DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Araba Ile Avrupa Tur Hazırlığı (nisan-mayıs 2017)

'AVRUPA' forumunda kumita45 tarafından 28 Ocak 2017 tarihinde açılan konu 5409 kişi tarafından okunmuş, 120 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Yurtdışı otoban harcamaları[​IMG]

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Arkadaşlar otoban ücretlerine 8 euro Bulgaristan, 15 euro Slovenya wigneti eklemeyi unutmuşum

3. vega26

vega26 https://gezipgeldim.wordpress.com/

Alınan Beğeni:
    16

4. vega26

vega26 https://gezipgeldim.wordpress.com/

Alınan Beğeni:
    16
    İtalya otobanı iyi para yemiş :smiley:

kumita45 bunu beğendi.

5. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Aynen...:smiley:

Otopark ücretlerinin ayrıntıları, konaklama ücretlerinin ayrıntıları, yakıt ayrıntıları, otoban ücretlerinin ayrıntıları ve genel bilançoyu ekte paylaşıyorum arkadaşlar, fotoğrafları da arkasından paylaşıyorum.

Ekli dosyalar:

milannbaross bunu beğendi.

6. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Çalışmalarım bu kadar arkadaslar, sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

7. milannbaross

milannbaross Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    24
    Güzel paylaşımlar ve bilgilendirmeler için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kumita45 bunu beğendi.

8. drkaleli

drkaleli Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    14
    Hesabıma göre toplamda 1448 lira gaz, 276 lira benzin almışım (benzin hala depoda duruyor) kısmı için yaklaşık kaç km yol yapmışsınız ...

9. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    6753 km. İle eve döndüm, içinde kalan gaz ile 6800 km. diyelim

10. şado

şado Kamp II

Alınan Beğeni:
    86
    Güzel bilgiler için teşekkürler,önemli olan kazasız belasız dönmeniz.slovanya polisi otobanda vignet almayanların canını yakmak için pusuda bekliyor onun için daha girmeden vignet almak lazım.

kumita45 bunu beğendi.

11. drkaleli

drkaleli Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    14
    benimde yol yaklaşık bu kadar olacak hesap kitappp teşekürlerr.

kumita45 bunu beğendi.

12. iklil konyalilar

iklil konyalilar Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..

Alınan Beğeni:
    13
    Harika bir tur ve tatmin edici dökümantasyon+bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim .
    Daha önceki Balkanlar gezinizi de geçen hafta sitede görüp izledim .
    Haziran ayı gibi benzer bir tatil seyahati planlıyorum .
    Birkaç sorum olacak :
    1) Konaklamalarda verdiğiniz rakkamların 2 aile için olduğunu özellikle belirtmiş , sonra da masrafları 2ye bölmüşsünüz...
    mesela Zagrep 210 TL gibi bir rakkam var aklımda . Acaba rezervasyonları yaparken kişi sayısını nasıl belirtmek doğru olur ?
    Eşim+ben+çocuklar(13ve9yaş) yola çıkacağız .
    Bazı sitelerde bu tercihleri TAM belirttiğimde çıkan rakkam ile , 2+1 olarak(3kişi) belirttiğim rakkam arasında oldukça ciddi
    fark çıkıyor . Belki bize bir double bed+1tek kişilik yatak da yeterli olacak(???)
    Rezervasyonun bu şekilde yapılması , 4 kişi oraya gittiğimizde sorun çıkartır mı?
    Sonuçta kullanmak istediğimiz yatak sayısı 3 kişilik(???)
    Yerine göre tabii ... İtalya'da bu ince hesaba girmek gerekirken , Sırbistan veya Makedonya'da gerek yok .
    2) Venedik Gondol ve Roma Metro vb fiyatlardaki 20+20 ; 7+7 ifadelerini tam anlayamadım .
    Gondol'a 80 Euro verip 2 aile paylaşsa , 40+40 olmaz mı?....
    3) Hız limitlerine dikkat ederken -basitçe- ''önünüzde giden araca uy'' kuralını mı uyguladınız ?
    Yoksa , tabela vb işaretlere maximum dikkat ederek mi gitmeye çalıştınız?
    BALKAN22.jpg

Bu vesile ile İtalya-Venedik yolculuğu düşünenler için bir otopark önerisi ve bilgilerini de aktarmak istiyorum.
    Yine bu sitedeki bir önerinin görselleştirilmiş halidir . Hakkını yemeyelim kendisinin :smiley:

kumita45 bunu beğendi.

13. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Öncelikle teşekkürler;
    1- Biz her rezervasyonumuzu 4 yetişkin 2 çocuk olarak yaptık, hiç yanlış veya eksik bilgi vermedik, vermeyi düşünmedik, sonuçta yabancı memleketteyiz, tatile çıkmışız, problem yaşamak yada yaşama riskini düşünmek istemem, bence sizde ince hesap yapmayın kafanızı rahat olsun tam ve doğru bilgi verin (benim fikrim)
    Yalnız airbnb de çoğu evde artı misafir ücretsiz seçeneği var, belki o evler işinize yarayabilir, benim fikrim Booking değilde airbnb ye yoğunlaşın altinizda arabanız var köylerde kalın otel yerine ev kesinlikle daha hesaplı oluyor, ve tüm ev sahipleri genelde pasaportlarin fotolarini çekiyorlar yada kayıt yapıyorlar kişi sayısı ve yaşları bence önemli, hatta Üsküp niş Saraybosna da Pasaport fotosunu yada kaydıni aldılar, İtalya'da iki ev sahibi gerek yok airbnb kaydiniz var dediler... Tercih sizin
    2- benim yüzümden olmuş, konaklama dosyasında tam masrafları hesaplayıp ikiye böldüm, bilanço dosyasında sadece kendi masraflarımı dikkate aldım, yani 20+20=40 7+7=14 bir ailenin masrafidir. İtalya'da gondol ve taksi ile pazarlık etmeye kalkıştık, zinhar umurlarinda bile değil tarife neyse o ister bin ister binme.
    3- Muhtemel 5000 kilometre nin üzerinde otoban kullandık, limitlere kesinlikle uyduk zaten tatmin edici (120-130) tünellerde 80-100 arası limit veriliyor uyduk, ama o ülke plakalı araçların pesinede takilabilirsiniz bence problem olmaz, biz yapmadık %95 kurallar dahilinde kullandık problem yaşamadık.

iklil konyalilar bunu beğendi.

14. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Aşağıda kullandığım patkomat cihazları, fişleri var, Roma metrosu bilet makinasının fotosu ve vaperetto ücretlerinin fotosu var. IMG_20170508_133934.jpg IMG_20170508_133912.jpg IMG_20170505_141906.jpg IMG_20170505_141840.jpg IMG_20170507_110219.jpg IMG_20170504_173133.jpg

15. kumita45

kumita45 Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    66
    Venedik vaperetto ya en yakın kullanmadığım ama burada paylaşırım diye çektiğim otopark girişinin fotosu IMG_20170504_093545.jpg

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...