Kadim Dost Abant...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eralpserper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,666

eralpserper

Kamp I
Yer
İSTANBUL
Web
www.sezen.com.tr
Niyetimiz aslında Yedigöller. Ama Abant'a uğramadan da olmuyor.Abant eski bir dost gibi. hani uğramasak haberi olacak da gönül koyacak gibi geliyor insana. Daha önceki Yedigöller Gezilerimiz de hep Ekim ayına rast gelmişti.Rast gelmişti demeyelim, sonbaharın renk cümbüşünü kaynağında görebilmek için taammüden hep Ekim ayını seçmiştik. Cuma akşamı geç vakitte İstanbul'dan yola çıkış. İstanbul trafiğinden üç saatte çıkınca pil çabuk tükeniyor.Direnmeye gerek yok, uyku bastırmadan Berceste'de konaklama. Soğuk bir sabahın sıcak bir çorba ile geçiştirilmesinden sonra Abant'a merhaba.

Abant hep kar ve kış fotoğraflarıyla kazınmıştır belleğimize. Hani şu şimdilerde pek rastlanmayan altı yapraklı duvar takvimlerindeki Sami Güner fotoğraflarıyla. Ama sonbahar da çok güzel Abant'ta. Göldeki yansımalar ,nilüfer çiçekleri, piknikçiler, atlar ve atçılar, sucuk ekmek gibi Abant klasikleri yine sizi mutlu etmeye hazır. Kar altında göremediğimiz çiğdem türü mor çiçekler de Abant'ın bonusu oldu bu sonbaharda.

Güzeldi...çok güzeldi

IMG 0199

IMG 0179

IMG 0145

IMG 0115

IMG 0127

Etiketler

Ynt: KADİM DOST ABANT

Paylaşım için teşekkürler...

Ayrıca bizim gibi yazın gidip perişanlığı görmek yerine sonbahar da sakince manzaranın tadını çıkartmışsınız.

Ynt: Kadim Dost Abant...

Eralp bey selamlar,

Abantın göl çevresinde yapılan inşaat çalışmasından sonra gitmedim, kamp alanının olduğu bölgeden göle bakmayı
özlemişim. Teşekkürler.

Ynt: Kadim Dost Abant...

Türkiye tanıtım sayfalarında kullanılan birkaç fotoğraftan biri olmuştur hep Abant. Her mevsimde güzeldir ama "Yeşilçam"ın kış için kullandığı iki yerden biri olduğu için, kışı daha bir bilinir ve güzeldir denir.

Sonbahar görüntüleri için teşekkürler.

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR