Komşular Ile Uludağ Göller Bölgesi Gezisi

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan engyzc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,361

engyzc

WJ Limited Vision 2.7 CRD...
Mesajlar
178
Tepkime Puanı
51
Yaş
44
Yer
İSTANBUL / BALIKESİR
Yaz döneminin son günlerini yaşadığımız şu dönemde komşularımız ile birlikte Uludağ'ın zirvesinde bulunan göller gölgesine piknik yapmak için yola çıktık. Kestel'e bağlı Alaçam Köyünde 3. aracımız binek araç olduğundan köy kahvesi önünde pak ederek 2 araç ile yola devam ettik. Köyün çıkışında bulunan Milli Park giriş kapısından itibaren yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek olan 17 km.'lik zorlu dağ yoluna tekerimizi bastık. Tabi biz yol üstünde bol bol mola verip doğal güzellikleri izlediğimizden yolu bitirmek biraz uzadı. Gerçekten gittiğimize değdi. Biraz geç gittik o sebep ile güneş batınca hava serinledi. Tabi serin olacağını bildiğimizden yanımıza kışlık montları da aldık. İyi ki de almışız. Çünkü hava kararınca dağı en son terk eden yine biz olduk.
IMG 20180924 WA0001
IMG 20180924 WA0006
IMG 20180924 WA0008
IMG 20180924 WA0012
IMG 20180924 WA0013
IMG 20180924 WA0017
 

Etiketler


Zirveye 3 km kalmış , çıkmışken zirveye yürüyüverseydiniz
 

Zirveye 3 km kalmış , çıkmışken zirveye yürüyüverseydiniz

Sanırım yanlış tuşa bastın. Uludağın zirvesi zaten 2.543 mt.. Göller bölgesi (Heybeli Göl) 2.400 mt civarında.. Biz onun altında olan Kilimli Göl'de (2.330 mt.) piknik yaptık. Heybeli Göl'e de 5 dakika yürüyerek gittim. Ancak zirveye 150 mt vardı.. Çıkmak için epey uğraşmak gerekirdi.
 Göller bölgesine giderken daha aşağıda sol taraftaki yoldan ayrılmadan önce, yani son yerleşimin ve piknik alanının olduğu bölgede muhtarlık ya da milli park görevlileri sizden makbuz karşılığı ücret talep ettiler mi acaba?
 

Piknik alanını gördüm.. Milli park kapısına gelmeden 1 km önce sağda ki yol ayrımından aşağıda kalıyordu. Ama ne muhtarlık ne de bir başka görevli hiç bir şekilde bir ödeme yapmadık. Zaten kimse de yoktu kapıda ya da kapıya gelmeden önce ki noktalarda..
 

Sanırım sadece yaz sezonunda yapıyorlar bunu. O piknik alanına gelmeden 50 metre öncesinde bekliyorlardı ben geçen sene gittiğimde. Göller etrafındaki çöplerin toplanması düzenleme yapılması için 10 TL alıyorlardı araç başına. Hala var mı böyle bir uygulama diye merak etmiştim zira tekrar oradan geçersem durmam bile :smiley: Cevabınız için teşekkürler
 


Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,220
Mesajlar
1,515,141
Kayıtlı Üye Sayımız
171,854
Kaydolan Son Üyemiz
vizyon karavan

SON KONULARGeri
Üst