DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

'ÇEKME KARAVAN' forumunda Demirak tarafından 27 Mart 2019 tarihinde açılan konu 26012 kişi tarafından okunmuş, 278 cevap yazılmıştır

1. omnitemporal

omnitemporal MURAT ERDOĞAN

Alınan Beğeni:
    342

2. omnitemporal

omnitemporal MURAT ERDOĞAN

Alınan Beğeni:
    342
    Alacaksanız hafif karavan alın ve katiyen hız yapmayın

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Demirak bunu beğendi.

3. Demirak

Demirak Kamp I

Alınan Beğeni:
    54
    Abi zaten bu konuyu konuşmuştuk. Yükleme toleransı var sıkıntı olmaz ama aynı donanımlarla karavanı biri 680, diğeri 750 çıkarıyorsa ben 680 i seçerim yani. Kafam rahat olur en azından, haksız mıym?

4. udisa

udisa Kamp II

Alınan Beğeni:
    131
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Web Sitesi:
    http://www.udisa.com
    Çağrı İşareti:
    TA4MUO
    Her zaman yazıyor ve söylüyorum; acelesi olan çekme karavan almasın. Aracınız ne kadar iyi olursa olsun sonuçta arkanızda bir kütle çekiyorsunuz. Her şey saniyeler içinde olup bitiyor. Fizik kanunları hiç bir kanuna benzemez; çiğneyemezsiniz, görmezden gelemezsiniz.

Ne kadar yavaş, o kadar keyifli :smiley:

5. tncybttl

tncybttl Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Hocam nasıl ağırlığa takılmayalım ki ? Karavan 750 kg ın üstünde ise nasıl O1 belgesi verilecek ? Verilen ve 750 kg üstü olan karavan yasal olur mu hiç ? Bugün tartılmaz yarın bir kanun çıkar tartılmaya başlar sonra patlarsın. Bir kazaya karışırsın O1 vardır ama ağırlık ölçülür fazla çıkar al başına bela. Ayrıca Avrupa’da da bu tip konular önemli diye biliyorum.

Velhasıl kelam O1 belgeli bir karavan max 700 kg olmalı ki ekstra güneş paneli derken 750 yi yakalayalım. İçine koyacağın kıyafet vs çok bir ağırlık tutmaz. Ağır bir şey varsa araba bagajına koyarsın. Hem arabanın ağırlığı da artar biraz daha iyi olur.

6. Delacrix

Delacrix Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Hocam herkese merhabalar. Yazının başından beri takip ediyorum. Çok yararlı bir kaynak olmakta. Düzcede yaşıyorum ve sakaryadaki karavan üreticilerini, izmit te ve istanbulda ve ankarada ki firma/ firmaları gezdim. Daha gezeceklerim bulunuyor elbet. Eşim ve 5 yaşında ki çocuğum ile bu heyecana ortak olduk. Önümüzde ki sezon bizde almak niyetindeyiz. Fiyat performans olarak en uygunu bizce erba 4.10. Ama gönlüm donanım seviyesi ile nieweadow da kalıyor. Ben daha çok karda soğukta haftasonları da kullanmak istiyorum. Bu sebeple hangi karavanı önerirsiniz ve hangi donanımları. Eşimle kullanacagimizdan 750 kg altı bakıyoruz. @Demirak hocam carpento yada gittim tasarım gerçekten harika fakat içine girdin mi bilmiyorum ama biraz basık ve havalandırma olayı gerçekten ergonomik değil. Hevesini kırmak istemiyorum ama bilgin olsun istedim. Herkese tekrar merhaba. Umarım bu heves hiç bitmesin.

ayhan_41 bunu beğendi.

7. ayhan_41

ayhan_41 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    14
    İkinci el Avrupa karavan bakabilirsiniz.Ekipman olarak çok kullanışlı ve çok iş görürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...