Marmaris Selimiye De Zabıta Sorunu

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emrebasalak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,015

Selamlar,ben de 2-3 yil once kale ucagiz koyune aracimla girip 1saat sonra cikista otopark parasi istediler,bu paranin nereye gittigini sorunca koy sandigina dediler.koye girip cikmak ucretliymis.gerekli yerlere sikayet ettim fakat,sonuc yok.haberiniz olsun,belki yolu dusen olursa sasirmasin.
 

2 gündür eşimle birlikte karavanımızla Selimiye sahilde kalıyoruz. Herşey çok Güzelken iki zabıta geldi az önce. Belediye encümen kararıyla Selimiye sınırları içinde karavanla konaklama yapamayacağımızı söyledi. 20-25 km uzaktaki çubucak a yönlendirdiler. Gitmeye hiç niyetimiz yok. Yasal haklarımız ve bu saçma karara karşı kullanabileceğimiz hukuksal argumanım yok. Bilgisi ve konuyla ilgi fikriniz varsa lütfen yazın. Bu çağdışı faşistçe uygulamaya hepimizin direnmesi gerekiyor.
Sözlü uyarı dışında herhangi bir yazılı işlem yapmadılar... yorum ve yanıtlarınızı bekliyorum... saygılar
 

dostum,belediyenin böyle bir kararı olduğunu sanmıyorum,zabıtaların işgüzarlığı bence. Marmaris de yaşıyorum ve Selimiye ye çok sık gidiyorum,böyle bir sorunla karşılaşmadım.belediye ulaşıp durumu anlatırsanız ilgileneceğini düşünüyorum.selamlar.
 Hortlatmış olayım konuyu. Biliyorsunuz bu konu tekrar gündeme geldi. Cimer'e kendimce yaptığım ihbar başvurusu metnini paylaşıyorum. Metni hukuki açıdan altını güzelce doldurup geliştirerek başkalarının da daha etkili müracaat etmesi faydalı olabilir.

Muğla İli Marmaris İlçesi sınırları içerisinde her türlü karavan parkının belediye meclisi kararı ile yasaklandığı ile ilgili haberleri medyadan öğrenmiş bulunuyorum. Bu kararın açıkça hukuka aykırı olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim kullanabildiğim tek aracım karavanım olup ulaşımımda da bu aracımı kullanma zorunluluğum bulunmaktadır. Bu kararla benim Marmaris ilçesi sınırları içerisine aracımı park etmem yani girişim engellenmiş oluyor. Herhangi bir kamp ortamı oluşturmadan yalnızca park eden araçlara bu kararın uygulanmaması gerekir çünkü açıkça özgürlüğü tahdit durumu oluşmaktadır. Kanunen yollarda kullanımına izin verilmiş, ruhsatında motokaravan yazan, muayenesi her yıl olan, içerisinde uyunması devletin verdiği izin ve onayla yasal olan, zaten içinde yaşamak için tasarlanmış ve kullanım izni verilmiş bir aracın bir ilçe sınırlarında park etmesinin yasaklanması kabul edilemez.

Bu yanlışın düzeltilmesi, varsa alınmış olan kararın/kararların iptal edilmesi, Ülke içerisinde hiçbir belediyenin böyle bir karar almaması için gereken yazışmaların yapılmasını, varsa uygulanmış tüm cezaların iptal edilmesini arz ederim.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,360
Mesajlar
1,517,012
Kayıtlı Üye Sayımız
172,014
Kaydolan Son Üyemiz
yusufçınar

SON KONULARGeri
Üst