Ssangyong Kyron (yeni Araç)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karmas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,269
%3 düşünürsek en fazla 250 70 16 mı olması gerekir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
internette lastik hesaplama diye aratın karşılaştırma programları var, orada farkı, lastik çapındaki ve yükseklikteki değişimi size söylüyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Etiketler
Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler hocam.
Yay ve amortisör işi şimdilik uzak. Masrafa girmek için biraz zamana ihtiyac var

eğer değişim %5 ve üzeri olursa muhtemelen lastik davlumbaza sürtecektir. eğer ağır offroad yapmayacaksanız ki bu amaçla hafif araç tavsiye ederim yükseltme tavsiye etmem, yol tutuşa ciddi negatif etkisi olur. yarışa ve sürekli araziye girecekseniz merdiven şasi olmasıyla kyron iyidir ama daha hafif bir araç daga doğru seçimdir. 2 tonluk araçla offroad zevki 3000 cc motor ve üstü olsa olsa daha iyi olur.

Lastik hesaplama programıyla orgasmatron un önerdiği lastiğin farkı görülüyor. Şimdikine göre çapta 5,5 cm fark görünüyor. Bu da 2,5 cm.den fazla yükseltme sağlıyor.
Hafif offroad için yeterli olur herhalde.

Lastik hesaplama programıyla orgasmatron un önerdiği lastiğin farkı görülüyor. Şimdikine göre çapta 5,5 cm fark görünüyor. Bu da 2,5 cm.den fazla yükseltme sağlıyor.

doğadaki doğal engelleri geçebilen araç offroad aracıdır. emin olun 11 senedir hiç bir aracıma ek bir donanım yapmadan, yükseltmeden ve de vinç takmadan istediğim her yere gittim, tek araç gittiğim yerlerde de risk olacak yerlere girmedim geri döndüm. bu işin sınırı sizin hayal ettiğiniz yere gitmektir. hayalinizdeki yere gidebiliyorsanız bırakın aracınız orijinal ve havasız olsun.

Ornek 1:
235/85/16 — бортжурнал SsangYong Kyron бензин на палке 2008 года на DRIVE2

Ornek 2:

Купил зимние шины Cooper Discoverer LT 235/85/R16 — бортжурнал SsangYong Kyron *Black Edition* 2008 года на DRIVE2

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doğadaki doğal engelleri geçebilen araç offroad aracıdır. emin olun 11 senedir hiç bir aracıma ek bir donanım yapmadan, yükseltmeden ve de vinç takmadan istediğim her yere gittim, tek araç gittiğim yerlerde de risk olacak yerlere girmedim geri döndüm. bu işin sınırı sizin hayal ettiğiniz yere gitmektir. hayalinizdeki yere gidebiliyorsanız bırakın aracınız orijinal ve havasız olsun.

Sizin aracınız nedir hocam

En iyi hangisiydi diye sorup polemik yaratmayalım şimdi
Size en fazla hangisi keyif verdi şeklinde sorarsam polemik çıkmaz sanırım

En iyi hangisiydi diye sorup polemik yaratmayalım şimdi
Size en fazla hangisi keyif verdi şeklinde sorarsam polemik çıkmaz sanırım

tabi ki suzuki X-90 rakipsizdi, pert olmasa hala ona biniyordum. En konforlusu Kyron, en sorunsuzu tüm suzukilerdi. 230 000 km, 3 araç, 7 yılda 270 tl parça masrafı ettim 3 suzukiye.

arkadaşlar kyrona 235 85 16 taktım yükseltme amacli gayet başarılı memmunum performansından ,yüzde 9 cıvarı cap farkı var orjınal 225 lastık ile dolayısı ile araç 100 ile gıderken aslında 110 km yakın hız yapıyor .

benim kyron 235 85 16 taktım arac cıddı fark ettı yol tutusu arttı tur farkından dolayı 120 gosterırken 130 gıdıyorsun orjınal 225 75 16 ile yuzde 9 cıvarı cap farkı var normalde istanbul antalya 710 km toplarken sımdı 650 km de varıyorum yakıt hemen hemen aynı

benim kyron 235 85 16 taktım arac cıddı fark ettı yol tutusu arttı tur farkından dolayı 120 gosterırken 130 gıdıyorsun orjınal 225 75 16 ile yuzde 9 cıvarı cap farkı var normalde istanbul antalya 710 km toplarken sımdı 650 km de varıyorum yakıt hemen hemen aynı
gerçekte yine 710 km yapıyorsunuz. sadece gösterge 650 gösteriyor. serviste yeni lastiğe göre gösterge ayarı yapılabilir.. yol tutuşu artmış olabilir. yine de standardından çok büyük lastiklerin güvenlik konusunda hem getirisi hem götürüsü olmuştur..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.