 5-6 lira pahalılandığını, Sucuğun fiyatının 20 liranın üzerine çıktığını gördüm. Acayip bir fiyat artışı var piyasada.
üstadım tüm 3 harfli marketler asgari ücret açıklanacağı günün sabahı etiketlere %50 iyileştirme !!! yaptılar , hepsinde temel gıda maddeleri kuruşuna kadar aynı , sordum dıj güjler dediler.

Son düzenleme:

liman bölgelerinden duyumlarıma göre büyük yağ firmaları dolar kuru sebebi ile yurt dışından ayçiçek yağı ithalatını durdurdu , umarım ülkemizde yeterli stok vardır , bilgilerinize.

Son düzenleme:

0 arabalarda fiyatlar güncelleniyor , kafalar karışık , bakalım fiyatlar inecek mi ? yoksa döviz fiyatlarının tavan olduğu yerden hesaplar devam mı edecek ?

dolar 13 civarı iken aldığım x bir ürünün kilosu 13 tl den 16 tl ye çıkmıştı , bu sabah dolar 18 den 12 ye düştü aldığım x ürün kilosu düşmedi 18 tl ye çıktı !!! (3 ay önce kilosu 7 tl idi bu arada )

dolar 13 civarı iken aldığım x bir ürünün kilosu 13 tl den 16 tl ye çıkmıştı , bu sabah dolar 18 den 12 ye düştü aldığım x ürün kilosu düşmedi 18 tl ye çıktı !!! (3 ay önce kilosu 7 tl idi bu arada )

1- Nakliye masrafları içindeki en büyük etken olan yakıt fiyatları düşmedi
2-Üretimde kullanılan elektrik,doğalgaz birim fiyatları düşmedi
3-Üretimde ve satışta kullanılan girdiler azalmadı.
4-En önemliside daha çok para kazanma hırsı hiç azalmadı.
diğer bir çok etken var ki sayamadım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR