Bisikletle Türkiye Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tolga Koç Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,505

Tolga Koç

Yeni Üye
Yer
İstanbul/Kadıköy
Herşeye Karşı Tek Başıma / Bisikletle Türkiye Turu

Toplam km 8000 dolaylarında olacaktır.
Katılımcı sayısı bir kişi (Tolga Koç)
Günlük kat edilecek mesafe 100km dolaylarında olacaktır.
Konaklama büyük ölçüde çadırla sağlanacak, sadece Güneydoğu ve Doğu Anadolu da güvenlik açısından risk teşkil eden bölgelerde alternatif konaklama yollarına gidilecektir.
Tur bütçesi günlük 15 – 30 TL aralığında tutulacaktır.
Tahmini süre 120 gün 4 ay civarındadır.

Başlangıç Tarihi 20.04.2010

Geçilecek dağ geçitleri ve yükseklikleri

Sakar Geçidi 670 Rakım
Çetibeli Geçidi 550 Rakım
Göcek Geçidi 340 Rakım
Metris Geçidi 110 Rakım
Akyokuş Geçidi 1100 Rakım
Hop Geçidi 1115 Rakım
Ayrancı Geçidi 1050 Rakım
Üç yol boğazı 620 Rakım
Kuşkunkıran Geçidi 2234 Rakım
Tasmalı Geçidi 1860 Rakım
Gönderme Geçidi 1910 Rakım
Tendürek Geçidi 2644 Rakım (Turun en yüksek geçidi)
Pamuk Geçidi 1660 Rakım
Hanlar Geçidi 2286 Rakım
Taşlıyarma Geçidi 2017 Rakım
Meryem Geçidi 2016 Rakım
Çam(Sahara) Geçidi 2470Rakım
Cankurtaran Geçidi 690 Rakım

Sırasıyla Geçilecek İller

İstanbul
Tekirdağ
Çanakkale
Gökçeada
Bozcaada
Balıkesir
İzmir
Aydın
Muğla
Antalya
Mersin
Kıbrıs
Adana
Osmaniye
Hatay
Gaziantep
Urfa
Mardin
Batman
Siirt
Bitlis
Van
Ağrı
Ardağan
Kars
Artvin
Rize
Trabzon
Giresun
Ordu
Samsun
Sinop
Kastamonu
Bartın
Zonguldak
Düzce
Sakarya

Toplamda 37 il

Turun amacı

Çevreci söylemler ve bisikletin tevşihi dışında tamamen kendime karşı çıkacağım bir yolculuk olacak. Kendimi tanımak, limitlerimi ne kadar zorlayacağımı görmek ve özümde kim olduğumu öğrenmek adına yapacağım bir tur.
Tur süresine bir kısıtlama getirilmemesinin temel nedeni zaman karşı bir turdan ziyade, geçilen bölgelerin özümsenerek tadına ve keyfine varılması bu turun diğer bir amacıdır.

Geçtiğim bölgelerde bana eşlik etmek isteyen bisikletçiler için irtibat numaram:
0544 770 66 06

Turu hem blogumdan hem de facebook grubundan takip edebilirsiniz

http://seyyahinkalemi.blogspot.com/

Etiketler
Ynt: Bisikletle Türkiye Turu

Sevgili Tolga, İzmirdeyim. Telefonunu kaydediyorum. Sana da benim telefonumu gönderdim. İzmirde hertürlü yardıma hazırım. Selamlar.

Çok teşekkürler eevt aldım numaranızı, bir sene kadar İzmirde yaşadığımdan görmeyii istediğim insanların çokluğu nedeniyle 2 gün kadar İzmirde kalacağım görüşmek üzere

Tolga yolculuğunda sana kolaylıklar dilerim. Bana göre bir çoğumuzun isteyip te yapamadığı bir şeyi yapmaya kalkıyorsun , peki bir sosyal doğasever sloganın da seninle birlikte Türkiye'yi dolaşmasını istiyor musun 'nükleer santrallere hayır gibi' tekrar başarılar yolun açık olsun.

Teşekkürler ancak bu tip söylemlerin ne santrel yapımlarına nede benzeri şekilde ki söylemlerin diğer doğa durumlarına karşı bir uyanışa vesile olmayacağına duyduğum inançtan ötürü, bu şekilde ki söylemleri beraberimde taşımak istemiyorum.

geçeceğin yerleri günleri yakşaltıkça tarih olarak verirsen aydından geçerken görüşmek isteriz yardımcı olabileceğimiz konulardada elimizden geleni yaparız

belli bir disiplin içinde sürmeyeceğimden tarihlerin aldatıcı olacağını düşündüm. bu turun tahmini süresi 4 ay ancak 5 aya da çıkma durumu olabilir. çünkü birçok turcudan ziyade basıp geçmekten çok geçtiğim yerleride gezmeyi planlıyorum bu durumda da tarih vermek pek sağlıklı olmaz.

ancak blogumda ve facebook grup sayfasından fırsat buldukça nerede olduğumu yakın zamanda nerelere geçeceğimin duyurularını yapacağım

Tolga KOÇ kardeşim.Seni öncelikle kendinle yaptığın mücadelenden ötürü kutluyorum.Sana gıpta ile bakıyorum.ALLAH tan sağlık ve azmn için hırs diliyorum.Yaş 25 çalışmıyormusun.Biraz kendinden bahsedermisin.Ayrıca bende İZMİR /Karşıyakadayım.CEP tel. 0532 5041799 her konuda yardımcı olurum.Başarılar.

Mesleki uzmanlığım Tonmaisterlık, ancak 5 sene evel askerliğimden bu yana çalışmıyorum. Aynı yıl babamı dalış sırasında vurgun sonucu kaybettiğimden bu yana, ciddi bir gelirim olmasada kücük bir kira gelirim var. Bu sayede temkinli davrandığım sürece sıkıntı yaşamıyorum. Genel olarak spor dışında ilgi duyduğum alan edebiyat ve felsefe, bu tur süresincede günlük ruhsal dalgalanımlarımı, gözlemlerimi, aynı bayrak altında birbirine çok uzak düşen yaşamların gözlem ve analizlerine dayanarak kaleme alacağım bir seyahat güncesi tutacağım ve döndüğümde kitaplaştırma planım var.

Destekleriniz ve değerli yorumlarınız için teşekkürler.

23 Nisan Cuma yani yarın sabah tur başlangıcı saat 09.30 vapuruyla Eminönünden başlıyor, ilk gün durak Silivri

Turu bloğumdan takip edebilirsiniz

Tolga kardeşim,bir noktada kendi sınırlarını zorlayacağın bir olay bu.Seni izleyeceğiz, kolaylıklar diliyorum.

Başarılar diliyorum.ALLAH güç kuvvet versin.Bence sen beyninde bitirmişsin bu geziyi geriye uygulamak kalmış.Sağlıklı ve neşe li geçmesi temennisi ile SEVGİ ve SAYGILAR.

Tolga,okunup geçilecek şeyler değil yazdıkların da yaşadıkların da. Kolaylıklar diliyorum.Karayolları mesajı almıştır umarım. Selamlar Güzel İzmir'den

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.