Kamp Yemekleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan philykia Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,076
Ynt: Kamp Yemekleri

http://www.facebook.com/group.php?gid=29805311769

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

N1408938321 69272 1995

N695707890 869018 321

DSC01960

Etiketler

Buda benden bir kamp Omleti.
Dökme Tava, Odun ateşi , 3-4 yumurta ve Ayran.
Bugün arife yarın bayram.
;D

Tatil Atilla025

Tatil Atilla026

Tatil Atilla027

Tatil Atilla028

Yaw 5 adet yumurta varmış. ;D
Ahh Atilla ağabey ah. Öğle yemeği için köye gidersen bende omleti afiyet ile götürürüm işte.

Bu da kampta yapılan bir menemen.

Tatil Atilla066

Tatil Atilla067

Tatil Atilla068

Tatil Atilla069

offf çok güzeller iftara da çok var ağızım sulandı yakında kampçılık yapcam şuan bilgi ediniyorum sayinizde araç gereçler hakkında bu arada dünkü fotoları bizimle paylaştıyınız için teşekkürler (zirve dağçılık resimleri)

Hangi fotolar meydey .?

Profil sayfasından rumuzunuzun altına ad-soya ve şehir yazar mısınız.?
Sizin daha yakından tanıyabiliriz.
Mümkünse tabii.

sayın tezzmert yanlış hatırlamıyorsam dün bakmıştım foraflara zirve dağçılık kırgıznistan da dağa çıkmışlardı şimdi yerini bulamıyorum tanışma bölümüne ismi yazmştım profil başlağa yazmaşmıştım düzeltme yapacam bu arada meydey(şener)

Merhaba Şener ,
Burak'ın raporu çok uzundu ve okunamayacak kadar karışıklıklar vardı.
Onu düzenleyebilmek amacı ile önce Doğa Yürüyüşleri bölümüne aldım düzenlemesini bitirdikten sonra tekrar
Dağcılık - Raporlar bölümüne taşıdım.
Ama bir kontrol edeyim yerli yerinde mi diye.

Kavurma.?
Dinlenme günü için uygun diyebilirim. Tabii bulgur pilavı içinde aşırı derecede kavurma yoksa.
Dağ etkinliği öncesi fazla protein alımı vücudun zorlanmasına sebeb olurda.

Hıım haklı olabilirsiniz... İnsan vücudu üzerindeki fiziksel etkilerini fazlası ile bilmiyorum...Fakat bizi fazla zorlamadı ve oldukça tok tuttu. Zira 19.30'da yatıp 01.30'da kalktık...Toplamda 13 saatlik bir yürüyüş yaptığımızı düşündüğümüzde bize epey katkı sağladı..

Doğa Sporları öncesine yapılması gereken beslenme düzeni konusunda bilgi edinmelisiniz.
Şimdiye kadar zorlanmamış olsanız da doğru bir beslenme planı ile kondüsyon ve performansınızın nasıl artığına siz bile şaşırırsınız noexit(?)

Birşey değil.
Etkinliklerden 2-3 gün önce karbonhidrat oranı yüksek bir yemek menüleriniz olmalı.
Bol patates-pilav-makarna ve ekmek.
Etkinliklerde de karbonhidratlı ve basit şekerli yiyecekler.
Dinlenme günlerinizde protein esaslı (kavurma-poşet ton balığı) yiyecekler olmalı menünüzde.
Akşam yemekleriniz az proteinli - bol karbonhidratlı (kavurmalı yada balıklı makarna,erişte,arpacık şehriye) ve tatlı olarak da kuru meyvelerden oluşmuş bir tabak.
Bulgur pilavı kolay kolay hazm edilmediği için pek tercih etmiyorum ben.

Genellikle motorsikletle gittiğimiz iin malzeme taşımak pek sorun olmuyor
yani motor eşşek gibi taşıyor ben kral gibi yaşıyorum tuttum bu lafı
bizimde bir uyulamamız var düz bir plaka şeklinde taş bulabilirsek ateşte kızdırıp üstüne biraz yağ döküp balık sucuk ve et pişirebiliyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR