Ssangyong Yağ Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan swatch_82 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,878

swatch_82

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. bu hafta iytibariyle bende ssyong actyon 4x2 sahibiyim. motor yağını kendi ustamda değiştireceğim. servisler 5w 40 kullanıyorlar. kullandığınız ve memnun olduğunuz yağ marka ve numaraları nelerdir. paylaşımlarınızı bekliyorum.

Etiketler
Ynt: Ssangyong Yağ Seçimi

slm... ilginc bir aydan fazla olmuş cevap yok. açıkçası bende merak ediyorum.. ediz bey ve sabri bey muhtemelen başlığı görmemiştir .yoksa eminim konu ile ilgili en iyi bilgi onlardadır..yakında 40000 bakımı var şanzuman yağıda değişecek, motor için 10 40 castrol magnatec düşünüyorum,,şanzuman için hiç bir fikrim yok,,,görüş ve önerilirenizi sabırsızlıkla bekliyorum..teşekkürler...

cavdare' Alıntı:
slm... ilginc bir aydan fazla olmuş cevap yok. açıkçası bende merak ediyorum.. ediz bey ve sabri bey muhtemelen başlığı görmemiştir .yoksa eminim konu ile ilgili en iyi bilgi onlardadır..yakında 40000 bakımı var şanzuman yağıda değişecek, motor için 10 40 castrol magnatec düşünüyorum,,şanzuman için hiç bir fikrim yok,,,görüş ve önerilirenizi sabırsızlıkla bekliyorum..teşekkürler...
10 40 castrol magnatec kullanıyorum memnunum.
ama 10.000 görmeden değişirme taraftarıyım, aslında normal ve uygun fiyatlı yağ kullanıp 5.000 km de bir değiştirmek en iyisi bence.

ediz bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim..acaba şanzuman yağı için bir öneriniz varmı,,,

Bu soruların cevabı için doğru adres aracın kullanma klavuzu. Şanzıman yağı olarak orda ne yazıyorsa onu kullanın.
Motor yağı için ise net birşey söylemediği ve hava sıcaklığına göre değiştiğini görürsünüz. Yağ değiştirme sıklığına göre de değişir ve ayrıca yağ kaç km dayanırsa dayansın her araç için bir de maksimum km vardır o da kullanma klavuzunda yazar.

Uzun lafın kısası:
Şanzıman yağı: Kullanma klavuzunda yazan
Motor yağı: Aşırı soğuk bir yerde yaşamıyorsanız ve 10bin km den fazla kullanmayacaksanız 10W-40 (yarı sentetik diye geçer), yok ben erzurumda yaşıyorum ya da en az 15bin km servise uğramam diyorsanız tam sentetik (markaya göre kalınlığı değişir mobil 0W-40, castrol 5W-30 vs olabilir, nihai kaynak kullanma klavuzudur başka hiçkimsenin tavsiyesi değil)

Bütün bunların dışında aracın bakımını yetkili servis dışında biryerde yaptırırsanız genelde mazot filtresini değiştirmeyi unuturlar halbuki çok önemlidir (ne de olsa netice itibari ile kirli yakıt yüzünden enjektörler bozuldu mu parasını siz vereceksiniz onlar değil.) Aracın bakımı sırasında dikkat edeceğiniz en önemli parça bu, mümkünse kaliteli birşey olsun.. (bosch, delphi vs)

sakyuz' Alıntı:
Bu soruların cevabı için doğru adres aracın kullanma klavuzu. Şanzıman yağı olarak orda ne yazıyorsa onu kullanın.
Motor yağı için ise net birşey söylemediği ve hava sıcaklığına göre değiştiğini görürsünüz. Yağ değiştirme sıklığına göre de değişir ve ayrıca yağ kaç km dayanırsa dayansın her araç için bir de maksimum km vardır o da kullanma klavuzunda yazar.

Uzun lafın kısası:
Motor yağı: Aşırı soğuk bir yerde yaşamıyorsanız ve 10bin km den fazla kullanmayacaksanız 10W-40 (yarı sentetik diye geçer), yok ben erzurumda yaşıyorum ya da en az 15bin km servise uğramam diyorsanız tam sentetik (markaya göre kalınlığı değişir mobil 0W-40, castrol 5W-30 vs olabilir, nihai kaynak kullanma klavuzudur başka hiçkimsenin tavsiyesi değil)

Bütün bunların dışında aracın bakımını yetkili servis dışında biryerde yaptırırsanız genelde mazot filtresini değiştirmeyi unuturlar halbuki çok önemlidir (ne de olsa netice itibari ile kirli yakıt yüzünden enjektörler bozuldu mu parasını siz vereceksiniz onlar değil.) Aracın bakımı sırasında dikkat edeceğiniz en önemli parça bu, mümkünse kaliteli birşey olsun.. (bosch, delphi vs)
;-)

Uzun lafın kısası:

Fuchs titan 3292 bulmak mümkün değil. Servise mahkumuz! Castrol transmax Z deneyeceğim. Bir görelim bakalım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,415
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri