Ssangyoung Actyon Sport Offroad Hazırlık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hırçın Karadeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,837
Yer
Düzce
Uzun süreden beri arştırma, danışma ve yardımlarla yükseltme ve lastik durumlarını hallettim gibi

Kısaca özetlemem gerekirse;
Ediz Abimin verdiği ölçülerde (lakin önler 3 değil 5 cm) yükseltme değerli arkadaşım DOSOD Başkanı (Düzce Offroad) Zafer Altınışık tarafından yapıldı.
Lastikler Sabri abiyle istişare yapılarak BF Goodrich All-Terrain 245/75 16 takıldı.

Aracın fotolarından evrimini görebilecez...

Etiketler

Ynt: Ssangyoung Actyon Sport Offroad Hazırlık

Genelde yapılan getler 4cm, bende 4,5cm var sen dahil bir iki kişide 5cm var.
Hassasiyet birazda yeni lastiklerin sert yapısından da kaynaklanıyor olabilir, lastik havalarını da kontrol et 35psi dan yukarı olmasın bence

bende 5 cm yükselttim ama hiçbir problem yok yol tutuşu harika yanlız flanc taktırmayı düşünüyorum lastikleri biraz daha görsel açıdan dışarıya almak istiyorum. ama yol tutuşunu etkiler mi bilemiyorum lastik olarakta yokoma var .

Son resimler 082

Lastik havaları 32 ps Ediz Abim; ilk 36 bastım cok zıpladı titreşim yaptı 32 ye düşürdüm stabil oldu. Bende lastiklerden veya getlerden süpeleniyorum.
Mesela 120 gibi bi viraja girdiğimde sert bişekilde sağa sola yatıyo anlamadım gitti. Duruma göre önlere 4 cm de hazırlayıp bi onlarla deneyecem onlarla da düzelmesze lastiktir diyip biraz daha yavaş ve dikkatli kullanacam artık :(
Bu arada buraların yükseklerine kar düşmeye başladı; sezonun ilk gezisini yapmaya karar verirseniz bende aranızda olmak istiyorum.
Herkese iyi akşamlar Saygılar...

melih aslan' Alıntı:
bende 5 cm yükselttim ama hiçbir problem yok yol tutuşu harika yanlız flanc taktırmayı düşünüyorum lastikleri biraz daha görsel açıdan dışarıya almak istiyorum. ama yol tutuşunu etkiler mi bilemiyorum lastik olarakta yokoma var .
Melih Bey bunu ancak yükseltilmiş başka bir Actyon kullanarak kıyaslayacam sanırım.
Ama şöyle bir durum var çok agır off road yapmıyorum; araç 10 numara rahat sessiz ve sağlam
İyi ki almışım çok memnunum kafasında soru işareti olan arkadaşlara da tavsiye ederim içiniz rahat olsun. Araca şimdiye kadar binen önyargılı yargısız tüm insanlar vay be bu neymiş böyle dediler tabi ben 4 köşe :smiley:))))

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Lastik havaları 32 ps Ediz Abim; ilk 36 bastım cok zıpladı titreşim yaptı 32 ye düşürdüm stabil oldu. Bende lastiklerden veya getlerden süpeleniyorum.
Mesela 120 gibi bi viraja girdiğimde sert bişekilde sağa sola yatıyo anlamadım gitti. Duruma göre önlere 4 cm de hazırlayıp bi onlarla deneyecem onlarla da düzelmesze lastiktir diyip biraz daha yavaş ve dikkatli kullanacam artık :(
Bu arada buraların yükseklerine kar düşmeye başladı; sezonun ilk gezisini yapmaya karar verirseniz bende aranızda olmak istiyorum.
Herkese iyi akşamlar Saygılar...
beyköy den sinekli yaylası ordan da abant a gitmiştim çok haarika yerleriniz var.....

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Teşekkürler Memleketimizin dört bir tarafı cennet...
kesinlikle bende sakaryalıyım üç aşağıya beş yukarı aynı iklim ve aynı doğal güzelliklere sahip diyebiliriz.....kesinlikle düzce de bir etkinlik olursa bende gelmek istiyorum......

melih aslan' Alıntı:
kesinlikle bende sakaryalıyım üç aşağıya beş yukarı aynı iklim ve aynı doğal güzelliklere sahip diyebiliriz.....kesinlikle düzce de bir etkinlik olursa bende gelmek istiyorum......
Valla Düzce'de tek yapılı Ssang bende var herkes arazi performansını çok merak ediyor; bi etkinlik olursa bana haber gelir bende sizleri davet ederim. 45 dk da Düzce'desin zaten Melih abi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR