2013 Suzuki Jimny

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CKAYA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,031
Ynt: 2013 Suzuki Jimny

Bu Jimny'i herkes övüyor, kötü yorumda bulunan kimseyi görmedim. Birkaç bu işlerden anlayan biriyle konuştum onlar bu fiyata deymez vs dediler. Hazır şu günlerde alma niyetindeyim bu Jimny'i kafamın köşesine yazdım. Tipi çok tatlı ondan karamsarım, az daha haşin olsa idi iyiydi :p

Etiketler

Gionni' Alıntı:
Bu Jimny'i herkes övüyor, kötü yorumda bulunan kimseyi görmedim. Birkaç bu işlerden anlayan biriyle konuştum onlar bu fiyata deymez vs dediler. Hazır şu günlerde alma niyetindeyim bu Jimny'i kafamın köşesine yazdım. Tipi çok tatlı ondan karamsarım, az daha haşin olsa idi iyiydi :p

Gerek boyutlari gerekse kabiliyetleri, sorunsuzlugu dolayisi ile sanirim kolay kolay vazgecemeyecegim bir arac ;D gercekten cok seviyorum, fakat dez avantajlarida yok degil. Bu dez avantajlar sorun olarak algilanmamali bence. Ornegin ic mekan darligi ve cok fazla yakit tuketimi. Bu iki eksisi haric mukemmel diyebilecegim bir arac. Saygilar.

Sayin Gionni,

Lutfen soyle dusunun, liste fiyati otomatik vites icin 40.490TL olan yakit tuketimi ve ic mekan darligi haricinde sorunu olmayan, bana gercek bir 4X4 gerekir diyorsaniz bence o fiyata deger diyorum cunku pazarlikla makul fiyatlar elde edilebilinir ve o fiyata piyasada neler alabiliyorunuz bir dusunun ;D Saygilar.

bu gune kadar 2 jimny sahibi oldum. 2.olan donanimli bir aracti
bu gune kadar asamadigim bi engel olmadi tabi sinirlar cercevesinde.
ve satipta pisman oldugum tek aracti.
kucuklugunu kabullenmek lazim cunku basarisinin sirri.

birde almayi dusunen arkadaslarin bence sifirini almasina gerek yok .
25000 tl civari bir cok, sifira yakin ikinci el arac var.
kalan parayida aksesuara harcarsiniz.

Mehaba,

Jimny'yi kullanmayan, bilmeyen bir çok kişi, bu ne, hap kadar araç, buna binilir mi, o kadar para verilir mi vb. yorumlar yapıyorlar.
Ama Jimny'yi görünce çok sevmiştim bi kere, yapacak bi şey yoktu artık.
İki çocuğun var sığamazsın yapma dediler, dinlemedim.
Yeterki hevesimi alayım, bir kaç ay kullanır satarım diyerek sattım canım 4 kapı dizelimi, aldım hap kadar 2010 model otomatik Jimnymi :D

Jimny farklı bi araç, bikaç ay kullanırım satarım demiştim 2 sene oldu alalı. Hala hevesimi alamadım, hala ilk günkü zevkle kullanıyorum, o kadar zevkli ki kullanması satmaya da niyetim yok. Küçük müçük, ailece severek biniyoruz, şeytan tüyü var hınzırın, verilen parayı da sonuna kadar hakkediyor. ;D

Sevgilerimle.

Sayin Haluk Bey,

Hislerinize ve Jimny hakkindaki duygulariniza tamamen katilmakla beraber Jimny i goren herkes tanidik tanimadik cok sempatik buluyorlar yanima gelip soru soruyorlar ama ic hacmi hakkinda bana da size soylenenler soylenmis ve hala soylenmekte ;D ama gelin gorun ki Jimnyi kullanan bilir... Zevkli guvenli surusler dilerim. Saygilar.

jimny gercekten 10 numara bi araba tabi kalabalik degilseniz
bana gore tek eksigi biracik daha hp

