80-90.000 Tl'ye 4x4 Suv Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mrtc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,920

Mrtc

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Foruma yeni üye oldum.
4x4 suv almak istiyorum ama karar veremedim.Bende size danışmak istedim.
Kriterlerim ve kafamdaki araçlar:

1-4x4 olmalı ve beni karda,dağda,bayırda,çamurda yolda bırakmamalı. Bozuk yollara girebilmeli.

2-Otomatik vites olmalı.

3-Güvenilir,sağlam ve dayanıklı olmalı.

4-Konforlu, geniş ve rahat olmalı.

1-Volvo xc90 2003 2.9 t6 veya 2.4 d5

2-Volkswagen touareg 2003 2.5 tdi veya 3.2 v6

3-Jeep grand cheeroke 2003 2.7 crdi

4-Hyundai santa fe 2007 2.2 crdi

Yada sizin önerileriniz.

Son düzenleme:

Etiketler
Tahminime göre belirttiğiniz fiyat aralığında , 2006 xc90 d5 alınabilir. Xc90 ların benzinlilerinde şanzıman sıkıntısı olabiliyor iyi baktırmak lazım. Bir de 2006 grand chrokee alabilirsiniz. Arazi performansı volvoya göre daha iyidir.

Rexton 2.7 mercedes v 163 ile ml 2.7 ile ayni arac hem 2009 dan baslar hemde km düşüktür Allah Türk tüketicine akil fikir versin

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşım, sıraladığınız araçların hepsi şehir aracı. Listede bir Landcruiser bir Patrol, bile yok. Tekrardan düşünün 80-90.000 çok sağlam bir bütçe sıraladığınız araçlar en basit arazi koşullarında sizi yolda bırakır.

2006-08 GC WK 3.0 crd
jeep her zaman jiptir, bu sinifa adini vermistir, dogru lastikle yolda birakmaz. Tabi offroad kosullarindan bahsetmiyorum.

1 ve 4 numara asfalt or..pusu olup onlara güvenip ciddi orta ağır-araziye girmem.. tiguanı zaten geç.. 2 ve 3 numara ( 2 çeker, 4 çeker, ağır devir ve kilit seçenekleri vs..ile) iyi bir lastikle sizi kolay kolay arazide bırakmazlar.. bu seçeneklere ek olarak mitsubishi pajero.. land cruiser prado gibi saf kan arazi araçlarını ekleyebilirsiniz.. sangyong rextonlar da merdiven şase olup 2 çeker 4 çeker ve ağır arazi devir seçeneği ile düşünülebilir. rextonların kronik bir sorunu yoktur.. daha yeni modeli daha ucuza alabilirsiniz..

arazide katır gibi olsun.. asfaltta orta bir konfor.. daha yeni modellerini daha ucuza alayım derseniz l200, hilux, nissan navara, isuzu d-max gibi pikapları da düşünebilirsiniz.. ben olsam 2006 model bir suv yerine aynı fiyata gider 2015 model bir l200 ya da hilux alır.. daha yeni model bir araba ile gözüm arkada kalmadan vururdum araziye..

diğer bir konuda gerçek arazi bu videolardaki gibi keresteden hazırlanmış düzgünlükte olmuyor. özellikle 2000 mt üstündeki dağ yollarında derin çukurlu yerlerde bu videodaki gibi arabanın bir tarafı askıda kalıyor fakat alt zemin buradaki gibi düzgün kerestelerden oluşmuyor. çukurların sağında solunda kaya parçaları oluyor. aracın bir tarafı yukarı kalkıp diğer tarafı aşağıya inince kaya parçalarına denk gelebiliyor. altında kayalar taşlar oluyor. aracın alt yüksekliği, ön arka yaklaşma açısı ve marşpiyeller alçaksa kesinlikle kayaya çarpar ve sağı solu zarar görür.. o nedenle arazi aracı seçerken yaklaşma açılarına, alt ve marşpiyel yüksekliklerine ve de altına alt koruma sacı takılıp takılmayacağına vs.. dikkat etmek gerekiyor.. arazide sadece gitmek değil gittiğin yerlerden sağını solunu altını kaportasını vs..vurup kırmadan dönmek de önemli.. yoksa her gezi sonrası kaportacı tamirciyle ahbap olmak hoş bir durum değil..

j
Bir yıldır aynı bütçede bir araç arıyorum hala karar vermiş değilim.
çok düşünmek iyi değildir. insanı mutsuz ve huzursuz eder. 1.5 yıl önce herhangi birisine karar verseydiniz şimdiye bol bol gezmiş olurdunuz. iyi-kötü alırsınız birini.. beğenmezseniz bir müddet sonra satarsınız. arabalarla nikah kıymıyoruz..

j

çok düşünmek iyi değildir. insanı mutsuz ve huzursuz eder. 1.5 yıl önce herhangi birisine karar verseydiniz şimdiye bol bol gezmiş olurdunuz. iyi-kötü alırsınız birini.. beğenmezseniz bir müddet sonra satarsınız. arabalarla nikah kıymıyoruz..
Hocam dediğini yaptım çok haklıydın gerçekten. 2008 Sorento aldım dağ bayır geziyorum çok da memnunum bana hem arazide hem de asfaltta yeterli konforu sunuyor keşke çok daha önce alsaymışım...

Jeep Grand cherokee WK. 3.0crd 218bg eğer düzgün araç bulursanız üçe veşe bakmadan almanızı öneririm. Güç performans yakıt asla üzmez. Yağı suyuna bakıldığı sürece asla masraf çıkarmaz. Bulunduğunuz şehre göre işin ehli ustasına gösterip alırsanız köyde bayırda çekinmeden binerken asfalttada üzülmeden gidersiniz. 7a40951086a42edd9e66828ea03ebaae

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR