Eskişehir Ve Çevresi Gittiğim-gideceğim Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan claasss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,994

claasss

Yeni Üye
herkese merhabalar eskişehirde öğrenciyim. haftasonu tatilleri gibi boşluk bulduğumda ilk aklıma gelen doğaya kaçmak oluyor. Bu başlık altına gitmiş olduğum kamp alanlarını adres tarifi ve bi kaç resimleriyle paylaşmayı düşünüyorum. Bu bölgede tavsiye edeceğiniz yerler varsa paylaşabilir veya gittiğim yerlerle ilgili aklınıza bir şey takılırsa bu konu üzerinden iletişim kurulabilir.

Gezenbilir

Bozcaarmut göleti ulaşım: Bilecik'in pazaryeri ilçesinden batıya doğru yaklaşık 7-8 km daha ilçe yollarını takip ettiğinizde bozcaarmut köyünün tabelası doğrultusunda sola köy yollarına sapıyorsunuz. yine tabelaları takip ederek köye kadar gidebilirsiniz sonrasında yine 2 km kadar yol sonrasında gölete ulaşabilirsiniz. yolda herhangi bir zorluk yok binek araçla rahatlıkla gidilebilir.
Ben son 3 yılda 3 defa gittim herhangi vahşi hayvanla karşılaşmadım. Mevsimine göre sabahları göletin harika bir buğusu harika bir manzara oluşturuyor.
IMG 20151010 170638
Bozcca

Beşik Deresi Şelale ulaşımı: Eskişehir'den Seyitgazi-Afyon yolunda kyk yurlarını geçtikten sonra sağa doğru dönen yola devam edip buradan da köy tabelalarında Yukarıkalabak köyünü takip ederek şelaleye ulaşım mümkün. Yolda herhangi bir zorluk yok binek araçla ulaşılabilir.
Burada günübirlikçiler için bir işletme mevcut kamp yapmak istediğinizi söylediğinizde otopark ücreti ve kamp için gecelik ücret istiyolar.(araç:12tl, tek çadır:20tl 2015 yılında). güvenlikle ilgili bir problem yok geceleri bi kaç çakal uluması duyarsınız ancak. Fotoğraflardaki şelalenin kaynağına doğru zorlu bir yürüyüş yapmanız mümkün bu rotada irili ufaklı bir çok şelale mevcut.Biz kaynağını göremedik belki size kısmettir:smiley:

Sela
Selale

Çatacık Milli parkı ulaşım: Eskişehir'den Mihallıcçık yolunda 55. km den sola doğru yol ayrılıyor, zaten tabelası da mevcut. sola saptıktan yaklaşık 25-30 km sonra milliparkın kızıl geyik üretim çiftliğine varıyorsunuz. Buraya günü birlik gittiğim için etrafı tanıma fırsatım olmadı. zaten orman yolu boyunca(stablize asfalt) sağlı sollu bir çok yerde çadır kurulabilir. bölgede 200 civarı geyik çiftlikte ise sezona göre 50 civarı geyik bulunuyormuş. Bizim şansımıza çiftlikte geyik dahi sevebildik :smiley:. Bunun harici yabani bir bölge olduğu için vahşi hayvanlarla karşılaşma olasılığı mevcut. Buraya dair elimde maalesef fotoğraf yok fakat internetten bulduklarımı koyacağım.

Catack

Gürleyik ve mihalgazi yolunda ki yer hakkında bi kaç gün içinde ekleme yapacağım.

Etiketler
Merhaba,

Teşekkür ederiz. Gidecek insanlara örnek teşkil edecek güzel bir paylaşım olmuş umarım devamı da gelir.

Eskişehirde yani ikamet etmeye başladım ve 4x2 Nissan Skystar'ım var.
Hem kampçılık hem de hafif offroad ile ilgileniyorum.

Paylaşımınız çok güzel hem açıklamalı hem fotolarla destekli.

Bu şekilde bilgi paylaşmaya devam ederseniz çok memnun olurum aynı rotaları kış mevsiminde kamp atarak denemek istiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR