Araç Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bay19 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,508

Bay19

Yeni Üye
Merhaba aranıza yeni katıldım bende kendim moto karavan yapacağım bu konuda araştırmalara başladım ilk etapda araç konusunda fikirlerinizi almak istiyorum aşşağdaki aracı almak istiyorum bu aracı karavan yapabilirmiyim sıkıntı yaşarmıyım

ARAÇ
  • Marka Iveco
  • Seri 35
  • Model C 10 Daily Van
  • Yıl 2000
  • Yakıt Dizel
  • Vites Manuel
  • Kasa Tipi Panel Van
  • Km 100 (MOTOR YAPILMIŞ)
  • Şasi Uzun

Kk

Kk2

Son düzenleme:

Etiketler
iveco karavan

Merhaba aranıza yeni katıldım bende kendim moto karavan yapacağım bu konuda araştırmalara başladım ilk etapda araç konusunda fikirlerinizi almak istiyorum aşşağdaki aracı almak istiyorum bu aracı karavan yapabilirmiyim sıkıntı yaşarmıyım

ARAÇ
  • Marka Iveco
  • Seri 35
  • Model C 10 Daily Van
  • Yıl 2000
  • Yakıt Dizel
  • Vites Manuel
  • Kasa Tipi Panel Van
  • Şasi Uzun

Her araçtan karavan olur. Sıkıntı yaşayıp yaşamayacağınız aracın durumuna ve sizin beklentilerinize bağlı. Aracın durumu için ekspertiz yaptırın. Beklentileriniz konusunda ise ayrıntı vermeniz gerek. En önemlileri: Eşiniz karavan işini onaylıyor mu? Aracın yüksekliği ne? Kaç kişisiniz? Seyahat alışkanlıklarınız neler? Boyunuz kaç?

Eşiniz onaylamıyorsa, kısa yoldan vazgeçin. Yoksa aileniz dağılabilir.

Aracın yüksekliği H1 ise içeride ayakta duramazsınız, sıkıntı olur.

İki kişiden fazla değilseniz uzun şaseye (bence) ihtiyacınız yok. Seyahat alışkanlıklarınız içinde yaylalar var ise uzun şase yüksek yerlere iniş ve çıkışlarda aracın arka tarafının sürtmesine sebep olabilir. Kalabalık bir aile iseniz uzun şase (ve H3 yükseklikte bir araç) avantaj olacaktır.

Boyunuz 1,80 altında ise (diğer koşulları sağlamak koşuluyla) uygun bir araç seçmişsiniz demektir. Eğer arkadan itişli aracın avantajından faydalanmak istiyorsanız ama boyunuz daha uzun ise, bu durumda tek çareniz yatağı aracın boyuna göre tasarlamanız. Arkaya enlemesine koyacağınız yatağa sığmazsınız. Boyunuz daha kısa ise seçenekleriniz daha çok.

PSA grubu (Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper) araçların tercih edilmesinin yegane sebebi aracın geniş olması hasebiyle arkaya enine yatak koymaya imkan vermesi. Yoksa kendi adıma (önden çekişlilerin patinaj sorununu baştan bilseydim) uzun boyuma rağmen Iveco tercih ederdim.

ARAÇ
  • Marka Iveco
  • Seri 35
  • Model C 10 Daily Van
  • Yıl 2000
  • Yakıt Dizel
  • Vites Manuel
  • Kasa Tipi Panel Van
  • Şasi Uzun
Merhaba hayırlısı olsun devamlı yaşamak için mi düşünüyorsunuz eğer öyle ise IVECO

ARAÇ
  • Marka Iveco
  • Seri 35
  • Model C 10 Daily Van
  • Yıl 2000
  • Yakıt Dizel
  • Vites Manuel
  • Kasa Tipi Panel Van
  • Şasi Uzun
Merhaba hayırlı olsun biz sürekli yaşamaya karar verdik, bu yüzden IVECO nun m23 vs. modellerine bakıyoruz veya SULTAN kullanım olarak bakmanız gerekiyor yoksa TA2RX dediği gibi her türlü araçtan karavan yapıyorlar. youtube da bir çok video var karavan ile ilgili oraya da bakmanızı tavsiye ederim.

Merhaba hayırlısı olsun devamlı yaşamak için mi düşünüyorsunuz eğer öyle ise IVECO

Merhaba hayırlı olsun biz sürekli yaşamaya karar verdik, bu yüzden IVECO nun m23 vs. modellerine bakıyoruz veya SULTAN kullanım olarak bakmanız gerekiyor yoksa TA2RX dediği gibi her türlü araçtan karavan yapıyorlar. youtube da bir çok video var karavan ile ilgili oraya da bakmanızı tavsiye ederim.
Teşekürler sadece hafta sonları için düşünüyoruz o yüzden panelvan düşünüyoruz

Arkadaşların dediği gibi hemen her aractan karavan yapabilirsiniz.Fkata buna en iyi cevabı sizin vermeniz gerekir.
Araçta kaç kişi yaşayacaksınız,karavanda kamp alanlarına girmeyi düşünmüyorsanız kaç gün kamp dışı seyahat edeceksiniz,Yaz için mi yoksa her mevsim için mi düşünüyorsunuz? Tüm yanıtlar sizin için o aracın iç ölçüleri ve yüksekliğinin uygun olup olmaycağı ve bütcenizi önceden tahmin etmenizi sağlayabilir.Az detayla size buradan istediğiniz bilgiyi sağlıklı olarak verebilmek zor olabilir.
Motoru yeni toplanmış bir aracı mutlaka yetkili servisinde tam detaylı kontrollerini yaptırın.İş sadece motorun yenilenmesi ile bitmiyor, diğer yürür aksamlar şanzuman vs de aynı yüksek kilometrelerden dolayı yıpranmış olabilir.Buda tahmin etmeyeceğiniz ilave maliyetleri sırtınıza yükleyebilir.

ARAÇ
  • Marka Iveco
  • Seri 35
  • Model C 10 Daily Van
  • Yıl 2000
  • Yakıt Dizel
  • Vites Manuel
  • Kasa Tipi Panel Van
  • Şasi Uzun

Ekli dosyayı görüntüle 641316

Ekli dosyayı görüntüle 641317

Video: https://youtu.be/NaMN8BxQLg4

Arkadaşlar araç aramam devam ediyor bu araç seçmek gerçekten zor bir işmiş ilanlara bakıyorum tamam bu araba diyorum gidiyorum arabanın her tarafı dökülüyor resimdekiyle gerçeği birbirini tutmuyor ama son aşamaya geldim iki tane arabada karar veremedim fikrinize danışmak istedim
1. Araç 2010 model fiyat ducato 15m3 400binde sıfırlanmış ve 25bin km yapmış kaporta ve plastik aksamlarinda tamirler gerekiyor 335 bin istiyor
2.araç pejo boxer 13 m3 küp 2012 model 207 binde bunda masraf yok 350 bin istiyor temiz siz olsanız hangisini alırdınız

En sonunda karar verebildim ve 2012 model 15m3 dukato kapalı panelvan aracımı aldım şimdi biraz zamana ihtiyacım var bu arada araştırmalar yapıp karavan dönüşümüne başlayacağım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri