2001 Nissan Patrol Y61 GU Seri II ZD30 "El Bombası"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan balum Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,737

balum

Yalan Dünya
Yer
Ankara
Uzun zamandır belamı arıyordum; buldum!
işte "El bombası - granade" zd30
tatlısu gezgini olacak büyük ihtimalle...

Images

DSC 1836

DSC 1840

DSC 1842

DSC 1854

DSC 1856

DSC 1860

DSC 1867

DSC 1868

DSC 1881

Projede Yapılacaklar Listesi-Öncelik sırasına göre

-Turbo basınç göstergesi
-EGT göstergesi
-Yağ basınç göstergesi
-göstergeler için ön direğe "pillar pod" uygulaması
-Turbo basıncını ayarlamak için iki aşamalı basınç konrolörü
-EGR nin kapatılması
-Geri vites kamerası-belki öne kamera uygulaması
-Şınorkel
-Rüzgarlık (Weathershield)
-Lastik (muhtemelen BFG AT)
-Hi-jack
-Vinç
-Yükseltme
-İkinci akü
-İnverter
-Intercooler değişerek yada değişmeden fan uygulaması ve intercooler sıcaklık göstergesi
-Manuel Tork Konvertır
-Uzun menzil deposu veya yedek depo
-Egsoz değişimi
-Chip uygulaması

Tabi bunları yapabilmek için hepsinden önemlisi bunları ankarada gözüm arkada kalmadan yaptırabileceğim sorularıma isteklerime sabırla cevap verebilecek bir ustaya-yere ihtiyacım var.Bu konuda her türlü tavsiyeye açığım.

Etiketler
Ynt: 2001 Nissan Patrol Y61 GU Seri II ZD30 "El Bombası"

uzun ve maşakatli bir yolculuk olacak ALLAH cc. kolaylık versin
takipdeyim :D

uzun seyahatler , expeditionlar için çok iyi bir araç, hayırlı olsun. Kişisel fikrim bakımı ayarları düzgün yapıldıkdan sonra chip yaptırmayın. Kalkışlarda serilik ve ağır off roadda güç verir chip size ama yakıtı arttırır.

uzun seyahat araçlarında bence bu azcık güç farkındansa yakıt ekonomisi daha çok işinize yarar :smiley:

allah kaza bela vermesin güle güle binin maşşallah maşşallah..... ;)

Antalya'dan yusuf daha çok yeni bu araçdan bir tane modifiye etti onu gördünmü ?

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :smiley:

Tempus' Alıntı:
uzun seyahatler , expeditionlar için çok iyi bir araç, hayırlı olsun. Kişisel fikrim bakımı ayarları düzgün yapıldıkdan sonra chip yaptırmayın. Kalkışlarda serilik ve ağır off roadda güç verir chip size ama yakıtı arttırır.

uzun seyahat araçlarında bence bu azcık güç farkındansa yakıt ekonomisi daha çok işinize yarar :smiley:

Doğrusu chip aklımda en son sırada; yurtdışında yapılmış uygulamaları (çok derinden değil ama) incelediğimde kullanım tarzına göre tüketimin artı yada eksi yönde değiştiğini okudum. Safarinin Dtronic diye bir ürününü kullanıyorlar hala üretiliyormu emin değilim ama safarinin sitesinde yada arb de bilgi bulamadım.ama dediğim gibi en son sırada o var. Alternatif olarak da veya chiple birlikte lpg uygulmasıda fikir olarak aklımda...

Bu arada yukarıda unutmuşum tampon değiştirmeyi pek düşünmüyorum ama yanlara çelik borudan basamak ve telsizde listede...

Tempus' Alıntı:

sadece sahibindende resimlerini gördüm. ordaki resimlerde yurtdışı forumlarda zd30 un omazsa olmazı sayılan turbo basınç ve egt göstergesi göremedim. muhtemelen manuel boost kontroller da yoktur diye düşündüm. yani asıl elbombasının pimini yerinde tutmaya yarayan şeyler yok galiba ::smiley:

vallahi detaylarını hiç bilmediğim ama sabit aks, büyük kasa, ve turbo dizel olduğu için sevdiğim. Japon olduğu için güvendiğim. Ve herkesin Nissan ın en iyi aracı dediği bir kasa patrol. Param olsa uzun seyahat ve kamp için almak isterdim bir tane. Belliki sen iyice araştırmışsın el bombasını eline almadan önce :D

iyi sen yapda bizde izleyip öğrenelim ileride lazım olur ;D

Tempus' Alıntı:
vallahi detaylarını hiç bilmediğim ama sabit aks, büyük kasa, ve turbo dizel olduğu için sevdiğim. Japon olduğu için güvendiğim. Ve herkesin Nissan ın en iyi aracı dediği bir kasa patrol. Param olsa uzun seyahat ve kamp için almak isterdim bir tane. Belliki sen iyice araştırmışsın el bombasını eline almadan önce :D

iyi sen yapda bizde izleyip öğrenelim ileride lazım olur ;D
;D
Bol bol okudum halada okuyorum. dilim döndüğünce bütün öğrendiklerimi yazmayı zaten planlıyorum ama zaman çok kıt maalesef.
Bu arada Kürşad paşam sen alır benden önce yaparsın gibi geliyor ;D benim yazdığım listeyi yapmam yapacak adam bulup ona itimat edip yaptırmam baya uzun sürer.Aslında ufak tefek elimden de gelir ama hem yer yok hemde zaman :smiley:

vallahi bu işlere girerken arabayı modifiyeye başlamadan önce usta bulmak ilk şart. gözün kapalı güvendiğin usta olmadan girişmemek lazım zaten.

güle güle kullanın,araç bu haliyle de çok güzel görünüyor

benim de çok hoşuma gidiyor patrollar,geçen yaz interrail'e gittiğimde bir tane görüp fotoğrafını çekmiştim :smiley: belki fikir verir:

[attachment=1]

IMG 8787

Erdem gule gule kullan hayırlısı olsun ınsallah hersey ıstedıgın gıbı yururde hayalındekı projeyı cıkarırsın benımde cok begendıgım bır arac resımlerını yapım asamalarını sabırsızlıkla beklıyoruz ;)

Çorlu ÇNRA Berk :smiley:

yedek parça durumu nasıl araştırdınız mı? bulunabilirliğini merak ediyorum.
nissan aynı zamanda yedek parçalarının pahalılığı ile de meşhurdur?

hala düşünüyorum bu modeli

Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.Hayırlı olsun :smiley:

Tebrikler.....Efsane 4x4 lerden olan... İpek yolu belgeselinin baş aktörü ..Patrol hayırlı olsun.....Bende 87 model sd 33 haıg roof olanını 6-7 yıl kullandım....Tabiki sizin aracınız çok daha gelişmiş bir versiyon......Yapacağınız modifiyelerle ortaya dehşet bir araç çıkacaktır.....Kolay gelsin iyi günlerde kullanın......

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR