Lastik Seçim Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hırçın Karadeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,721
Yer
Düzce
Abilerim size bir soru sormak istiyorum; isterseniz bir topik açıp orda da tartışabiliriz.
Ranger da kullandığım lastikleri aşağıda belirttim

Yazlık http://www.sanlastik.com.tr/urunler.asp?b=detay&KatID=4&AltKatID=15&ID=49 255/65 R16

Kışında Kar tipi http://www.sanlastik.com.tr/urunler.asp?b=detay&KatID=4&AltKatID=16&ID=60 255/65 R16

Ssang aldığımda bu lastikler iş yapar mı? BF Goodrich Alltrain AT ikisinin görevini karşılar mı?
Yazın ki kullandığım lastikler dursun yazlık kullanmaya devam; Kışında kar tipi yerine BF'mi kullanayım, kar performansı nasıldır? Kışlıklarım eskidi sezonda yeni 4 ad. kışlık ya da iyi durumda ki 2 tanesi öne arkalara 2 ad. yeni alabilirim.
Saygılar...

Etiketler
Ynt: Lastik Seçim Önerisi

Bf goodrich ... At lastik Asfaltda arazide ve karda oldukca başarılı ... Ama çamurda zayıf kalıyor onada yapacak bir şey ... ...

bf goodrich her türlü ihtiyacınızı karşılayacak türde diyebilirim, asfalt,kar,ıslak yol tutuşu muadillerine göre oldukça iyi...

alpperr' Alıntı:
bf goodrich her türlü ihtiyacınızı karşılayacak türde diyebilirim, asfalt,kar,ıslak yol tutuşu muadillerine göre oldukça iyi...
Abi 2 takım kullanınca sök tak işinden nefret ediyorum, jant alsam bi ton para yatıracan 3 ay takacaksın gene 9 ay yatacak.
Kışlıklar hava sıcakken hem çabuk yıpranıyor hem de yol tutuş performansı düşüyor sakız gibi yumuşayıp kayıyor. Yani çok kışlık seven bi adam değilim lakin onlarsızda araba gitmiyo.
Bf'lerinde yazın yıpranma oranı artıyor mu?

alpperr' Alıntı:
Aynen katılıyorum bf leri alana kadar orjinal lastiklerimde dahil iki tip lastik denedim ama randıman alamadım,bf lerin yazın aşınma oranları değişmiyor dört mevsim güvenle kullanabileceğiniz harika bir lastik.

celo53' Alıntı:
Aynen katılıyorum bf leri alana kadar orjinal lastiklerimde dahil iki tip lastik denedim ama randıman alamadım,bf lerin yazın aşınma oranları değişmiyor dört mevsim güvenle kullanabileceğiniz harika bir lastik.
Abi BFler yüksek süratte nasıl bir tepki veriyor?
Gezinme ya da sampa yapıyor mu? Yeri geliyo hiç durmadan 180 180 saatlerce yol yapıyorum bi sıkıntı olur mu sonuçta at grubu?

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Abi BFler yüksek süratte nasıl bir tepki veriyor?
Gezinme ya da sampa yapıyor mu? Yeri geliyo hiç durmadan 180 180 saatlerce yol yapıyorum bi sıkıntı olur mu sonuçta at grubu?
Hiç bir sıkıntı yaşamazsın itersen 200 le git farketmez.

celo53' Alıntı:
Evet doğrudur Orçun :smiley:
Biz artık çakma kaldık abi ben kendimce öyle söylüyorum!
Atalar göçmüş büyükler ölünce de bağ koptu ya da hat çok uzadı. Eskisi gibi birlik kalmadı ben küçükken gittim hayal meyal hayırlıyorum,
Hanım Orjinal Fındıklı'dan arada bi hava atar nüfüs kağıdında doğum yeri Rize yazıyo diye :smiley: :smiley: :smiley:

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Abilerim konuyu dağıttım kusura bakmayın
Lastik derken konu adına biraz uydu başka bir yere uzadı özür dilerim...
Önemli değil Orçun sonuçta VATAN toprağı her köşesi bizim....Yediği lokmaya,içtiği suya,soluduğu havaya ihanet etmedikten sonra nereli olursa olsun baş tacıdır.

Ben de lastik seçiminde kararsız kaldıktan sonra General Tire Grabber at modelini aldım.
Çok memnunum. Kar buz asfalt kum kaya çekişi çok iyi sessiz.

Grabber 1

Grabber 2

Grabber3

Grabber at

ncmsrn' Alıntı:
Ben de lastik seçiminde kararsız kaldıktan sonra General Tire Grabber at modelini aldım.
Güzel bir seçim yapmışsınız güle güle kullanın.

ncmsrn' Alıntı:
[/quo

kaça mal oldu arkadaşım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.