En Verimli Isınma Sistemi Hangisi?

Tarkaner

Kamp I
Yer
Istanbul
haklısınız cıkış yolu arıyorum,hafta sonu söyle bir gelişme oldu :uzun bir süre gözlem yaptım sobayı yaktığımda ilk 1 dk brülör çalışıyor herşey normal bacadan duman geliyor pilot normal yanıyor ,sonra sönüyor pilot yanmaya devam ediyor. soğuyuncaya kadar ne yaptıysam yanmıyor. yaklaşık 1 saat geçince soba soğuyor ve tekrar deniyorum tek seferde soba normal şekilde çalışıyor,çözüm üretmeye çalışıyorum .termostat gibi birşey var mı ondan yapma ihtimali nedir, soba söndüğünde bakır bir çubuk var oda soğuk hiç ısınma yok onda . bu arada bir çok soba tamircisi ile görüşüyorum çözüm için,çözebilirsem burada sorunu paylaşacağım Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Termokupl ventil grubu bozulmuş. Termokupl valfi açtırmıyor. Soğumadan da devreye girmiyor tekrar valf = ventil. Pek tamiri mümkün değil. Valfin fotoğrafını atarsanız yenisini buldurabilirim belki.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

talvolta

Ana Kamp
Adım adım finale ilerliyorum :smiley: şöyle bir gelişme daha oldu : normal çalışan soba yukarıda yazdığım gibi 1 dk sonra sönüyordu pilot yanmaya devam ediyordu ,bir ustanın önerisini dinledim bakır boruyu (termostatı) buz dolu suya batır çalışacak mı dedi ve denediğimde çalıştı sanırım sorun bakır boruda şimdi o parçayı nerden bulabilirim ? sökerken biraz deforme oldu . fotoyu yüklüyorum şimdiden teşekkürler ,bir de bu konuyu soba arızalarına taşırsak diğer arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum ?
2.jpg
1.jpg

Son düzenleme:

ilker 72

Kamp III
Yer
İstanbul G.O. Paşa
Adım adım finale ilerliyorum :smiley: şöyle bir gelişme daha oldu : normal çalışan soba yukarıda yazdığım gibi 1 dk sonra sönüyordu pilot yanmaya devam ediyordu ,bir ustanın önerisini dinledim bakır boruyu (termostatı) buz dolu suya batır çalışacak mı dedi ve denediğimde çalıştı sanırım sorun bakır boruda şimdi o parçayı nerden bulabilirim ? sökerken biraz deforme oldu . fotoyu yüklüyorum şimdiden teşekkürler ,bir de bu konuyu soba arızalarına taşırsak diğer arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum ?Ekli dosyayı görüntüle 515081 Ekli dosyayı görüntüle 515082
Merhaba sorun bakır boruda değil borunun devamındaki termostatta bakır boru orada bir nevi sensör görevi yapıyor termostatı uyarıyor termostat hassasiyetini yitirdiği için az bir ısınmayı yeter dereceye geldi görüp otomatik yapıyor.

talvolta

Ana Kamp
Merhaba sorun bakır boruda değil borunun devamındaki termostatta bakır boru orada bir nevi sensör görevi yapıyor termostatı uyarıyor termostat hassasiyetini yitirdiği için az bir ısınmayı yeter dereceye geldi görüp otomatik yapıyor.
peki İlker bey bu termostatı nerden bulabilirim ?

talvolta

Ana Kamp
selamlar parça olmadığı için çözemedim sobayı değiştirmeye karar verdim.yüksek rakımlı yerlerde kullanacağım trumanın hangi modelini alayım yada başka öneriniz var mı ? şimdiden teşekkürler.

YanlışGezenAdam

Yeni Üye
Isıtıcıların ne kadar yaktığını etkileyen o kadar çok faktör var ki!Webasto AT2000 mazotlu ısıtıcım Dün gece yaylada 13 saat açık kaldı.Sıcaklık 7 derece civarıydı ve ayarı tam açıktı.Aracın kapısını oltalara bakmak için sık sık açmak zorunda kaldım.2lt civarı yaktığını söyleyebilirim.
2 TL hiçbişey ya harika

Forum istatistikleri

Konular
100,200
Kullanıcılar
168,110
Son üye
Rokoğlu

SON KONULAR