2. Nesil Terios Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CasperSky Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,349

CasperSky

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba;

2008 Terios sahibiyim. Aracımın lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. Genellikle şehir içi kullanıma uygun zaman zamanda av için arazide beni üzmeyecek lastik arayışına girdim. Orjinal jantların bulunmadığı için Lastik ölçülerim standarttan farklı farklı olarak 225 55 R17 ebadında. 60 yanak sorun çıkartmayacağını örgendim.

İlk tercihim Geolandar ATS G012 Modeliydi fakat aldığım adet fiyatları 460-510Tl arasında. Fiyat bana yüksek geldi.

Asfalt kullanımı agırlıklı olmak üzere zaman zaman araziye uygun Kış aylarında da sorun ve ceza teşkil etmeyecek lastik tavsiyelerinde bulunursanız sevinirim
Ebat : 225 55 R17 yada 225 60 R17 de olmakta
G012.jpg

Etiketler
55 ya da 60 yanak çok düşük jantlariniz arazide usturadan gecmis gibi olur yanak tercihiniz en az 65 70 olmali kalin sağlıcakla

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar Merhaba;

2008 Terios sahibiyim. Aracımın lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. Genellikle şehir içi kullanıma uygun zaman zamanda av için arazide beni üzmeyecek lastik arayışına girdim. Orjinal jantların bulunmadığı için Lastik ölçülerim standarttan farklı farklı olarak 225 55 R17 ebadında. 60 yanak sorun çıkartmayacağını örgendim.

İlk tercihim Geolandar ATS G012 Modeliydi fakat aldığım adet fiyatları 460-510Tl arasında. Fiyat bana yüksek geldi.

Asfalt kullanımı agırlıklı olmak üzere zaman zaman araziye uygun Kış aylarında da sorun ve ceza teşkil etmeyecek lastik tavsiyelerinde bulunursanız sevinirim
Ebat : 225 55 R17 yada 225 60 R17 de olmakta
G012.jpg
Bende de 2008 Terios var. 1.5 Yeni kasa
İlk arazi aracımı almanın heyecanıyla, orjinal ebadı değiştirmenin pek artı eksisini, ihtiyaç olup olmadığını araştırmadan aracımı biraz daha yükseltmek ve arazi yeteneğini geliştirmek için bu lastikleri aldım. Böylece aracımın orjinal lastik ebadı olan 65 yanaktan 70 yanağa geçmiş oldum. Fakat aracı kullandıkça şu anki hafif arazi şartlarında ve köy yollarında böyle bir yükseltmeye ihtiyacım olmadığını gördüğüm için ve biraz daha yakıt tasarrufu sağlamak açısından orijinal ebattaki lastikleri taktırıp bu lastikleri kenara aldım. Benim kullanım şartlarımda Yokohama'nın Arazi ve Asfalt performansı oldukça tatminkardı... Eğer bu lastiği aracımın orjinal ebadında almış olsaydım değiştirmeyi hiç düşünmez, uzun bir süre kullanmaya devam ederdim, bir kaç yıl daha işimi rahatlıkla görürdü...

YOKOHAMA GEOLANDER A/T G012 Modeli. 215 70 16 SUV Lastiğidir. M+S Olarak geçer. Yaz Lastiğidir. 5Adet
LASTİKLER HİÇ PATLAMAMIŞ VE NE SEBEPLE OLURSA OLSUN HİÇ BİR ŞEKİLDE TAMİR GÖRMEMİŞ TERTEMİZ DURUMDADIR.

Diş Derinlikleri: Lastiklerimin 2 Tanesiİ 6MM , 2 Tanesi 7mm ve Stepne olarak kullanılan da 8mm dir.
Diş Derinliği Ölçüm Fotoğrafları da mevcut. Zaten Sıfır lastiğin diş derinliği 9mm dir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri