Araç içi yatak mı Araç üstü Çadır mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaanrevan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,759
6000 tl ile başlayan fiyatlarla letgo'da ve marketplace de Polonya malı çadır remorklar düşüyor biraz masraf ve modernize ederek kullanılabilir
Araç içinde 4 kişi havasız olur camı biraz aralayıp açık bıraktığınız yere tül ile kapatmanız lazım sinek girmesin

Etiketler
Bendeki brandasız modeli, 2015'de almıştım. Black fresh'ler çok güzel. Bir sonraki alacağım model kesinlikle black fresh olur. Her sene kesin 1 hafta 10 gün kadar çadır kampımız oluyor. Hatta coronadan dolayı bu senenin rezervasyonunu üzülerek iptal ettik. İlk kez kurarken biraz uğraşmıştık sonrası çok basit geldi. Eşimle beraber 15-20 dk içinde yataklar dahil kampa yerleşmiş oluyoruz. Zaten takıldığınız noktalarda kurulum videoları dahi var. Sağlamlık konusunda da kafanızda soru işareti kalmasın. 5 senedir ne polü kırıldı ne de ufak bir çürüme yıpranma olmadı. Yaz ve bahar tatilleri için ideal.
Hocam fresh&black dediğiniz tam olarak nedir? Sanırım daha serin bir ortam ve yüksek tavan seçeneği veriyor bizlere. Acaba kurulum açısından avantajı var mı?

Hocam fresh&black dediğiniz tam olarak nedir? Sanırım daha serin bir ortam ve yüksek tavan seçeneği veriyor bizlere. Acaba kurulum açısından avantajı var mı?
Dıştan beyaz içi folyo gibi güneş ışınlarıni çekmediği den yazın daha serin oluyor 2 çeşitli var biri manuel olan normal kuruluyor diğeri otomatik 20 saniyede tek kişi kurar ama toplaması biraz zahmetli

6000 tl ile başlayan fiyatlarla letgo'da ve marketplace de Polonya malı çadır remorklar düşüyor biraz masraf ve modernize ederek kullanılabilir
Araç içinde 4 kişi havasız olur camı biraz aralayıp açık bıraktığınız yere tül ile kapatmanız lazım sinek girmesin
Sanırım araç içinde şu an için yatmayı alternatifler arasında çıkarttık gibi.

Im Aufstelldach schlafen

Araç içi yatağında avantajlı tarafları var ama, bir defa böyle bir araç üstü çadırda ve güzel manzaralı bir yerde uyanmak iyi olurdu.

Not: Resmi Reisemobil International karavan mecmuasından aldım.

bu şekilde ucuza halledebilirsiniz belki ama O1 belgesi olmadığından ceza yiyebilir Allah korusun olası bir kaza durumunda şuçlu duruma düşersiniz
Benzeri bende var yıllardır kullanıyorum polis çeki demirine ve remork üzerindeki etikete bakıyor 670kg. Ağırlık 750kg az olduğundan zaten o1 sınıfına giriyor üzerindeki etiket bunu ispatlıyor tip onayda 2007 de çıktı 1997 modelde istenmiyor

Benzeri bende var yıllardır kullanıyorum polis çeki demirine ve remork üzerindeki etikete bakıyor 670kg. Ağırlık 750kg az olduğundan zaten o1 sınıfına giriyor üzerindeki etiket bunu ispatlıyor tip onayda 2007 de çıktı 1997 modelde istenmiyor
onay belgesi aracın trafiğe uygun olup olmadığıyla alakalı yaşanacak bir kaza durumunda sigorta uygunluk belgesi olmayan aracı 8 de 8 suçlu buluyor diye biliyorum bu konu iyi araştırılmalı sonrası can sıkıcı olabilir

Bendeki brandasız modeli, 2015'de almıştım. Black fresh'ler çok güzel. Bir sonraki alacağım model kesinlikle black fresh olur. Her sene kesin 1 hafta 10 gün kadar çadır kampımız oluyor. Hatta coronadan dolayı bu senenin rezervasyonunu üzülerek iptal ettik. İlk kez kurarken biraz uğraşmıştık sonrası çok basit geldi. Eşimle beraber 15-20 dk içinde yataklar dahil kampa yerleşmiş oluyoruz. Zaten takıldığınız noktalarda kurulum videoları dahi var. Sağlamlık konusunda da kafanızda soru işareti kalmasın. 5 senedir ne polü kırıldı ne de ufak bir çürüme yıpranma olmadı. Yaz ve bahar tatilleri için ideal.

Hocam peki çadır için nasıl bir yatak seçiminiz oluyor? Biz biraz sıcağı seven bir aileyiz. Serin günlerde yatak seçimine göre sıkıntı yaşanabiliyor mu? Yani çok kaliteli bir yatak mı gerekiyor üşütmemek açısından? Toplam maliyeti çıkartıp ona göre karar vereceğim aslında.

Bende de iki çocuk var
Çocuklar çadırda yerde yatınca üşüyor
Yerden soğuk alıyorlar
Ne kadar da iyi yatak olsa da yerden çekiyor
Bence en iyi çözüm şu tipde bir tavan çadırı almak
Bunda eşiniz ve çocuklar güvenli ve sıcak yatacak
Siz ise tek başınıza ya araç içinde yada küçük bir tek kişilik çadır ile dışarda yatacaksınız
Hatta arabaya webasto bağlatıp, bir boru ile sıcak havayı üst çadıra veriliyor
Bu çadırların kolaylığı 2-3 dakikada açılıyor ve kapatılıyor
Böylece bagajda size kalacak
Port bagaj evde kalacak, hafta sonu kampları için ben bu çözümü uygulamayı düşünüyorum 84c41d412bc0ec3f37375f3a4c49466d

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam peki çadır için nasıl bir yatak seçiminiz oluyor? Biz biraz sıcağı seven bir aileyiz. Serin günlerde yatak seçimine göre sıkıntı yaşanabiliyor mu? Yani çok kaliteli bir yatak mı gerekiyor üşütmemek açısından? Toplam maliyeti çıkartıp ona göre karar vereceğim aslında.

Freş black modellerde çadırın boyutlarında fark yok sadece çadırın iç kısmı siyah yada çok koyu bir tonda. Böylece güneş tepedeyken bile çadırın içine güneş almıyor. Hem ışık hem ısı izolasyonu yapıyor. Hatta zifiri karanlık oluyor. Akşamları da çadırın içerisinde ışık açık ise mahremiyet sağlıyor yani dışarıdan bakan biri için çadırın içerisinde gölgeleriniz çıkmıyor.

Yatak olarak ben şişme yatak ve hava kompresörü kullanıyorum. Kompresör ile 5 dk'da şişiyor. Aynı şekilde emiş de olduğu için 5 dk'da içerisindeki havayı tahliye ediyor.

Kış kampları için şişme yataklar daha fazla üşütür. En uygun çözüm çift kat mat ve uyku tulumu. Ayrıca nurgaz tarzı çadır sobaları da var. Tek dikkat edilmesi gereken konu ne kadar soğuk olursa olsun çadırın hava tahliye açıklıklarını kapatmamak.

Şişme yatak sadece yazın kullanılabiliyor
Bahar ve kış aylarında yatağın içindeki hava soğuk olduğu için daha çok üşümeye sebep oluyor,illa kullanılacaksa yatağın altına karton serip,yatağın üstüne 2 kat battaniye koyup,onun üstüne yatmak daha uygun oluyor

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç üstü çadır ile seyahatlerde polis cevirmelerinde ceza kesme olayı varmi

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lmesi gereken konu ne kadar soğuk olursa olsun çadırın hava tahliye açıklıklarını kapatmamak.
Peki arpenaz 4.2 ile ilgili bilginiz var mı? Decathlon da bu çadır Hızlı Kurulumlu cadırlar arasında görünüyor. Sanırım diğerlerine göre biraz daha pratik kurulumu var. Fiyat olarak 1250 tl şuan. Araç üstü düşündüğüm çadır bugün itibari ile 400 tl zamlandı. Sanırım üretici daha fazla dayanamama noktasına geliyor. Bir de haberlerin etkisi bu sene herkez bu tarz bir tatilin hayalini kurar oldu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.