Yıllar önce mekanik vites olduğu dönemlerde görmüştüm jimny'i ilk olarak..tabi o zamanlar 15-16 yaşındaydım sadece heves olmuştu benim için..taaa o yıllardan kafama koymuştum ve hiç düşünmediğim aklıma bile getirmediğim bir anda sahip oldum ona :smiley: bende herkes gibi alır satarım dedim ama olmadıı inanır mısınız evin altında 3 araba yatıyor ne 3.20 nede golf VI vermiyor bana aynı huzuru ve heyecanı :smiley: iyiki yapmışım dediğim sayılı şeylerden biridir jimny'i almak bu arada ben bu "hap kadar araba,öhöhühöü bu ne yaaa oyuncak araba vs.." Laflardan sıkılıp arka cama bir sticker yaptırdım ; size is not important its all about function.. :smiley: o gün bugündür kimse ona benzer bişe söyleyemedi :smiley: tavsiye ederim :smiley:

Kötü yönlerinden biride parçalarının anormal pahalı olması ve berbat suzuki servisleri.

2013 ön kaput ön ızgara ve ön tamponu bulsam hemen alırım.
fuarda binme fırsatım oldu bagajı 2 parmak daha büyümüş:smiley:

1tan' Alıntı:
2013 ön kaput ön ızgara ve ön tamponu bulsam hemen alırım.
fuarda binme fırsatım oldu bagajı 2 parmak daha büyümüş:smiley:

Şasi ve ölçüler aynı o zaman koltukları 2 cm öne almışlar. Ön kaput öntampon satılır yedek parça olarak alıp onları taktırabilirsin Birtan hocam.

CKAYA' Alıntı:
Şasi ve ölçüler aynı o zaman koltukları 2 cm öne almışlar. Ön kaput öntampon satılır yedek parça olarak alıp onları taktırabilirsin Birtan hocam.

evet fuarda dikkat ettim ona bi koltuk kafalıklarıyla koltukların konumu farklıydı iç mekanda. bagajın büyümesini bu şekilde sağlamışlar sanırım.
off road yapanlar havalandırmalı ön kaputu tercih etmezler diye düşünüyorum. o yüzden çıkma da bulabilrim belki. ama ön tampon ve ızgarayı yapılacaklar listesinde en başa koydum şimdiden:smiley:

Desenize 5 parmak olan bagaj 7 parmağa çıktı :smiley: belkide çektirmeyle falan şaseyi uzatmışlardır azıcık :smiley:)

kemalhanoray' Alıntı:
Desenize 5 parmak olan bagaj 7 parmağa çıktı :smiley: belkide çektirmeyle falan şaseyi uzatmışlardır azıcık :smiley:)

;D ;D ;D aslında azıcık uzatsalar ne olur diye hep düşünürüm arka koltuk diz mesafesi 5 cm daha uzun olsa çok değil ;D :D ama demekki japonların bir bildiği mutlaka vardır saygı duyuyorum zaten japonlara karşı kanım acaip kaynıyor ilk fırasatta japonyaya gideceğim vallahi. Müthiş makinalar yapıyorlar.

Az önce baktım; 2012 modeli 45,500 küsür lira otomatik viteslisi... 9 kasımda bir arkadaş 40 bin küsür lira otomatik sıfırı diye yazmış... 5 ayda hangi ülkede bir araç 5 bin tl artar?

tabi uyanık olmak lazım.. benzinlisini alırsanız dizelini getirmezler. çok da sevseniz, isteseniz benzinlisini almayarak durumu protesto etseydiniz, boykot etseydiniz şimdiye dek dizeli gelirdi.. ülkemizde boykot kültürü henüz gelişmemiş o yüzden çok kimse dünyanın en pahalı arabalarına dünya kadar vergileri "severek" ödüyorlar..

suzuki distribütörü eşek değil, bakacak, neden satılmıyor bu araç diye araştırma yapacak, tek nedeninin, benzinli olması sonucunu gördüğünde dizeli getirmek için bir adım atacaktı....bu paraya benzinlisi alınmaz, hatta 5 bn tl zam olduğu için bile dizeli olsa da alınmaz ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri