Gezenbilir 9. Geleneksel Kış Kampı; Ercova Yaylası (31 Mart - 01 Nisan) Raporu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,529
devamı

DSC02088

DSC02090

DSC02091

DSC02093

DSC02094

DSC02101

Etiketler
Havanın şahane, katılımın nispeten iyi olduğu çok güzel bir kampı geride bıraktık.

Karavan erbabı abilerimiz, kardeşlerimizin de gelmesi biz çadırcıları karavan konusunda acaba bizim için de karavan zamanı geldi mi diye düşünmeye yönlendirdi.

Ufak bir yürüyüş yaptık ve ormanların ihtişamına tanık olduk.

Gezenbilirden olmayan birisi gece birkaç el silah attı. Sonra gelip çocuklar varmış bilmiyordum. Kusura bakmayın dedi. Bu davranışı ile gönlümüzü kazandı.

Yeni dostlar edindik. Onlarla bir sonraki kampta görüşmek ümidiyle ayrıldık.

Fotoğraf ve videoları daha sonra paylaşacağım.

Geçtiğimiz haftasonu Ercuva yaylasında yaptığımız kamp etkinliğine zaman ayırıp gelen herkese teşekkür ederiz.

Kampla ilgili fotoğraf ve anılarımızı bu başlık altında paylaşalım.

Selam ve Sevgilerimle
Efe Karaismailoglu
Merhaba Efe bey ne kadar güzel zaman geçirmişsiniz gerçekten imrendim.Odun ateşinde pişen etin ve çayın tadına doyum olmaz zaten hele birde böyle güzel bir muhabbet ortamında,doğayla baş başa,şehrin kalabalığından uzak olursa.Kendimi bildim bileli doğa sporlarına,kampçılık,mağaracılık gibi hobilere ilgi duymuşumdur.Ama maalesef hayat telaşı ve imkanlarımın kısıtlı olması nedeni ile böyle deneyimler yaşayamıyorum.Hatta bırakın deneyimi etrafımda bu tür hobilere ilgi duyan bir tek insan bulup muhabbet bile edemiyorum.Tanıdığım herkes şehirde zaman geçirmekten ve bana göre bu sıkıcı,monoton ve doğayla irtibatı tam anlamıyla kopmuş hayatı yaşamaktan son derece mutlu. Bu durum beni çok üzüyor.Yaptığım araştırmalar ve imkanlarım doğrultusunda bu tür aktiviteler için gerekli ekipmanları tedarik etmeye çalıştım.Örneğin çadır,doğa sporlarına uygun sırt çantası,küçük ilk yardım kitleri,matara ve termos,outdoor çakı ve bıçaklar,magnezyum çubukları,multi tool,kafa ve el fenerleri,termal battaniye,pusula,düdük vs.Bu hazırlıkların dışında kendimi teorik olarak da geliştirmeye çalışıyor ve sürekli olarak bu konularla alakalı bilgi edinip yeni şeyler öğreniyorum.Umarım bir gün bende aranıza katılabilirim.Hatta aranıza katılabilmek en büyük tutkum haline geldi desem daha doğru olur :smiley: neyse lafı fazla uzattım kendinize iyi bakın.Doğada nice mutlu anılarınızın olması dileği ile bütün gezenbilir ailesine selamlarımı gönderiyorum.

Merhaba Efe bey ne kadar güzel zaman geçirmişsiniz gerçekten imrendim.Odun ateşinde pişen etin ve çayın tadına doyum olmaz zaten hele birde böyle güzel bir muhabbet ortamında,doğayla baş başa,şehrin kalabalığından uzak olursa.Kendimi bildim bileli doğa sporlarına,kampçılık,mağaracılık gibi hobilere ilgi duymuşumdur.Ama maalesef hayat telaşı ve imkanlarımın kısıtlı olması nedeni ile böyle deneyimler yaşayamıyorum.Hatta bırakın deneyimi etrafımda bu tür hobilere ilgi duyan bir tek insan bulup muhabbet bile edemiyorum.Tanıdığım herkes şehirde zaman geçirmekten ve bana göre bu sıkıcı,monoton ve doğayla irtibatı tam anlamıyla kopmuş hayatı yaşamaktan son derece mutlu. Bu durum beni çok üzüyor.Yaptığım araştırmalar ve imkanlarım doğrultusunda bu tür aktiviteler için gerekli ekipmanları tedarik etmeye çalıştım.Örneğin çadır,doğa sporlarına uygun sırt çantası,küçük ilk yardım kitleri,matara ve termos,outdoor çakı ve bıçaklar,magnezyum çubukları,multi tool,kafa ve el fenerleri,termal battaniye,pusula,düdük vs.Bu hazırlıkların dışında kendimi teorik olarak da geliştirmeye çalışıyor ve sürekli olarak bu konularla alakalı bilgi edinip yeni şeyler öğreniyorum.Umarım bir gün bende aranıza katılabilirim.Hatta aranıza katılabilmek en büyük tutkum haline geldi desem daha doğru olur :smiley: neyse lafı fazla uzattım kendinize iyi bakın.Doğada nice mutlu anılarınızın olması dileği ile bütün gezenbilir ailesine selamlarımı gönderiyorum.

Sevgili Colt35,
İşler çalışmakla bitmiyor. Bu kaçamaklar aslında şehrin ve çalışma hayatının stresinden kurtulmak için bir fırsat. Bu yüzden bu hafta sonu çantanızı hazırlayıp en yakın kamp alanına gidin. Pazar sabahı mutlaka çadırda uyanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ilk kamp deneyimi mi yaşamadan önce bayagı tedirgin olmuştum, geceyi nasıl geçiririm, börtü böcek istilasına ugrarmıyım, aniden hayvan çadıra saldırır mı vs.

velhasıl tüm bu korkularımı yenip, gidiyorum diye kararımı verip, ekipmanları sırtıma vurarak yola çıktım e tabi kampçı insanların birbirine nasıl sahip çıktıgını, yardım severligini, ekmegini, suyunu paylaştıgını gördüm , ilk kamp deneyimi ve çadır kurmayı bilmiyordum sagolsunlar yardım ettiler

bende onlara güzel yemekler yaptım :smiley:

çok güzel deneyimler yaşadım, şehir hayatının karmaşasından, bizi yutan dişlisinden biran kurtulmak istiyorsak kendimize zaman ayırmalıyız , herşeyi arkamızda bırakıp, doga ile konuşmayı ögrenmeliyiz diye düşünüyorum.

kış için kamp yapmaya hazırlıklı degilim eksiklerim var fakat mayıs itibariyle havalar ısınınca kısmetse yine çadırımı alıp gitmeyi düşünüyorum.

umarım burda yapılan bir etkinlikde bulunurum

sevgiler, saygılar

Havanın şahane, katılımın nispeten iyi olduğu çok güzel bir kampı geride bıraktık.

Karavan erbabı abilerimiz, kardeşlerimizin de gelmesi biz çadırcıları karavan konusunda acaba bizim için de karavan zamanı geldi mi diye düşünmeye yönlendirdi.

Ufak bir yürüyüş yaptık ve ormanların ihtişamına tanık olduk.

Gezenbilirden olmayan birisi gece birkaç el silah attı. Sonra gelip çocuklar varmış bilmiyordum. Kusura bakmayın dedi. Bu davranışı ile gönlümüzü kazandı.

Yeni dostlar edindik. Onlarla bir sonraki kampta görüşmek ümidiyle ayrıldık.

Fotoğraf ve videoları daha sonra paylaşacağım.
Güzel bir kamptı, emeği geçenlere teşekkürler.
Biz de bir zamanlar çadır, ufak araçlar derken karavana geçmek ihtiyacı hissettik. Uzun soluklu gezileri ancak böyle baş edebiliyoruz. Daha iyilerinin, sizlerin olması dileğimle

bu bölgeyi iyi biliyorum çok güzel yaylalar var kırca, inönü, öküzyatağı, aliç vb., özellikle öküzyatağı çok güzel ve telefon çekiyor bu bölgeler istanbula bursaya sakaryaya kısaca ankara hariç her bölgeye yakın bu organizasyonları ayda bir olarak yapsak bu kadar katılım yüksek olmasa bile güvenlik açısından yeterli çoğunluğa ulaşırız diye düşünüyorum eğer düşünürseniz bu konuda sorumluluk almaya hazırım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri