Tanışma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan laz5308 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,547

laz5308

Yeni Üye
Yer
İstanbul / Tuzla
Merhaba,

Uzun zamandır forumu takip ediyorum, uzun zamandırda içimde yatan arazi sevdasınıda sağlık nedenlerinden dolayı zapt ediyordum. Karadenizliyim ve kanımdan gelen bir doğal yaşam tutkum var. İş hayatına atılmadan önce daha doğrusu okul kemale erip askerlik vazifesi hasıl olunca bu tutkuma bir süre ara verdim, daha sonrada gerek iş hayatının yoğunluğu, sağlık nedenleri ve evlilik nedeniyle uzun bir süre maceraperest yanımı dizginlemek zorunda kaldım. Bahsettiğim dönüm noktalarından ve bahanelerden önce; çok uzun bir süreliğine olmasada ex Lada nivam ile yaklaşık 3 sene Artvin- Borçka ile Rize İyidere arasında yapılan enerji nakil hattında çalıştım bu süre zarfında Lada nivanın bütün artı ve eksilerini ve yapabileceklerini çok iyi öğrendim. Her arazi şartında ve her hava koşulunda Lada Nivanın limitlerini ve kabiliyetlerini test etmek için uzun bir zamanım oldu. Şunuda gurula söyleyebilirim ki yukarıda bahsettiğim yerler arasındaki kuş uçumu 190km lik dağ hattında girilebilecek bütün dağ, orman, köy ve yayla yollarını çok iyi biliyorum kendi haritalarımı ve GPS verilerimi oluşturdum lakin talihsiz bir teknoloji faciası nedeniyle siber alemin hurdalığına gömmek zorunda kaldığım lap-topumla birlikte geçen yaz bu verileri yitirdim. Uzun lafın kısası son bir kaç aydır özlediğim dağlara yaylalara kavuşmak için çabalamaktayım ve uzun bir aradan sonra tekrardan doğa ananım kucağına serin ziyaretlerde bulunmak için hazırlanmaktayım lakin kendime bir araç bulamadım şu ana kadar, önce 2. el 94-97 arası bir lada niva alıp toplamak geldi aklıma ama tesadüfmü yoksa 4x4 ün çekiciliğinden midir nedir bir kaç Jeep ve Land test etme imkanım oldu bunlar arasında 1992 model standart bir RRC ile 1997 model bir disco kalbimi çaldı iki model arasında kararsız kaldım, affınıza sığınarak ve eski bir ladacı olarak defender haricindeki land modelleri ile fazla haşır neşir değilim kendi uğraşlarımla aslına sadık kalarak modifiye edebileceğim bir araç almak için hazırlanmakta iken beni bu kararsızlığımdan kurtaracak bilgilerinizide benimle paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

Etiketler
Ynt: Tanışma

Foruma hoş geldiniz, umarım gönlünüzde yatan araca bir an evvel kavuşursunuz ;)
Eminim forumdaki değerli üstadlarımız, tecrübeleriyle seçim yapmanıza yardımcı olacaklardır. Yalnız bence biraz daha araç arayışınızdaki detayları vurgulayabilirseniz daha net tavsiyeler gelebilecektir kanatindeyim.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=9726.1240;topicseen
Tüm gezenbilircilerin sizi tanıması için, tanışma köşesinde kendinizi tanıtabilirsiniz. iyi forumlar murat

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR