Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 149,963

Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    836

Etiketler
Ynt: Sizce 4x4 Pazarında En İyi Araç Hangisidir?

benim kendime göre kıstaslarım var aracım dizel olmalı ve 6 silindir olmalı ki bu bana güç veriyor ikinci bir aracım olmadığından kesinlikle şehir içi ve uzun yol yapabilmeliyim arazide konum seçmeden heryere girebilmeliyim hidrolik direksiyonu atlamayalım çünkü önemli. vergisi az olmalı yani en fazla250ytl parça sorunu yaşamamalıyım ki kendi aracımda yaşıyorum.aracım nissan patrol 1982 model 3300 dizel 6 silindir motor hidrolik direksiyon arka difransiyel LSD.yalnız tek sorunum parça ve arazi için gerekli modifiye parçalarını bulamayışım.arcımı seviyorum.başka bir arazi aracı kullanmadığım için sanki bu bana göre diyorum.ama bilgi ve tecrübelerinize açığım.ama şimdilik nissan patrol diyorum.

Parça sorunu yaşayanlara Land Rover öneririm. Birçok parçası Türkiye'de Otokar tarafından üretiliyor. Ayrıca üzerine en çok aksesuar çalışılan markalardan birisidir.

Bilinen bir gerçek var ki, LR ve Jeep bu işin ilkleridir ve tüm diğer markalar onları taklit ederek buralara gelmiştir
Tabii ki ben her zaman LR derim :smiley: bizimkisi gönül işi ama platonik bir ilişkim olmadı kendisiyle, karşılıklı memnuniyet var zaten forumda gezi arşivine giderseniz benim Discoyu Türkiye'nin her köşesinde, Çıldır gölü üstünde veya yaylada çamurda gazlarken görebilirsiniz, ilginizi eksik etmeyin sizi üzmez ;)

Ben edindiğim deneyimlerden şunu çıkarttım Hard offroad yapıcaksanız Mutlaka Offroad aracınız ayrı olmalı !
Çarpmaktan kesip biçmekten yada satamamaktan korkmadan istediğin gibi oynaya bilmelisiniz ...Mümkünse asfaltta gitmemeli... Ve arazide kendiniz tamir edebilmeli elinizdeki çevrenizdeki imkanlarla yürütebilmelisiniz Ben çok elektronik bi araç taraftarı değilim. Mesele giysi meselesiyse LR fiyatına 2 araç alır birini offroad aracı yaparım ? Tabi bu benim düşüncem... Ben LR ler için hiçbirzaman kötü bi araç demedim kullandığımda oldu ama Amerikanla aranda çok farklı bi bağ oluşuyor o bağ eski Mercedeslerdede var sanki canlı gibi sözünü anlıyormuş gibi bozulduğunda bile beni eve getirdi kontağı ben kapattım bidahada çalışmadı :smiley: LR larda bu bağ okadar güçlü değil belki daha kibar daha teknolojik daha arızasız daha konforlu diye !

Sevgiler Saygılar

hangi LR'nin fiyatı ile iki tane araç alıyorsunuz? aldığınız iki araç hangileri?

LR mi konforlu? bence bi Defender'a binmen gerek Gültekin :smiley: öyle çok sorunsuz falan da değil, sevgi meselesine zaten hiç girmeyelim, o durum kişiden kişiye değişir, ama bağın ne kadar kuvvetli olduğu burda yaptığımız basit bir ankette bile görülüyor :smiley:

Deep' Alıntı:
LR mi konforlu? bence bi Defender'a binmen gerek Gültekin :smiley: öyle çok sorunsuz falan da değil, sevgi meselesine zaten hiç girmeyelim, o durum kişiden kişiye değişir, ama bağın ne kadar kuvvetli olduğu burda yaptığımız basit bir ankette bile görülüyor :smiley:

Tek konforu ve elektronik parçası fasılalı silecek oda opsiyonel ;D

buda standart bir xj nin yapabildikleri.fazla söze gerek yok.:smiley:
http://www.youtube.com/watch?v=gGFASxRPM10

Gerçek performansın yanında araçla aranızda bir bağda oluşması da taraflı bakmaya yönlendirebiliyor.
Ben 4 x4 almaya karar verdiğimde, maddi durumumun müsait olması için 3 sene gerekti..ve hiç sıkılmadan abartısız 3 sene araştırdım.(otomobilim vardı).Hatta modellerin değiştiği bile oldu :D Jeep almaktaki amacım Outdoor gezi içindi..

Sıfır km ve 85 bin € vermeyi göze aldığım için bayağı bir alternatifim olmuştu..
Aradığım özelllikler öncelikle şunlardı:
Dizel, ama güçlü bir dizel olması,6 silindir ve 5 ileri otm. vites olması ve diferansiyel kiliti olması(bunu nedendir bilmem ama bilinçli olarak hepsinde aradım), 5 kapılı olması ve benim hastalığım olan ''sürücü odaklı '' kokpiti olması..

Ve yarın satın alacakmış gibi hepsini test etme imkanım olmuştu..Gerçi böyle test sürüşleri ne kadar bilgilendirici olur , oda tartışılır ya..
Sonuç : Grand Cherokee WK..Mercedes dizel V6 (218 bg_510 Nm) motorlu , 5 ileri triptronic Mercedes şanzımanlı, yürüyen alt yapı ve elektroniği ile içi Jeep olan bir araç kısmet oldu..

Sonuçta bir yerden sonra SUV aşkı JEEP aşkına dönüşmüş oldu.Ve bana daha önemlisi Gezenbilir'i kazandırdı :smiley:

Benim araç ne en iyisi ne en kötüsü, teknoloji hızla ilerliyor..Hepsinin bir diğerinden üstünlüğü vardır.Zaten daha iyiyi yapma heveside bu yarış sonrası çıkmıyor mu? :smiley:

Saygılar...

Uğur Gezenbilir e üye olduğun zamanları hatırlıyorum, aracından bahsetmiş buna ne yapayım demiştin, herkesten tek ses halinde "bunu bir köşeye koy kendine başka bir araç al" vb. mesajlar gelmişti.

Yılmadın ve sonunda bir off-road makinasına dönüştürdün, tahminimce bunun maliyeti sana yaklaşık 200 K ytl yi bulmuştur. Bu paraya aynı işi yapacak 10 tane disco, 20 tane defender alabilirdin, bunları sattığındada sana yine aynı parayı geri öderlerdi.

Bu biraz gönül işi ama şimdi Aracını satsan sana maddi olarak geri dönüşü ne olur?

İşte bence mesele biraz maddi, birazda elektronik ve teknoloji aracın kontrolünü senden alıyor, Landrover sahiplerinin tercih sebebi birazda bu kontrolü kendilerinde tutmak istemeleri . Bunu yaparkende makaslarla hopbidi hopbidi zıplamak istemiyorlar.

Bende LR a ilk karar verdiğimde Disco II alacaktım ama işin içine alman parmağının girmesi, herşeyi elektroniğe çevirmişti bu beni korkuttu, halada kokutuyor. Ama Disco II ilede hard off-road yapmaya cesareti olan arkadaşlarımız var, gösterge panelinde onlarca ışığın noel ağacı gibi yanıp sönmesi onları korkutmuyor.

Selamlar

discovery-V8' Alıntı:
Bu biraz gönül işi ama şimdi Aracını satsan sana maddi olarak geri dönüşü ne olur?

Bu cümlen bir ders niteliğinde başkalarına küpe olmalıdır diye düşünüyorum...Ama bana asla :smiley:
Yaşım 42 ve bu aracın başına büyük bir kaza gelmez ise benle beraber yaşlanır :smiley: ilk ve son Off-Road aracım olur..
Yani geri dönmesine gerek yok :smiley:

Saygılar..

Jeep34' Alıntı:
Bu cümlen bir ders niteliğinde başkalarına küpe olmalıdır diye düşünüyorum...Ama bana asla :smiley:
Yaşım 42 ve bu aracın başına büyük bir kaza gelmez ise benle beraber yaşlanır :smiley: ilk ve son Off-Road aracım olur..
Yani geri dönmesine gerek yok :smiley:

Saygılar..

Abi dedimya bu gönül işi diye zaten, sen benim neler harcadığımı bilsen :smiley:)

Bendeki dizel değil, 3.9v8i ,32 litre tanklı prins VSI var ,yakıt LPG ile 300-350 ykr. civarı.

http://www.prins-lpg.com/en/index.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri