750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,984
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben caretta junior da boy olarak hiç sıkıntı yaşamadım gayet yüksek ve ferah geldi banyosu oldukça geniş ben sevdim ama aynı sizin bahsettiğiniz gibi oturma grubunun orada pleksi cam yok ve karavan belki çok güzel ama insanı boğuyor orada mutlaka cam olması lazım birde onu fiyata eklediğimizde fiyat daha da artıyor.Birde mutfak lavabo ve ocak çok dandik ve kalitesiz tek ocaklı . Üzeri camlı kapanıp tezgah olan lavaobo ocaklar var çok kullanışlı bunu bile koymamışlar.Asla 64000 tl etmez Antalya da butik karavan imalat eden olsa kendi istediğim gibi yaptırtırım.Hem daha ucuza hem daha kaliteli olacağına eminim mesela videolar ve resimlerden may karananı inceledim çok hoşuma gitti sade ve pratik karavan imalat yapıyor gibi yakın bir yerde olsa ona niewadow karavana yakın çok daha uygun 750 kg mı geçmeyecek karavan yaptırtabilirdim.Ayrıca şuan niewadow karavan almak istesekte alamıyoruz karavan yok ellerinde.

Etiketler
@Explorer_Turkey @s.bulbul54

Selamlar,

Ben 4.10 ile ilgili görüşmüştüm. Erba 3.75 ile ilgili net bilgileri toplamamıştım. Son bilgilerinizi toplayabilir misiniz?

* Yeni modelde gördüğüm kadarıyla, tuvalet yanı ufak dolap tam boy ufak gardrop gibi olmuş sanırım?
* Ranza opsiyonu var ama fiyatı nedir?
* Arka büyük cam 400 TL mi fark ettiriyor?
* Duşa lumboz maliyeti ne oldu? (Lumboz camlı mı? Resimlerde ızgara şeklinde gördüm?)
* Güney maksi mesela 4.40 uzunluğu ön tüplük ile veriyor, Erba'da da ön tüplüğü 40 cm dersek, karavanın içi net 3.35 mi yoksa tüplük hariç 3.75 mi?
* Renk seçenekleri geliyordu, ek ücreti var mı?
* Banyo'da lavabo görmedim, koyma opsiyonu var mı?
* Dışa açılır cam ile ilgili üretilen karavandan bir görsel var mı, plexi gibi tüm cam mı açılıyor?
* Dış duş paketi ne kadar?
* Karavana entegre branda için bağlama rayı opsiyon mu standart mı?
* Stor perde&Sineklik için ne kadar fiyat verildi?
* Son olarak plastik 40 litre gri depo entegre mi, portatif mi?

Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Değerli Arkadaşlar buradaki tüm yorumları takip ediyorum.

750 KG altında 4 kişinin yatabileceği kapasitede May karavan 3600 ve White pigeon arasında gidip geliyorum.

karavandaki bütçemiz baz donanımda 45.000 TL maksimum.

her iki markanın 4 kişilik tasarımları birbirine çok ama çok yakın.

diğer karavan üreticilerini bazı sebeplerden ötürü eledik. Fiyat,Kalite yatak kapasitesi VB sebeplerden ötürü.

May karavan orhan ustayı tanıdık, sattığı karavanlarda şikayet yok denecek kadar az. düzgün çalışan,kullandığı malzemeleri kaliteli düzgün birisi.

White pigeon ilede görüşerek karar vermek istiyoruz, White pigeon markası ile ilgili sizlerin yorumları neler olabilir acaba ?

White pigeon ile ilgili yeterli veri yok
Siz alırsanız bizde bilgi sahibi olacağız
Macera aramak istiyorsanız ilk deneyenlerden biri olabilirsiniz
Ben olsam May karavanı tercih ederdim

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ara ara girip toplu olarak okuduğumdan son sayfalarda okumuş olduğum yorumlar şahsım adına beni üzdü, sayfaya olan güvenim azalmadı desem yalan olmaz sanırım, otomotiv sektörü içerisinde olan birisi olarak üreticilerin, üretim yapmayanlar tarafından bu şekilde gerekçelerle ezilircesine yorumlara maruz kalması gerçekten üzücü.
Uzaktan bakış, fiyat politikasını haber vermeden değiştirmek yada eksiklikleri gidermeden fuara araç çıkartmak.
Kibirli olup “işine gelmiyorsa şu markaya bak!” deme olayı yanlış o kısmına katılıyorum. Kimse kimseyi bu konuda ezmeye kalkamaz.
Fakat emin olun üretim çok zor ve özveri gerektiren bir süreçtir. Birde maliyetler biner.
Örneğin 2019 yılı aralık ayında insanların sıralar oluşturduğu Otomobil bayilerindeki araçlar şu an o fiyatlarından ve dolar/euro kurundan çok üst seviyelere çıktı. Peki biz bunun için o otomobil firmasını kötülüyor muyuz? Hayır.
Para konusunda bu insanlarda aynı bu şekilde ticaretlerini bir şekilde döndürmek zorundalar. Kimseyi fiyatını yükselttin diye ezmeye hakkımız yok, kimseyi gelip benimle konuşmadı diye eleştirmeye hakkımız yok. Belki o gün canı çok sıkkındı yada bir haber geldi tadı kaçtı, herşey olabilir. Hiçbirşey ürünü, ortaya çıkan emeği ezmeye değmez.
Ben bir ürünün fiyatından ziyade malzeme kalitesine, belgesinin geçerliliğine ve testleri başarıyla tamamlamasına bakarım.
Ha bana şunu diyebilirsiniz. Kardeşim bu adamdan ali, mehmet, mustafa karavan aldı ve berbat, her tarafı dağıldı, eksik parça ile gönderdi.
Derim ki haklısınız o zaman dediğiniz gibi olumsuz yorum yapın.
Ama böyle bir durum yokken ve bu forumu bir çok kişi okurken böyle bir vebale girmeyin bence. Emin olun ekmek kolay kazanılan birşey değil. Dürüst, temiz çalışan insan bulmak zordur. Bunu herkes biliyor, şu piyasa koşullarında tarafsız olunması hem üreticiler için ( tümünden bahsediyorum) hem de ileriye dönük olarak bu kaynağın bir rehber haline dönüşmesi açısından bence çok daha iyi olacaktır.

@Explorer_Turkey @s.bulbul54

Selamlar,

Ben 4.10 ile ilgili görüşmüştüm. Erba 3.75 ile ilgili net bilgileri toplamamıştım. Son bilgilerinizi toplayabilir misiniz?

* Yeni modelde gördüğüm kadarıyla, tuvalet yanı ufak dolap tam boy ufak gardrop gibi olmuş sanırım?
* Ranza opsiyonu var ama fiyatı nedir?
* Arka büyük cam 400 TL mi fark ettiriyor?
* Duşa lumboz maliyeti ne oldu? (Lumboz camlı mı? Resimlerde ızgara şeklinde gördüm?)
* Güney maksi mesela 4.40 uzunluğu ön tüplük ile veriyor, Erba'da da ön tüplüğü 40 cm dersek, karavanın içi net 3.35 mi yoksa tüplük hariç 3.75 mi?
* Renk seçenekleri geliyordu, ek ücreti var mı?
* Banyo'da lavabo görmedim, koyma opsiyonu var mı?
* Dışa açılır cam ile ilgili üretilen karavandan bir görsel var mı, plexi gibi tüm cam mı açılıyor?
* Dış duş paketi ne kadar?
* Karavana entegre branda için bağlama rayı opsiyon mu standart mı?
* Stor perde&Sineklik için ne kadar fiyat verildi?
* Son olarak plastik 40 litre gri depo entegre mi, portatif mi?

Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.
Burak selamlar sana öm attım.

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Zeki Uysal

Samimi olmak gerekirse, konuları tam bilmeden balıklama girerek 1 sayfa yazdığınız yazı da beni üzdü diyebilirim.

Bu başlığın tüm 87 sayfasında tüm karavan üreticilerine bugüne kadar hep destek oldum. Ücretsiz reklamlarını yaptım. Paylaşmadıkları bilgileri paylaştım. Yeri geldi markanın sahibi gibi savundum. Bunlara hiç teşekkür etmeyip, yaşadığım yalan ve müşteriye uygunsuz davranış neticesinde duyduğum öfkeyi buraya yazınca kötü adam oldum.

Burası bir forum. Kimsenin üreticileri desteklemek(benim vardı ama artık yok), fiyatları düşürmek vb. amaçları olamaz burada. Burada herkesin kendi fikri vardır. Kimisi kendi cebini düşünür, kimisi nasıl menfaat çıkarırım der, kimisi eleştireyim herşey daha iyi olsun der, kimisi marka ile anlaşıp para karşılığı sosyal reklamcılığıa soyunur, kimisi de sadece deneyimini yazar...

Fakat emin olun üretim çok zor ve özveri gerektiren bir süreçtir. Birde maliyetler biner.
Örneğin 2019 yılı aralık ayında insanların sıralar oluşturduğu Otomobil bayilerindeki araçlar şu an o fiyatlarından ve dolar/euro kurundan çok üst seviyelere çıktı. Peki biz bunun için o otomobil firmasını kötülüyor muyuz? Hayır.
Para konusunda bu insanlarda aynı bu şekilde ticaretlerini bir şekilde döndürmek zorundalar. Kimseyi fiyatını yükselttin diye ezmeye hakkımız yok, kimseyi gelip benimle konuşmadı diye eleştirmeye hakkımız yok. Belki o gün canı çok sıkkındı yada bir haber geldi tadı kaçtı, herşey olabilir. Hiçbirşey ürünü, ortaya çıkan emeği ezmeye değmez.

Ben size bilmediğiniz direk daldığınız olayı açıklayayım:

=> MAY Karavan Orhan ustayı heralde 50-60 sayfa yazmışımdır. Lokal firma, destekleyelim, teşvik edelim demişimdir. Ailemle bir Pazar günü 4-5 saatimi harcayıp üretim tesisine gidip burada pzarlaması adına destek olmuşumdur. Hep wp den telefondan iyi yönde telkinlerle destek olmuşumdur.

Hatta ücretsiz web sayfanı yapayım diyene kadar, desteğim hep sürmüştür. Bunun karşılığında istediğim gibi karavan yapabilir miyiz diye konuşmuşmdur. Hiç beleş, bedava birşey istememişimdir. Bana özel indirim yaparmısın dememişimdir. Forumda birçok üye ile ilgili (hatta şuan bana karşı onu savunan üyede var) olumsuz şeyler söylemesine rağmen, ticaretine zarar gelmesin diye sözleri bende tutmuşumdur, paylaşmamışımdır.

Bu kadar üretimi destekleyen adama şimdi siz neler söylüyorsunuz?

Ne oldu peki, ben niye tepki gösterdim?

1- Ben her tarafa 2020 model karavanına zam yapmadan 38.000 TL ye satıyor, var mı ötesi diye yazdım. Hatta zam varmı diye sorduğumda, aynen devam demişti. 1 gece sonra sarı sayfalı sitede 4.000 TL zam yaptığında bana paylaşım yaptığım arkadaşlar sen yalancısın, bak 2020 modeline 4.000 TL zam yaptı diye yazdılar. Ben zor duruma düştüm. Büyük bir olgunlukla niye haber vermedin, usta öyle bilgi verirdim insanlara dediğimde cevap verme tenezülünde bluunmamıştır.

YANİ BURADA KONU @pasolvon'un belirttiği 1 yılda %40'lık artış değil, ticari ahlaka uygun olmayan tutumlardır. Elbette zam yapacağını bana söylemek zorunda değil. Ama yapmayacağını da söylemeseydi, fiyat paylaşma deseydi de ben yalancı durumuna düşmeseydim.

2- Ben yine sıkıntı yaratmadım. Burada sadece zammı sordum, cevap vermedi dedim. Yine eleştirmedim. Ta ki 2 gün öncesine kadar.

Üretim zormuş, para kazanmak zormuş. Biz bilmiyor muyuz? Alınteri ile para kazanmamanın ne kadar zor olduğunu, borçların ne kadar zor olduğunu ben bilmiyor muyum?
Hadi siz gelin, engelli olarak acılarınızla bu hayatı sürdürün, çocuk büyütün, birsürü borç ödeyin. Annenize babanıza bakın da bana üretim zor diyin.

Şu çalışmadığımız kendisinin üretimde olduğu virüs ortamında bile fırsatçılık yaparak "Virüsten korunmak için karavan alın" sölyemine tepki gösterdim. Ve bu tepkiye bir sürü saçma sapan cevap verildi. Yani müşteriye yönelik tutumdan bahsediyorum. Madem üretim bu kadar önemli müşteriye böyle mi davranılıyor?

Ben bir ürünün fiyatından ziyade malzeme kalitesine, belgesinin geçerliliğine ve testleri başarıyla tamamlamasına bakarım.
Ha bana şunu diyebilirsiniz. Kardeşim bu adamdan ali, mehmet, mustafa karavan aldı ve berbat, her tarafı dağıldı, eksik parça ile gönderdi.
Derim ki haklısınız o zaman dediğiniz gibi olumsuz yorum yapın.
Ama böyle bir durum yokken ve bu forumu bir çok kişi okurken böyle bir vebale girmeyin bence. Emin olun ekmek kolay kazanılan birşey değil. Dürüst, temiz çalışan insan bulmak zordur. Bunu herkes biliyor, şu piyasa koşullarında tarafsız olunması hem üreticiler için ( tümünden bahsediyorum) hem de ileriye dönük olarak bu kaynağın bir rehber haline dönüşmesi açısından bence çok daha iyi olacaktır.​

Bunlar elbette sizin fikirleriniz ama bana göre yanlış. Birincisi belge geçerliliği şuan için hem adres değişikliği hem de şase değişikliği sebebiyle tartışmalı.

İkincisi müşteriye tutum önemlidir. Yarın bana böyle davranan siz karavanı alıp sıkıntı yaşadığınızda size de davranır. Bu sefer, ben bu ürünü nereden aldım dersiniz...
Ben hakkımı helal etmeyerek, onları vebale soktum. Benim girdiğim bir vebal yok.

Yani meselenin fiyat artışından ziyade sizinde bahsettiğiniz gibi dürüst olmak ve fırsatçı olmamak olduğunu anlamışsınızdır.

Burada siz dahil kimse tarafısız olmadığı gibi bende tarafsız değilim. Her zaman söylüyorum ve yine söyleyeceğim:

Ben gerçekten 700 kg altı karavan yapan, müşterisine düzgün davranan ve her daim beyfendiğini bozmayan markaların yanındayım ve destekliyorum...

Son düzenleme:

ben bu karşıdaki insana sürekli saldırarak konuşma tarzına karşıyım.
Yorumumu bir tek may karavan için yazmadım, fuar yorumlarınız ve diğer yorumlarınıza istinaden yazmıştım. Size iyi davranan kişiler çok iyi fakat uzaktan bakan kişiler çok kötü gibi olmuş. İnsanların o anki enerjileri belki müsait değildir ilgilenmeye bunu hiçbirimiz bilemeyiz. Bu nedenle bu kişileri yargılamamak gerekir.
Ben sadece değişiklik olurda sayfanız ilerde diğer kullanıcılar için güzel bir kaynak olabilir diye fikirlerimi söyledim ama bence yanlış anlamışsınız. Cımbızla kelimeleri seçmek yerine konunun bütününe odaklanmak herzaman daha iyidir.
Sanmıyorumki burdaki arkadaşlar ve üreticiler fırsatçılık yapmıyordur, fırsatçı dediğimiz menfaatler çerçevesinde herşey iyiyken iyi giden ve sonrasında çakışan ilişkilerde ortaya çıkacak bir husustur.
İçinde bulunduğumuz bu ekonomik süreçte Otomotiv sektöründe 2017 başında 100 bin olan bir araç şu anda 400 bini geçti ama hiç biz bu firmaları kötülemiyoruz fiyatlarına zam yaptıkları için.
Velhasıl ben yararlı bir kaynak olarak gördüğüm ve sırf bu sayfaya yorum yazıp sizlerle birşeyler paylaşmak için üye olduğum bu platformda anlıyorumki yapıcı görüşlerimi yazmanın pek faydası olmuyor. Hepinize güzel günler dilerim

@Zeki Uysal

Her zaman gördüm ki, "şöyle olun, böyle yapın" diyen kişiler aslında öyle yapmıyor. Bir insan aynada nasıl kendisini görüyorsa karşısındakini de öyle sanıyor.

Benim bütün paylaşımlarımı, yazılarımı bütün olarak algılayıp, son yazımı "Zam yaptılar diye kızdım" cımbızla çekmesine dönüştürmesydiniz, şuanda bana emeklerim için teşekkür etmeniz gerekirdi. Yani ben burada bir yapıcılık göremedim.

Ama siz yine aynı ayarda, zam yaptı ve tepki gösteriyorsun diyorsunuz. Yukarıda 1 sayfa yazı yazdım. Hiç okumamışsınız.

Ben müşteriyim. Siz müşteri olduğunuz için buradasınız. Müşteri üreticinin enerjisine müsaitliğine bakmaz. Müşteri üretici ile ilgilenmez. Üretici yapar bunu, müşterisini analiz eder, nabzına göre şerbet verir, ürünün iyi pazarlamak için çalışma yapar. Ne zaman bu roller değişti?

Zamanınız olursa, savunduğunuz üreticileri bir gezin benim önerim. Onlara bu forumu ve buradaki insanları bir sorun. Bakın bakalım size neler neler ne fırsatçılıklar anlatacaklar, bir dinleyin.

Bu arada otomotiv firmalarını kötülemediğimi nereden çıkardınız? Bu dönemde fahiş zam yapan, fırsatçılık yapana Devlet'imiz bile inanılmaz cezalar keserken, biz neden eleştirmeyelim?

Kriz sadece üreticiye mi var? Bakın ben şuan çalışmıyorum evdeyim. Ama üretici, güya önlem alarak ufak ufak karavanlarını yapmaya devam ediyor. Bazı şirketler dışında özellikle konusu geçen MAY karavan üretimine devam ediyor. Fabrikasından fotoğraflar paylaşıyor. Ve insanlar ölürken, karavan alın virüsten etkilenmeyin diye yazı paylaşıyor?

Burası kullanmak isteyen için güzel bir kaynaktır. Ve ben sizlerin bu yorumları ile artık kimse için değil, kendim için bu kaynağı güncelleyeceğim. Kendim için tutacağım bu listeyi.
Ve aldığım bilgileri de kendimde tutacağım. Gördüğüm kadarıyla dediğiniz gibi paylaşmanın ve desteklemenin pek faydası olmuyor.

Son düzenleme:

Selam tekrardan, burada karavan almak isteyen arkadaşlar çekme karavanla nasıl seyahat etmeyi düşünüyor acaba. Şuanda karavancılıkta moda campervan gibi herkes bir van almış geziyor.Benim böyle bir bütcem olmadığı için çekme karavan düşünüyordum ama araştırdıkça acaba alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Hayallerle gerçekler çok mu farklı dün kendimi çekme karavan sahibi biri olarak düşündüm ve bir gezi planlaması yapayim dedim. Karavancılar için bir uygulama indirdim uygulamada karavan park yerlerini konaklaya bileceğimiz yerleri gösteriyor. Uygulamayı kullandığımda ülkenin bu konuda vasatında altında olduğunu anladım. Bazı bölgelerde kamp yerleri var ama kalabalık ve çingen kampı gibi yerler .Özel kamp yerleri var istedikleri fiyatlar kişi başı 50-60 tl ve kıç kıça karavanları park etmişler böyle bir ortama bile para ödeniyor. Bundan dolayı insanlar çekme karavan yerine jumpervan yada motokaravan kullanıyorlar .Herhangi bir yere çekip konaklaya biliyorlar , bu konuda biraz daha özgürler. Benim çekincem çekme karavan alırsam acaba bu beni çok sıkıntıya sokar mı? çünkü çekme karavanda konaklayacağında aracınla senin aranda bir bağ kalmıyor .Güzel bir mekan buldun konaklamaya uygun ama aracınla karavanın ayrı olması beni çok tedirgin ediyor belki ben bu konuyu çok kafama takıyorum sanki bir güvenlik zaafı gibi hissediyorum.Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz acaba.

Selam tekrardan, burada karavan almak isteyen arkadaşlar çekme karavanla nasıl seyahat etmeyi düşünüyor acaba. Şuanda karavancılıkta moda campervan gibi herkes bir van almış geziyor.Benim böyle bir bütcem olmadığı için çekme karavan düşünüyordum ama araştırdıkça acaba alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Hayallerle gerçekler çok mu farklı dün kendimi çekme karavan sahibi biri olarak düşündüm ve bir gezi planlaması yapayim dedim. Karavancılar için bir uygulama indirdim uygulamada karavan park yerlerini konaklaya bileceğimiz yerleri gösteriyor. Uygulamayı kullandığımda ülkenin bu konuda vasatında altında olduğunu anladım. Bazı bölgelerde kamp yerleri var ama kalabalık ve çingen kampı gibi yerler .Özel kamp yerleri var istedikleri fiyatlar kişi başı 50-60 tl ve kıç kıça karavanları park etmişler böyle bir ortama bile para ödeniyor. Bundan dolayı insanlar çekme karavan yerine jumpervan yada motokaravan kullanıyorlar .Herhangi bir yere çekip konaklaya biliyorlar , bu konuda biraz daha özgürler. Benim çekincem çekme karavan alırsam acaba bu beni çok sıkıntıya sokar mı? çünkü çekme karavanda konaklayacağında aracınla senin aranda bir bağ kalmıyor .Güzel bir mekan buldun konaklamaya uygun ama aracınla karavanın ayrı olması beni çok tedirgin ediyor belki ben bu konuyu çok kafama takıyorum sanki bir güvenlik zaafı gibi hissediyorum.Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz acaba.
@yolcu1981

Selam, bu başlık artık Demirak ın önüne gelen herkesle tartışma ve ağlama duvarına döndü, tecrübeli arkadaşlar sana yardımcı olacaklardır mutlaka, başka başlıklara da yazabilirsin. Bu başlık iyice kirlendi, karmakarışık bir hal aldı çünkü.

@lautreamont

Tartışma istemiyorsanız, tartışma yaratmazsınız. Kirlilik istemiyorsanız,kirlilik yaratmazsınız. Bu mesajınız mı bilgi paylaşımı içeriyor? Başlık kirlendiyse, karmakarışık olduysa, ağlama duvarına döndüyse,yardım yoksa siz niye yazıyorsunuz? (Yine içinde kişisel husumet olan bir arkadaş fırsatını yakalayarak yazıyor :smiley:)

@yolcu1981

Abi sana katılmaya başladım. Çünkü kamp alanlarından bir çadır kuran olarak bende memnun değilim. Daha çok Ege Bölgesindeki kamplarda kaldım. Hizmet olan kamplarda aşırı pahalı oluyor.

Daha çok senin dediğin konsepte uygun olan araçlar hafif ve offroad diye listeye aldığımız araçlar. Onları tıpkı camper gibi rahatlıkla aracın arkasında dağa bayıra çekebildiğini söylüyor alanlar. Benim yakın arkadaşımda Caretta 1500 var. Ve o bu konuda çok mutlu mesela.

Yani ağırlıklı olarak kamp alanları değilde, dağ bayırda kalırım diyorsan öyle araçlar tercih edebilirsin. Bu araçlar bırakıp gitmek yerine aracın gittiği yere taşırsın. Sonra belirlediğin noktaya tekrar getirebilirsin. Hafif oldukları için kullanım imkanları daha geniş.

Yine hafif oldukları için fiyatları daha uygun gözüküyor. Ama bunlarda 4 kişilik olmuyor. 2-3 kişilik olarak satılıyorlar.

Başından beri söylediğim bu
Yok efendim benim telefonumu açmıyor,
yok efendim bana haber vermeden zam yaptı
Küstüm ona
Ondan karavan almayın
Sen kimsin yaa
Millet ne alıp ne almayacağına senin çocukça hareketlerine göre mi karar verecek
Bu ne yaa liseli gibi,işssiz gibi.

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@lautreamont
Pardon doğru daha önce sizinle yazılarda karşı karşıya gelmemiştik değil mi...
Sizde hep bana karşı görüşte olanları beğenmemiş, desteklememiştiniz. Ah şu hafızam...
Başlığa çok faydalı paylaşımlarınız için ben ağlayan ben çok teşekkür ederim. :tongueclosed:

Ben niewaidow karavan düşünüyorum oldukça ideal gibi caretta 1500 i inceledim aslında çok küçük değil ve niewadow sanki daha mantıklı gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR