GPS Veri Dosyaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,098
Ynt: GPS Veri Dosyaları

Selamlar,
anladigim kadari ile sitede paylastigimiz rotalari cihaziniza okutmak istiyorsunuz.. Genel yaklasim, oncelikle cihazin kabul edecegi formatlari saptamak... Sonra da o verdiğimiz rotalari bu formata cevirmek..

Bir de, GPS'ler arasinda veri degisimi icin "gpx" formati kullaniliyor.. Eger, cihaziniz "gpx" formatini destekliyor ise, rotalari gpx'e cevirmek icin pekcok program bulabilirsiniz.. iyi gunler, reha

Ziyacenk' Alıntı:
Selam Arkadaşlar bir sorum olacak, bende pocket pc de dahili gps alicisi var ve cihazda windows mobile6 calisiyo doğal olarakda şehir içi programım ve haritam var. Bu vermiş olduğunuz rota ve harita bilgilerini (mps, gdb, gts gibi formatları yada arazide eş yükselti eğrilerini ) bu cihazlarda okutup kullanan varmı acaba varsa hangi programla nasil yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Etiketler

Selam benim istediğim sadece Ilgaz Dipsizgölün koordinatları.... googleearthde baktım birkaç koordinat var ama gerçekmi emin olamadım... Oradaki otelin sahibinin tarifine göre ılgaz smasun yolu sapağından 14 km sonra içeri girilip sanırım 8 km içeri girilecek ama mevcut dipsizgöl koordinatları bunu doğruamıyor... Golun tam koordinatlını istiyorum... Ben mi anlatamadım acaba ba ?

Reha bey hoşbulduk.... Anadolu Geocaching te Ankara cıvarında geocaching etkinliği yapmak istiyorum... Yolunuz düşerse beklerim...Selamlar

Merhaba Arkadaşlar , Sırakonaklar (Hodeçur) Köyü üzerinden Kaçkar Zirve rotası konusunda bilgi toplamaya çalışyorum , bu rota üzerinde GPS datası olan arkadaşlar varmı acaba ??

Selamlar 16- 19 Mayıs tarihlerinde Uludağ da küçük zirve, volfram , keşis tepesi, kamp yerimiz ve diğer noktalarla izlediğimiz yoğun bir programın rotası ;

[attachment=1]

Ekli dosyalar

• Uludağ 16 - 19 Mayıs 2009.gdb
    17.1 KB · Görüntüleme: 350

Finike beydağlarına Eylül 2008 de yaptığımız güzel gezinin GPS kayıtlarını "gtm" ve "gpx" formatlarında ekledim.
Aşağıda geziye ve bölgeye ait biraz da foto ekledim.
Yolunuz oralara düşerse mutlaka görün/gezin derim
[attachment=1]
[attachment=2]

Ekli dosyalar

• finike-beydağları.gtm
    21.3 KB · Görüntüleme: 308
  • finike-beydağları.gpx
    91.4 KB · Görüntüleme: 442

Geziden fotolar

100 4040
100 4034
100 4046

Parkur üzerinde yolun biraz içinde kalan yaklaşık 100 adet lahitin olduğu bölge
100 4096

Alakır çayı kenarında kamp yerimiz
100 4116

Çayda biraz eğlendik :smiley:
100 4138

Arkadaşlar bu bölüme koyduğumuz bazı rotalar sanırım trekking rotası.
Rotaların trekking veya offroad rotası olduğu belirtilebilirse bence iyi olur :smiley: Yoksa arabayla patikalara girmeyelim ;D
sevgiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR