Karavan İle Norveç Hakkinda Her Şey (2017 Temmuz)

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhat2007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,542
Bergen
20245715 10155521884863610 6622638107527415209 n
 

Etiketler


Son düzenleme:İyi akşamlar Serhat bey.Ben de İzmirde yaşıyorum ve 2004 model Ducato karavanım var. '2016 da toplam 7000 km Avrupa. ve 2017 de Bulgaristan ve Romanya turu yaptım. Bu yıl kısmet olursa eşimle birlikte norveç gezisi düşünüyoruz. Mayıs ayının ikinci haftası yola çıkmayı düşünüyorum.Yazınızı tamamıyla okudum emeğinize sağlık çok faydalı bilgiler var.Benim merak ettiğim Haziran ayında böyle bir gezi uygunmudur.Ayrıca Norveç içinde yaklaşık sizin rotanızı takip etsek kaç kilometre yol katederiz.Yani norveç gezisi mazot,feribot,otoyol,ve diğer masraflar(yiyecek dolaptan olma kaydiyle)bize kaç euro ya mal olur.yaklaşık olarak bir rakam çıkartabilirseniz çok sevinirim.Saygılar sunarım.
 
Son düzenleme:

İyi akşamlar Serhat bey.Ben de İzmirde yaşıyorum ve 2004 model Ducato karavanım var. '2016 da toplam 7000 km Avrupa. ve 2017 de Bulgaristan ve Romanya turu yaptım. Bu yıl kısmet olursa eşimle birlikte norveç gezisi düşünüyoruz. Mayıs ayının ikinci haftası yola çıkmayı düşünüyorum.Yazınızı tamamıyla okudum emeğinize sağlık çok faydalı bilgiler var.Benim merak ettiğim Haziran ayında böyle bir gezi uygunmudur.Ayrıca Norveç içinde yaklaşık sizin rotanızı takip etsek kaç kilometre yol katederiz.Yani norveç gezisi mazot,feribot,otoyol,ve diğer masraflar(yiyecek dolaptan olma kaydiyle)bize kaç euro ya mal olur.yaklaşık olarak bir rakam çıkartabilirseniz çok sevinirim.Saygılar sunarım.
İyi akşamlar , Norveç kararınızı yürekten kutlarım , Norveç karavancılığın zevkli ve huzurlu olduğu yerlerin başında geliyor. Biz 2017 yılı temmuz ayında Norveç'de olduk ama bir yandan da aynı sene Mayıs sonu ve Haziran başlarında Norveç turu yapan bir arkadaşımızın paylaşımlarını takip ettik , onlar yağmur ve soğuktan çok yakınıyorlardı , biz ise iklim bakımından hiç bir sıkıntı yaşamadık, bu yüzden ben düşündüğünüz yolculuk tarihinizin Norveç için biraz erken olduğunu düşünüyorum. Şartlarınız böyle ise diyecek bir şey yok ama değiştirebiliyorsanız değiştirmenizi salık veririm.
Biz ,İzmir -Trondheim-İzmir güzergahında (Almanya'da biraz fazla gezerek) 12.000 km. yol yaptık.
Yiyecek ve diğer alışverişleri saymazsak 3.000 Euro yeterli olabilir.
Norveç için Almanya'dan çıkarken mümkün olduğunca yiyecek ve kullanıyorsanız alkollü içecek stoğu yapmanız uygun olur...
 
Son düzenleme:Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,074
Mesajlar
1,512,975
Kayıtlı Üye Sayımız
171,716
Kaydolan Son Üyemiz
SherrylCro

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULARÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Copyright © 1999 - 2023 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status