Pu Köpük Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zilog Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,963

zilog

Ana Kamp
Dostlar selamlar

Aracımda bazı yerleri Pu köpüklerle doldurarak kuruduklarında şekil verip kaplamayı düşünüyorum. Siz olsaydınız hangisini kullanırdınız ?
Benim için fiyat performans dan daha önemlisi alev alma konusu. Yüksek alev sıcaklığına dayanımı hakkında ürünlerin her hangi bir açıklaması yok. Bu nedenle seçemedim. Yanıcı özelliği olmayan başka bir ürün tavsiyeniz olursa oda kabulümdür ....
Uploadfromtaptalk1459694575122
Uploadfromtaptalk1459694584082
Uploadfromtaptalk1459694592036

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Sanırım konu için kimsenin yorumu olmayacak. Kısmet ...

Ne gibi yerleri dolduracaginizin bir resmini koyarsaniz yardımcı olabilir im. Ancak araçta PU köpüğü tavsiye etmem. Yinede merak ettim nereleri dolduracaginizi?

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile Bir Şekilde Gönderildi.

Dostlar selamlar

Aracımda bazı yerleri Pu köpüklerle doldurarak kuruduklarında şekil verip kaplamayı düşünüyorum. Siz olsaydınız hangisini kullanırdınız ?
Benim için fiyat performans dan daha önemlisi alev alma konusu. Yüksek alev sıcaklığına dayanımı hakkında ürünlerin her hangi bir açıklaması yok. Bu nedenle seçemedim. Yanıcı özelliği olmayan başka bir ürün tavsiyeniz olursa oda kabulümdür ....Ekli dosyayı görüntüle 6275Ekli dosyayı görüntüle 6276Ekli dosyayı görüntüle 6277

Cesme

Resimde gördüğümüz gibi karavanını isole eden Alman karavancı, çeşmelerde kullanılan (Almancası Brunnenschaum) pu köpüğü kullandığını yazıyor. Inşaatlarda kullanılan normal köpüğü tavsiye etmiyor. Konuyu bu tür pu köpüğü satan yerdeki bir uzmanla konuşsanız iyi olur.

Not:Resmi Alman karavanforumdan (Wohnmobilforum) aldım.

Araçta bir yerleri kapatmak yada izole etmek için değil de ön iki koltuk arasında üzerini sehpa gibi kullanabileceğim küçük bir kutu gibi bişey yapmak istyordum. Ahşap ağırlık yapmasın onun yerine şekil verip kaplar kullanırdım ...

Sert straphorlar var istediğiniz ölçüde kesip kendinize bir kutu yapabilirsiniz ancak ne kadar dayanıklı olur o tartışılır....

Cephe kaplama da kullanılan genelde yeşil ve pembe renkli oluyorlar 2cm gibi bir kalınlıkları var

ilgilenen tüm dostlara teşekkür ederim. Yüksek sıcaklık ve yangın konusunda kafamdaki soruların cevabını buldum.
Aşağıdaki linkte ilginç sonuçlara ulaşılmış

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PU köpükler uzun zaman geçtikten sonra mikron düzeyde de olsa dükülme olur ve sürekli devam eder,kararmış PU ları elinize aldığınızda görürsünüz bu bozulmayı.

Araçta bir yerleri kapatmak yada izole etmek için değil de ön iki koltuk arasında üzerini sehpa gibi kullanabileceğim küçük bir kutu gibi bişey yapmak istyordum. Ahşap ağırlık yapmasın onun yerine şekil verip kaplar kullanırdım ...

Bence katlanır plastik tabureden yapın.

Kesinlikle ....
Teşekkür ederim sayın fsirin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri