Karavancılığı Yeni Başlamaya Düşünen Çaylağa Önerilerinizi Bekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ybasay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,481

Etiketler

Sayın ybasay
Bende bu işe yeni başlayanlardanim ama cok araştirdim youtube den cok video seyrettim ve heves ile basladim bu forumda paylastim

Kendi karavanini yapanlar citroen jumper 15m3 selim başliği altinda bakmanizi tavsiye ederim

Size onerim hayallerinizi ertelemeyin benim emekliligime 15 sene var ve hayallerimi gerceklestirmek icin 40000 tl civari bir araba aldim 130000 km 2011 model. yipranmamis ve devamli sanayiye goturmeyecek bir araç hesapladigimda bitmiş hali ile bana maliyeti 50000 -55000 tl civari ama aracimi kendim yapiyorum sizde ben bu isi kendim yapabilirim diyorsaniz başlayin ve 90000 tl o firmalara haybeye vermeyin cunku o firmalardan cok şikayetler okudum bu forum da hem karavaniniz ucuza mal olur hem nerde ne kalitede malzeme kullandigini bilirsin hemde hayallerinden vaz gecmemis olursun sigorta ve muayene abartildigi kadar degil eger hic kazaniz yok ise 1300 tl ye bile sigorta yaptirabilirsin

Hayat hayalleri ertelicek kadar uzun degil

Sayın ybasay
Bende bu işe yeni başlayanlardanim ama cok araştirdim youtube den cok video seyrettim ve heves ile basladim bu forumda paylastim

Kendi karavanini yapanlar citroen jumper 15m3 selim başliği altinda bakmanizi tavsiye ederim

Size onerim hayallerinizi esrtelemeyin benim emekliligime 15 sene var ve hayallerimi gerceklestirmek icin 40000 tl civari bir araba aldim 130000 km 2011 model. yipranmamis ve devamli sanayiye goturmeyecek bir araç hesapladigimda bitmiş hali ile bana maliyeti 50000 -55000 tl civari ama aracimi kendim yapiyorum sizde ben bu isi kendim yapabilirim diyorsaniz başlayin ve 90000 tl o firmalara haybeye vermeyin cunku o firmalardan cok şikayetler okudum bu forum da hem karavaniniz ucuza mal olur hem nerde ne kalitede malzeme kullandigini bilirsin hemde hayallerinden vaz gecmemis olursun sigorta ve muayene abartildigi kadar degil eger hic kazaniz yok ise 1300 tl ye bile sigorta yaptirabilirsin

Sayın ybasay
Bende bu Syeni başlayanlardanim ama cok araştirdim youtube den cok video seyrettim ve heves ile basladim bu forumda paylastimSEEE

Size onerim hayallerinizi esrtelemeyin benim emekliligime 15 sene var ve hayallerimi gerceklestirmek icin 40000 tl civari bir araba aldim 130000 km 2011 model. yipranmamis ve devamli sanayiye goturmeyecek bir araç hesapladigimda bitmiş hali ile bana maliyeti 50000 -55000 tl civari ama aracimi kendim yapiyorum sizde

ben bu isi kendim yapabilirim diyorsaniz başlayin ve 90000 tl o firmalara haybeye vermeyin cunku o firmalardan cok şikayetler okudum bu forum da hem karavaniniz ucuza mal olur hem nerde ne kalitede malzeme kullandigini bilirsin hemde hayallerinden vaz gecmemis olursun sigorta ve muayene abartildigi kadar degil eger hic kazaniz yok ise 1300 tl ye bile sigorta yaptirabilirsin

Küçük bir çekme karavanla başlayın,güney karavanın fiyatı ekonomik,ilan sitesindende çok kullanılmamış yeni bir model bulabilirsiniz,aracnıza çeki demiri,ehliyetide b sınıfından yükseltmeniz gerekli,bu şekilde masrafınız az olur,kullanmadığınız zamanlarda mtv,trafik kasko sigorta derdiniz olmaz

Küçük bir çekme karavanla başlayın.Güney karavanın fiyatı ekonomik,ilan sitesindende çok kullanılmamış yeni bir model bulabilirsiniz.
Aracnıza çeki demiri,ehliyetide b sınıfından yükseltmeniz gerekli,bu şekilde masrafınız az olur.Kullanmadığınız zamanlarda mtv,trafik kasko sigorta derdiniz olmaz.Karavancılık bana göre değilmiş derseniz,azbir zararla satabileceğiniz,yüksek fiyatlı olmayan bir model olmalı.750 kg altı çekme karavanlar b sınıfıile çekilebiliyor ancak 750 kg altı belgeli ve ruhsatlı çekme karavan bulmak neredeyse imkansız.Tip onay belgesiz ve ruhsatsız çekme karavanlardan uzak durun,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR