Dacia Duster Aracima Arac Ustu Cadir Ve Dus Sistemi Yapmayi Planliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bulsan6333 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,609
Duş için 1.5 litre yeterli diyen sevgili Evliya Çelebi; eşim ilk kampa giderken yanına saç kremi aldığında ben o defteri kapadım :smiley:
.

Biz burada erkek erkeğe takılıyoruz sanıyordum..:p

Benim hanım evde tuvalet yahut banyodan bile benden önce çıkıyor.
Herkesin şansı farklı.. :yum:

.

Son düzenleme:

Etiketler
biz bacanak ve manevi kardeş ile devamlı kış kampına çıkıyoruz ayda 1 belki 2 hanımlar tabi şikayetci durumdan sırf onlarla da vakit geçirmek için istemeye istemeye cuma akşam gidip cumartesi akşam dönüyoruzki pazar hep beraber birşeyler yapalım diye. gel gelelim biz bunları ikna ettik ve ramazan bayramında kamp a götürdük kartepe ye sırf onlar için 17m3 lük ducato ile gittim içerisine sünger yataklardan 20 numara yatak hazırladım ilk bir kaç saat gayet güzeldi :D sonra ne olduysa birinin başı tuttu ötekinin beli ağrıdı wc işini hiç söylemiyorum vs vs uzatmıyım o gün tövbe ettik hanımlar ile kamp a gitmeye :D demem o ki bacanak kayın birader veya çok samimi aile dostun arkadasın var ise hiç zorlama yengeyi :D
Valla elinizden öper iki de kurt yavrusu emsali ikizlerim var. Onların afacanligi ayrıca zor. Aslında eşimin özellikle sıkıntı ettiği konu onlar aslında. Ben de arada hata kusur eksik Vs kalmasın diye uğraş veriyorum

Duster'a koyacağınız 20-30 litre bidon bile baya bir yer kaybı yaşatır size. Ayrıca Duster yüksekliği çok fazla olmadığı için, çadır açıldığında soyunma kabini için yükseklik yeterli olmayacak.

Şöyle bir de senaryo çizeyim size. Deniz kenarında bir yere gittiniz. Gider gitmez mecbur çadırı açacaksınız, soyunma kabini için. Family açılması 15 dk bulur. Sonra öğle yemeği vaktinde bir şey unuttuğunuzu farkettiniz veya suyunuz bitti. Arabayı hareket ettirmeniz yarım saati bulur.

Size tavsiyem, eğer yeriniz müsait ise bir otomobili römorku edinin. Araç üstü çadırı bu römorka monte edin. Hem dilediğiniz kadar su, buzdolabı, buzdolabını çalıştırmak için küçük tüp veya akü grubu vs vs tonlarca şeyi taşıyabilirsiniz. Hem yeterli konfor sağlarsınız hem de bu konforu sağlayacağım diye siz de heba olmazsınız.

Duş için 1.5 litre yeterli diyen sevgili Evliya Çelebi; eşim ilk kampa giderken yanına saç kremi aldığında ben o defteri kapadım :smiley:
Hocam inanın kafam çok karışık. Karavan olayına giremiyorum çünkü tecrübem oldukça eksik ve ekonomik olarak en az bir yıl sıkıntılı bir dönemden geçiyorum. Geçen sene hanımın zorlamasiyla her otel tatili yaptık resmen işkence yani en azından bana çok sevimsiz geldi. Romork olayı nasıl olur bilemedim. Acaba uygulanmış hali var mi? Nasıl bir maliyeti olur bana banyo wc mutfak Vs dediğiniz gibi hepsi bir arada hallolur mu? Yani alternatif her türlü fikre açığım. Özel sartlarimi göz önünde bulundurun lütfen Saygı değer büyüklerim

Hocam inanın kafam çok karışık. Karavan olayına giremiyorum çünkü tecrübem oldukça eksik ve ekonomik olarak en az bir yıl sıkıntılı bir dönemden geçiyorum. Geçen sene hanımın zorlamasiyla her otel tatili yaptık resmen işkence yani en azından bana çok sevimsiz geldi. Romork olayı nasıl olur bilemedim. Acaba uygulanmış hali var mi? Nasıl bir maliyeti olur bana banyo wc mutfak Vs dediğiniz gibi hepsi bir arada hallolur mu? Yani alternatif her türlü fikre açığım. Özel sartlarimi göz önünde bulundurun lütfen Saygı değer büyüklerim

Aşağıda bir iki hazır örneğin ilanları var. Fiyatları karavana göre çok daha uygun ama alacağınız ikinci el bir romorka kaynattiracaginiz iki demire çadırı montajlayip mutfak, duş tesisatını yavaş yavaş yaparsınız. Dusterin gireceği her yere gider. Çekmesi karavana göre çok daha kolaydır, görüşü kapatmaz yakıtı artırmaz. Çadır aracın üstünde iken daha fazla yakıt harcarsınız. Tek konu römorku muhafaza edeceğiniz bir yer.

Googleda trailer top tent diye aratırsanız yüzlerce görselden fikir alabilirsiniz.

Off road çekme karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 626280294

O1 belgeli Offroad karavan Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 606150235

Piccolo Kamp Römorku, Yerli Üretim Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 382437401

Abi bu nasıl birşey ki? Hiç görmedim bundan. Çalışma prensibi falan nasıldır?

İlaçlama pompası olarak geçiyor. Yapı marketlerde bahçe malzemeleri bölümünde bulabilirsiniz. Üstteki kolu bir kaç defa pompa layınca el yüz yıkayacak kadar yetiyor. Duş için arada birkaç defa pompalamak gerekiyor bana yarısı gitmiyor 5 litrelik. 16 litre lik şarjlı motorlu olanlarıda var.
25 lıtre lik bidona oto parçacısında bulabildiğim en küçük silecek suyu püskürtme motoru taktım, baktım su tüketimi çok arttı yine manuele geçtim.

Merhabalar arkadasim arac ustu cadira ikizleriniz ve esiniz cikabilip,inebilecekler mi? Once bununla baslamaniz gerekiyor.diger herseyi cok daha iyi bilen arkadaslarla once bu konuyu gorusmek lazim.ondan sonra hersey istediginiz gibi olur su deposu buzdolabi wc hepsi kolay isler.2 metre yuksekliginde 1 merdivende deneme yapmaniz lazim bence.tekrar gorusuruz.iyi gunler guzel yerlerde iyi gezmeler.

Merhabalar arkadasim arac ustu cadira ikizleriniz ve esiniz cikabilip,inebilecekler mi? Once bununla baslamaniz gerekiyor.diger herseyi cok daha iyi bilen arkadaslarla once bu konuyu gorusmek lazim.ondan sonra hersey istediginiz gibi olur su deposu buzdolabi wc hepsi kolay isler.2 metre yuksekliginde 1 merdivende deneme yapmaniz lazim bence.tekrar gorusuruz.iyi gunler guzel yerlerde iyi gezmeler.
Çocuklarımı kendim ellerimle indirip çıkarırım sıkıntı yok bunda, eşim de sıkıntı yaşamaz diye düşünüyorum. Kaldı ki olsaydı bir problem söylerdi sanırım. Hem 2 m merdiven olmasına gerek yok. Aracım çok yüksek değil. Iyı dilekleriniz ve uyarilariniz için teşekkür ederim

Gece vakti cocuklar wc sikintili isler uykulu olunca benim icin bile cok zor.ben bile bunu yapamam.istersen gece evinizde coluk cocuk fazla lamba yakmadan birde denemenizde fayda var bence.(bende yukseklik korkusu var,belki ondandir)biz yasadikca tecrube ediniyoruz cunku.herkesin vucut yapisi bunyesi algisi farkli.biz arkadaslar arasinda bir sozumuz var.gez de nasil ve neyle gezersen gez.ister yuruyerek,ister bisikletle,ister atla,istersen karavanla.gezelim gorelim,dogamizi koruyalim

Arkadaşlar merhaba;

Bulsan6333 kardeşim selamlar. eşimle beraber bu yaz haziran ayından itibaren 2-3 ay sürecek bir karadeniz ve ege turu yapacağız. mevcut binek arabamı değiştirip yeni kasa bir duster almayı planlıyorum. Kafamdaki plan sizinkiyle çok benzer. araç üstü çadır, mutfak sistemi, duş için bir çözüm ve ayrıca telefon şarjı duş pompası için 12V 100Ah harici bir akü ve seyyar güneş paneli kullanarak hiç eve dönmeden 2-3 ay sarf ihtiyaçları yolda karşılayarak bizi idare edecek bir sistem kurmak istiyorum. bu postun altında uzun zamandır paylaşım yapılmamış bu zamana kadar neler yaptınız paylaşırsanız çok sevinirim.

Bu arada ben henüz aracı almadım daha yolun başındayım zaten. pek oyle kamp tecrübem de bulunmuyor fakat kervan yolda düzülür anlayışında çıkacağım bu yolculuğa.

eğer siz de kafanızdakileri yaptıysanız tecrübelerinizi paylaşmak bu forumdaki diğer tecrübeli arkadaşların fikirlerini alarak bu yolda yaşayacağım sııntıları mininuma indirmek isterim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR