Puegeot J9 Dan Karavan Olur Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trgsoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,042

Etiketler
J9 içeriye çok ses alıyor
Uzun yolda başın ağrır

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yucel hocam aman kendiniz yapmaya kalkmayin. O yetenek bende yok ama sizde de cok yok.
Dost bu sefer aci soylesin. :smiley:
ilk cekme karavan yapim maceranizi bildigim icin soyluyorum. Siz doktor beyi dinleyin bence.
Ama yok ugrasacagim dersenuz siz bilirsiniz elbette.

Son düzenleme:

Yücel hocam
2 otomobil ve bir çekme karavanını satıp,
J9 yerine üstü kalkabilen bir vw T4 almanı öneririm
Geçenlerde ilanlarda vardı malum sitede
Gayet temiz gözüküyordu,içi yapılı pop-up tavanlı bir T4 vardı
59 bin yazmıştı

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şehirde otomobillerimi kullanıyorum. Sürekli gittiğim bazı yerlere t4 tipi araçlarla gitmek çok güç olur. Zaten 59binim de yok.
İkinci bir konu da ben tam teşekküllü karavancılık seviyorum. Karavanımda düdüklü tencerem bile var. T4'e sığamam sığsam da çekme karavanımdan sonra yeterince zevk alamam.
Aslında bana iveco gibi bir karavan lazım ama pahalı geliyor...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yucel hocam aman kendiniz yapmaya kalkmayin. O yetenek bende yok ama sizde de cok yok.
Dost bu sefer aci soylesin. :smiley:
ilk cekme karavan yapim maceranizi bildigim icin soyluyorum. Siz doktor beyi dinleyin bence.
Ama yok ugrasacagim dersenuz siz bilirsiniz elbette.
Görüntü benim için çok önemli değildir. Düzgün bi panelvan bulursam içine bi çekyat atıp uzun süre öyle de idare edebilirim.
Sevgili karavanım ilk göz ağrım Çelebi'nin neyini beyenmediniz? Her zaman için gurur duyduğum bir yapım hikayesidir.
Sıfırdan bir çekme karavan yapmak bir aracın içini yapmakla kıyaslanamaz hiçbir zaman. Tabii ki mobilya işinin ayrı incelikleri var. Yine de ilk karavanımı son derece başarılı buluyorum. Bugün olsaydı hala kullanırdım hem de seve seve...
Selamlar...

Hocam yaptiginiz cekme karavanin islevselligine , sifirdan yapmaniza, aranizda olusan derin bağa, sonucta sadece lafta kalmayip yuruyen urun ortaya cikarmaniza, azminize saygi duymustum, bu konularda size tamamen katilirim. O sizin karavaninizdi, ovunmek hakkiniz.
Simdi olsa ovunerek kullanacaginizdan da eminim.
Ben disardan bakan birisi olarak dis goruntusunu begenmemistim. Albenisi yoktu.

Yeni bir projeye başlasam mı? Başlamasam mı? İkiliminde yine parça-usta gibi konulardaki üstünlüğü ile J9 ları araştırıyorum.
Karavan olarak j9 nasıl olur konusuna katkıda bulunmak isteyen arkadaşlara şimdiden görüşleri için teşekkür ederim.
Ayrıca birebir tanışamadığım ancak telefonla görüşebildiğim Sn. Abdi Uçar abimize Allahtan rahmet diliyorum.
Çok lükse kaçmadan gereklilikleri de yerine getirerek bir j9 projesine başlamayı düşünüyorum.

Yucel bey bande sizin gibi karavan yapmak icin arac dusunuyorum.tüm olumsuz yorumlara ragmen aklim kisa yada orta uzunlukta j9.bunlarin birde en uzun modeli var.ama cok uzun.amacimi asar benim.malum isteklerimiz cebimizle dogru orantili.size verilen bir cevabi okudum.j9 yerine t3 tavsiye edilmis.fiyati 50 kusur bin.bu tur karsilastirmalar cok yanlis.4,5 kati arada fark var.ikisininde yapacagi iş ayni.kaldiki j9 un eksileri oldugu gibiartilarida bi haylifazla.en kisa j9 un ile surucu harocinde arka tarafi 3.5 mt. Orta boy olanlar 4.5 mt ve yuksek araclar.uzun yolda yavasmis.zaten yavas gidiyoruz.8 saatlik yola 11 saat te gidilir.wv t3 ler cok mu hizli.duzgunun fiyati 25-35 bin.kaldiki 2 tonluk araclarla 90 uzeri ne kadar saglikli olur.iceri ses aliyormus.elinizden geliyorsa iyi bir taban ve motor izalasyonu ile azaltilir.bence parasina gore en kullanisli arac.koltuk sayisi azaltilip (4+1),en arka kisma kompakt bir yatak ile cok guzel olacagini dusunuyorum.kucukte bir lavabo , yantarafa acilmali tente, arka kapaga bisiklet tasiyici, iki de gunes paneli ilekullanisli bir karavan olacagini dusunuyorum.

.......olumsuz yorumlara ragmen aklim kisa yada orta uzunlukta j9.bunlarin birde en uzun modeli var.ama cok uzun.amacimi asar benim.malum isteklerimiz cebimizle dogru orantili.........bence parasina gore en kullanisli arac.koltuk sayisi azaltilip (4+1),en arka kisma kompakt bir yatak ile cok guzel olacagini dusunuyorum.kucukte bir lavabo , yantarafa acilmali tente, arka kapaga bisiklet tasiyici, iki de gunes paneli ilekullanisli bir karavan olacagini dusunuyorum.

Geçmiş yıllarda burada J9 dan karavan yapan arkadaşın dizayanı çok güzeldi.Fikir vermesi açısından o konun linkini aşağıda veriyorum.Daha önce görmedinizse bir göz atınız.
Araca iyi bir yalıtım ve genel bakımlarını yaptırdıktan sonra dediğiniz gibi gayet güzel olur.
J9 KARAVAN LİNKİ

Ekonomik motokaravan için en uygun ve de kullanışlı araçların servis çıkması psa grubu araçlar olduğunu düşünüyorum.Çünkü bu araçlar yaşları ilerlediği için servis işinde kullanılamıyor,kamyonet gibi canı çıkıncaya kadarda kullanılmadığı için tamamen atıl vaziyette çok uygun fiyatlara bulunabiliyor.Mesela şöyle bir araç:Galeriden Satılık 1998 Model 410000 Km Fiat Ducato Maxi MJET 9.200 TL - 638167268. Böyle bir aracı araştırırsanız daha da uygun fiyatlara alabilirsiniz ve her haliyle j9 dan daha avantajlı(yakıt,manevra,konfor) olacağını düşünüyorum.Ayrıca düzgün bir işçilik yaparsanız yarın satmaya kalktığınızda j9 ya da m23 lere göre çok daha fazla talep görecektir.

Yeni bir projeye başlasam mı? Başlamasam mı? İkiliminde yine parça-usta gibi konulardaki üstünlüğü ile J9 ları araştırıyorum.
Karavan olarak j9 nasıl olur konusuna katkıda bulunmak isteyen arkadaşlara şimdiden görüşleri için teşekkür ederim.
Ayrıca birebir tanışamadığım ancak telefonla görüşebildiğim Sn. Abdi Uçar abimize Allahtan rahmet diliyorum.
Çok lükse kaçmadan gereklilikleri de yerine getirerek bir j9 projesine başlamayı düşünüyorum.

Bence olur.bende bakiyorum j9 lara.kismetse iki hafta icinde alip yaza kadar hazirlamak istiyorum.

Slm.5 yıldır kendi yapımım 2000 model j9 la eşimle gezip duruyorum.yaz kış .
Bi tek banyo yapmadım bilerek.kaset wc var.ısınma derdim de yok.
Evimde olan hersey var.125 lik motosiklerim icin arkada 40 cm çıkmam da var
Gayette memnunum.
Mizacınız sakin ve sabırlı ise,pratikseniz,eliniz iş tutuyorsa,benim gibi dalmaktan bi kulağınız sağırsa,tabiyata uyumluysanız j9 harika..
Minekopbaba recai.
Slm saygı

Slm.5 yıldır kendi yapımım 2000 model j9 la eşimle gezip duruyorum.yaz kış .
Bi tek banyo yapmadım bilerek.kaset wc var.ısınma derdim de yok.
Evimde olan hersey var.125 lik motosiklerim icin arkada 40 cm çıkmam da var
Gayette memnunum.
Mizacınız sakin ve sabırlı ise,pratikseniz,eliniz iş tutuyorsa,benim gibi dalmaktan bi kulağınız sağırsa,tabiyata uyumluysanız j9 harika..
Minekopbaba recai.
Slm saygı
Minekopbaba selamlar.ilk defa j9 kulanan, karavan yapmis birisine rastlamak beni gercekten cok memnun etti.Cünkü bu arac hakkinda kimseden bilgi alamadim.tamircime sordum kokorec arabasi alama dedi.forumlara baktim teknik bilgi veren yok.simdi siz 5 yildir kulaniyormussunuz.size bir kac sorum olacak.
1) bu araclarin 2.8 motorlu olanlari iyidir digerleri yakit ve yol performansi olarak cok kotudur deniyor. 2.8 ler pahali gucum yetmiyor. 2.5 lerinde yakiti korkutuyor.sizin araciniz uzun yolda kac lt yakit tuketiyor.
2)2.5 lerin yol performansi gercekten cok mu kotu.ornegin duz yolda sabit 90 la gidebilirmiyim.sehirler arasi yollarda yokuslarda 1. 2. Vitese kadar dustugunu söylediler dogrumu.
3) Guncel piyasa fiyatlarini takip ediyorsaniz kac liraya kadar bu aracin temizini bulabilirim.
4)aracinizin ruhsatini karavan olarak degistirdiniz mı .
Simdilik aklima gelenler bunlar.varsa aracinizin fotografini paylasirmisin.
Kusura bakma cok uzun oldu.verecegin cevaplar ocin tesekkur ederim.

Monekopbaba aracin icinde minubus olanlarinda koltuklarin bagli oldugu yaklaşık 20 cm lik bir yukselti var.aracin yan kapidan girince o yukselti yok.siz tabani nasil yaptiniz.yukselti kismini soktunuz mu.yoksa oyle sokmeden mi kullaniyorsunuz.sokuldugunde direk alt saç a iniliyor.arabanin tavan yuksekligi artiyor.fakat arka teker camurluklari cok fazla tabandan yükseliyor.

Yucel bey bande sizin gibi karavan yapmak icin arac dusunuyorum.tüm olumsuz yorumlara ragmen aklim kisa yada orta uzunlukta j9.bunlarin birde en uzun modeli var.ama cok uzun.amacimi asar benim.malum isteklerimiz cebimizle dogru orantili.size verilen bir cevabi okudum.j9 yerine t3 tavsiye edilmis.fiyati 50 kusur bin.bu tur karsilastirmalar cok yanlis.4,5 kati arada fark var.ikisininde yapacagi iş ayni.kaldiki j9 un eksileri oldugu gibiartilarida bi haylifazla.en kisa j9 un ile surucu harocinde arka tarafi 3.5 mt. Orta boy olanlar 4.5 mt ve yuksek araclar.uzun yolda yavasmis.zaten yavas gidiyoruz.8 saatlik yola 11 saat te gidilir.wv t3 ler cok mu hizli.duzgunun fiyati 25-35 bin.kaldiki 2 tonluk araclarla 90 uzeri ne kadar saglikli olur.iceri ses aliyormus.elinizden geliyorsa iyi bir taban ve motor izalasyonu ile azaltilir.bence parasina gore en kullanisli arac.koltuk sayisi azaltilip (4+1),en arka kisma kompakt bir yatak ile cok guzel olacagini dusunuyorum.kucukte bir lavabo , yantarafa acilmali tente, arka kapaga bisiklet tasiyici, iki de gunes paneli ilekullanisli bir karavan olacagini dusunuyorum.
Arkadaşım yaşınızı bilmiyorum özür dilerim ben yıllardır üyeyim tartışmalara fazla müdahil olamıyorum çünkü bazı abilerimiz para yok gücüm yok ama ucuz yollu bende gezebilirmiyim diyen kardeşlerimize 80BİN 100 BİN LİRALIK araçları tavsiye ediyorlar lütfen biraz insaf insanları rencide ediyorsunuz örnek :ben. Neyse gelelim J9 a arkadaşlar ben bu yaz kısmetse üçüncü yıl olacak aracı beş artı bir işlettim muayeneye tüv e yalnızca yatağı indirip gidiyorum hiç sorun olmuyor tabi gerekli bakımları yaptırıyorum eksileri evet ses yapıyor yetmiş seksen arası sorun yok hızlandıkça ses artıyor birde bu araçlar eski sistem yani gaza bastınmı uçmuyor bakımını yaptınmı hiç bir sorun yaşamazsın Tabiki aracın kapasitesini bileceksin bir imkanların dahilinde mutlu olmayı bilmek gerek herkese güzel bir yaz iyi gezmeler diliyorum

Bu ara benim araç 100 km 12 litre mazot yakıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR