Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yusuf.. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,763
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 331,757
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

Ahmet abi teşekkürler verdiğiniz destek için elimden geldiğince fotoğraflayacağım daha sonra yapmak isteyenlere faydalı olsun diye.

Kenen bey çok teşekkürler ilginiz ve güzel dilekleriniz için açıkcası daha neyi nereden alacağım konusunda tam karar vermedim gerçi kafamda ana hatlarıyla bayağı şekillendi ama detay ve altarnatif çok olduğundan en doğru ürünü kullanacağım zaten içine bir başlayınca gerisi yavaş yavaş gelecektir işi zamana bırakıp sırası geldikçe dikkatli bir şekilde aslolan güvenlik olduğundan acele etmeden çalışmalarım sürecek bunuda imkanım dahilinde fotoğraflayıp notlar alacağım paylaşmak adına kalın sağlıcakla.

Etiketler

Yusuf bey kolay gelsın, Allah utandırmasın, Atolyeyı bıle kurmussunuz...

Yusuf kardeş
Uzun zamandır süren karavan probleminin son bulmasına inan kendi karavanıma başlamış gibi sevindim allah devamına erdirsin

Yusuf Abi hayırlı olsun, kolaylılar diliyorum

Sayın Bayar28,sayın Kyaz75,sayın Gökcer çok teşekkürler ilginiz ve güzel dilekleriniz için

Evet atölye konusunda şanslıyım evim giriş katta ve altı bodrum sokak çok müsait yeteri kadar teknik malzememde var biraz yardım alarak kıytırıkta olsa ;D kendi karavanım olacak dileğim herkesin kendi karavanına kavuşması

Yaybek
Kolay gelsin. Daha güzel günlerin seni beklediğine inanıyorum.
Herşeyin gönlünce olmasını dilerim.
Selamlar.

Sayın Yaybek, öncelikle kolay gelsin ve başarılar. yeni üyeyim , karavan sahibi olmak ve kendi karavanımı kendim yapmak için çırpınan bir kişi olarak yazdıklarınız bana ışık tuttu. karavan ruhsatını çıkaramayacağız derken sizin sayenizde bu arzum yeniden canlandı. il olarak neredesiniz eğer istanbulda anadolu yakasında iseniz birbirimize yardımcı olabiliriz en azından alet edavat konusunda

Evet Yusuf, hayırlı olsun. Neyi nereye koyacağına göre her şeyden önce her yanı ölç, planı oluştur ve sonra uygulamaya başla. 10 defa düşün bir defa yap. Oğuz beyin dediği gibi hatalı yapıldığında telafisi çok güç olur. Öncelikle delik yerleri sonra izolasyon sonra elektrik ve gaz tesisatı en son mobilyalar. Kolay gelsin diyoruz. :smiley:

Sayın Emekli balıkcı o güzel günler hepimizin olsun birlikte bekleyelim o günleri.

Sayın Buralpdi çok teşekkürler iyi dilekleriniz için sizde aramıza hoş geldiniz il olarak İst.küçükçekmece'deyim sizinde istediğiniz karavana kavuşmanızı dilerim zira bende sizin gibi sıfırdan başladım buradaki dostlardan çok şey öğrendim şükür yılan hikayesine dönen karavan projemi mak.müh.Sayın Cevdet Çelikörs bey çizdi ve onaylattı eski projelerin dışında birkaç değişiklik var tabi mesela aracın teknik belgesindeki yolcu sayısını geçemiyorsunuz daha doğrusu arkaya ekstra koltuk koyamıyorsunuz koltuk yerini yatak olarak gösterdik birde gaz yerine elektrik ocağı kullanılacak yoksa C belgesi ve test raporları istiyorlar o da bayağı problem

Ferhat bey çok teşekkürler önerileriniz için elimden geldiğince yapmaya çalışacağım bu sırada sizlerede çokca danışacağım.

Yaşasın işte projem Allah herkese bu keyfi yaşamayı nasip eylesin.

06042009309121

06042009310 2

Yusuf bey anladığım kadarıyla yatacak yer banyo wc ve mutfak yapabiliyoruz (mutfakta sadece elektirikli ocak olacak tüp yasak) ruhsat için bu kadar yeterli diyorsunuz. ruhsat çıkana kadar bu projeyi uygulamamız gerekiyor. ruhsat çıktıktan sonra başka ilavelerde yapabiliyoruz. size anlatılan böylemi ?
ben maltepedeyim yani anadolu yakasında bayağı uzaktasınız yakın olsaydınız akşamları haftasonları size yardım ederdim.

Abiler dostlar yapım aşamasındaki her türlü bilgiye ihtiyacım olacak daha doğrusu aşama aşama neyi nasıl yapmam lazım başlayınca yavaş yavaş oluşur ama hata yapmamak adına nelere dikkat etmem gerekiyor öncelik ırası nedir.aslında bir camper olsa yakın çevremde bakıp fikir almak adına çok kolay olacak.Benim bütün bilgim neteki okuduklarım ve gördüklerim.

Yusuf Bey,

Artık rahatlıkla "gözünaydın" diyebiliriz. Burası Türkiye, belli olmaz, kar yağar, yağmur yağar... Ben biraz "köylü düşünürüm" böyle konularda. Bizim köylü yurttaşımız, parayı cebine sokmadan inanmaz. Ne zaman cebine sokar, ondan sonra inanır. Aslında doğru da yaparlar; bizim ülkemiz gibi kurumlaşmanın pek gelişmediği ülkelerde, akşamdan sabaha neler değişmiyor ki. O nedenle, bizim köylümüzün yaşam deneyimleri, yüzlerce yılda adeta genetik kodlarına işlemiştir. Artık Yusuf kardeşimiz de projeyi cebine soktuğuna göre, bu aşama geçilmiştir. Hayırlı ve uğurlu olsun!...

Projede birşey dikkatimi çekti.
Arka yatak : 120 cm
Banyo : 80 cm
Küçük yatak: 190 cm
Toplam : 390 cm ediyor.
Benim bildiğim, PSA grubu araçların yük bölümü uzunluğu, 336 cm. Rakamları ben mi yanlış okudum, anlayamadım. Sürücü koltuğunu döndürerek ekleseler olur sanıyorum ama çizimde öyle birşey göremedim. Aslında çok önemli değil de yalnızca merak işte.

Not: Yusuf Bey, sizin bu karavanı ne denli istediğinizi herkes gibi ben de çok iyi biliyorum. İvedi davranmayın, temkinli olun. Bu iş, nasılsa olacak artık; geç olsun, güç olmasın. Siz de bizler gibi emekçi bir kardeşimizsiniz. Para zor kazanılıyor ama kolay harcanabiliyor. "En iyi" tuzağına düşmemek gerekir. Aslında bu söylediklerim, tümümüz için geçerlidir.

Kolay gelsin dileklerimi yineliyorum.
Cavid Sezen

Cavid abi durumu çok güzel özetlemişsiniz para kolay kazanılmıyor bu sebepledirki kendim uğraşıyorum ne kadar ekonomik olursa o kadar iyi benim için.

Abi bende sordum kendilerine Cevdet bey aracın ölçümleri dışdan yapılır dedi zaten orada kaç santim kalmış kimsenin umrunda değil.Döner koltuğun projeyle alakası yok tüv yada polis durdurup dur bakalım senin koltuk nasıl dönen cinsmi demez herhalde,onları zamanla ben kendim halledeceğim.şimdi yapmam gereken projeye göre yapıp zaman içinde ihtiyaca göre düzeltmeler yapmak.bunada şükür.

buralpdi' Alıntı:
Yusuf bey anladığım kadarıyla yatacak yer banyo wc ve mutfak yapabiliyoruz (mutfakta sadece elektirikli ocak olacak tüp yasak) ruhsat için bu kadar yeterli diyorsunuz. ruhsat çıkana kadar bu projeyi uygulamamız gerekiyor. ruhsat çıktıktan sonra başka ilavelerde yapabiliyoruz. size anlatılan böylemi ?

Sayın Buralpdi evet aynen dediğiniz gibi TÜV'den sonra gaz kısmını halledeceğim.

Sayın Yusuf bey hayırlı ve kutlu olsun.Şimdiden kutluyorumve ALLAH kolaylık versin.Sizi buradan izliyoruz ve yapabileceğimiz bir şeyler varmı ? diye sormak istiyorum.Sizlerin birikimleri bizlerden daha fazla inanıyurumki sonuç mükemmel olacaktır.Bizim daha sonraki ideallerimize de rehber olacaktır. diye düşünüyorum.Başarılar SEVGİLER SAYGILAR

Yusuf arkadaşım,

Sayfanda biraz bilgi kirliliği yaratacağım için şimdiden özür dilerim.Ama en uygun yer de burası.Kafama takılan bir soru var.Karavan 2+1 ruhsatlı olacaksa ruhsatının karavan olması ne avantaj getirecek? Ducato için bence en önemli avantaj sürücü bölümünü kargo bölümünden ayıran sacı gönül rahatlığıyla kesebilecek olmaktır.Diğer konular için gerçekten aydınlatılmaya ihtiyacım var.

Şimdi böyle birşey nereden aklına geldi diyeceksin.Yeni yönetmeliğe göre 2+1 in üzerine çıkabilecek CE belgeli emniyet kemerli vs. arka koltukların hiçbiri karavancıların işine yaramaz.Gereken, açılıp kapanabilen içi dolap olan, arka minderleri yerinden sökülüp yatak için kullanılabilen koltuklardır.CE belgeli bu tipte bir koltuk da yalnızca karavanlar için üretilmiş olmalıdır ve kimbilir kaç liradır?Türkiye'de bulunabileceğini de sanmıyorum.

Renault master araçlarda kargo bölümünü ayıran sacın olmadığını öğrendim.Şimdi ben böyle bir araç alsam, yalnızca pencereler ve havalandırmalar için tadilat projesi hazırlatsam aracımı 2+1 camlı kamyonet olarak kullansam çok mu problemli olur?Bence suistimale çok açık bu konu.

Bir de eğer ayıp olmazsa proje işleri duygusal!! açıdan senden neler götürdü öğrenebilir miyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri