Kendi Karavanını Yapanlar İveco 15.6 (Adil05)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Adil05 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,147
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 208,219

Adil05

Sevgiler sizinle olsun
Yer
Kütahya-Simav
Merhaba Arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Karavanımı yapmak için sizden yardım bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Karavan Projesi.doc
    506.5 KB · Görüntüleme: 541

Etiketler
İlk resmi doc gönderdik . Bundan sonraki resimler JPG gönderilecek.

SAM 4222

Eeee, hayırlı uğurlu olsun, her türlü yardıma hazırım.

Karavanımız için düşündüğümüz Proje taslağı. Masa kızakla yatak altına sürülecek. Buz dolabı ocak altına konacak. Eleştirilerinizi bekliyoruz.

hayırlı olsun, yolun yarısı bitmiş zaten araç alınmış, tez zamanda biter sizide yollarda görürüz inşaallah, selamlar

Kolay gelsin Adil bey,

ben oturma gurubunun konumunun teoride uygulanabilir olsada kullanımda sizin beklentilerinizi karşılamayabileceğini düşünüyorum.

Tabiki tercih sizindir ama plan benimde çok hoşuma gitmedi, yarı açık cezaevi gibi neredeyse, yatağın hemen yanındaki oturma gurubu ileride rahatlığınızı engeller, misal bir misafiriniz geldi gibi, ayrıca resimde pek anlaşılmıyor, planı kabaca bir kağıda cizip santimlerinide tam olarak belirtirseniz daha açıklayıcı olur..

Aka' Alıntı:
Tabiki tercih sizindir ama plan benimde çok hoşuma gitmedi, yarı açık cezaevi gibi neredeyse, yatağın hemen yanındaki oturma gurubu ileride rahatlığınızı engeller, misal bir misafiriniz geldi gibi, ayrıca resimde pek anlaşılmıyor, planı kabaca bir kağıda cizip santimlerinide tam olarak belirtirseniz daha açıklayıcı olur..

Ben de aynı şeye takıldım. Banyo kabini yatağın önüne alınıp oturma birimleri sürücü kabini tarafına alınırsa hem daha ferah bir alan olur, hem yatak odasının göreli bağımsızlığı sağlanır, hem de sürücü kabinindeki koltukların da oturma bölümüne dahil edilmesi sağlanır diye düşünüyorum.

Eleştirilerinize teşekkür ediyorum. Duşu ön tarafa almamızın nedeni: İsmini hatırlayamadığım üye bir arkadaşın, teklifini uyguladıktan sonra karar verdik. Yatağın sağına 85'lik bir duş, soluna 50'lik bir dolap koydum. 50 cm lik bir aralıktan yatağa girdik. Yataktan çıkmamız bir sorun oldu. Bu yüzden yatağın iki tarafına 90 cm yüksekliğinde 2 sedirin konmasının, masanın da yatağın altına sürgülenmesi sonucu, girişte 90 cm yüksekliğinde mutfak grubu, sedir ve yatak açık bir alan "Kemal Beyin dediği gibi" oluştu. Eşim kalp ameliyatlı olduğu için kapalı bir yatak bölümünde yatamayacağı için böyle düşündük. 2 kişiyiz ama bu nedenle İveco aldık. Projeyi de fotograf makinesi ile çekip yükledik. İlerde daha net bir şekilde sunulacaktır. Eleştirilerinizi bekliyorum.

bir öneri,
bu projenizi maskeleme bantı ile aracın içerisinde uygulayın ve eşiniz ile birlikte olumlu veya olumsuzlukları tartışın

Yatağı enlemesine araca konuşlandırmak zorunda değilsiniz,çok büyük bir araç sahibisiniz. Eski kamperim 10m3 dü ve yatak
sağ arkada boylamasına monte edilmişti,banyo sol arkada yine uzunlamasına konuşlanmıştı hemen önünde mutfak vardı
benzer yerleşimle yatak,duş ve mutfak dizayn edilebilir ve ferah bir iç mekan oluşur.

Eleştirilerinizi ciddi olarak düşündük ve projeyi değiştirmeye karar verdik. Elle çizdiğimiz ölçüleri ve ölçeği net olan projemizi eleştirilerinize sunuyoruz. Buz dolabı ocak altına olabilir. Yatağın taban yüksekliği 70 cm ve altı temiz su deposu ile beraber bagaj olarak kullanılacaktır. Yemek masası önünde, yatak başında ve yan kapıda üç tane cam olacak. Duşta havalandırma ve girişte tavanda büyük havalandıma olacak.

Adil bey karavanı olmayan ama karavan aşığı birazda iki yıldır bu siteden aldığım bilgiler doğrultusunda karavanı olamayan acemi,nin acizane fikri eşinizinde rahatsızlı,ğından dolayı hem gecmiş olsun der hemde cok doğru bir karar karavanınız ne kadar rahat olursa gezilerinizde o kadar rahat olur inancıyla bence wc ve duş bölümünü yatağın ayak kısmına alırsanız ve diğer tüm bölümlerin yüksekliklerini 90 cm,le sınırlandırır sanız akşam yatağa başınızı koydunuzda aracın komple ici ve tüm kapıları görür ve bir ferahlık içerisinde olunaçağı inancındayım şimdiden kolay gelsin..birde gercekden aracınız en uzun arac,lardan biri wc ve banyo,yu bence 85,95 yapın derim

Adil bey iveco 15.6 m3 ler sanırım 180x4.54x1.90 ama sizin ölcüleriniz 4.60 sanırım bunun farkındasınız

Kolay gelsin Adil bey, sizin ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, hızlı bir yerleşim planı örneği sunuyorum, yatak önünde bir boşluk ihtiyacınız olduğunu ve karavan girişinin geniş olaması gibi bir düşüncenizi farkettim.... iveco'ları tanımadığım için bazı hatalar olabilir, gerçek bir proje görüntüsü olduğu için sizi motive edip fikirler verebilir....
Tavsiyem planlamalarınızda hiç acele etmeyin hatta 1-2 ay sadece planlarla uğraşın, hataların geri dönüşü yoktur, genel karavan yerleşimi anlayışının dışına çok fazla çıkmayın, karavanı yapıp bir gün satmanız gerekirse, genel anlayış dışındaki bir karavanı satmak mümkün olmayabilir...
Tekrar kolay gelsin...

IVECO 15m3

Atilla bey plan çok güzel . Bir sürü işinizin arasında bizimle ilgilenmenize teşekkür ederiz. Biz de beğendik. İki değişiklik yapmak istiyoruz. Yatak 130 cm, gardolaplar 50 cm yerine 40 cm olunca bizim için çok uygun olacak. Yinede tüm arkadaşların eleştirilerini bekliyorum.
Tugay Bey teşekkürler. Hemen ölçtüm. Haklısınız. Üstten 4.50, ben alttan ölçtüğüm için yanıldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.