Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdane gül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,049
Ynt: Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

En son 2008'in Nisan ayında binmiştim.
İstanbul-Ankara arasında motosiklet götürüp getirmiştim. :smiley:

http://www.motosiklet.net/forum/taziye-tebrik-ve-kutlamalar/43198-gultekin-f-650-sine-kavustu-o-bir-bmw.html

Etiketler

ben de en sn geçen yıl mart ayında ankara-eskişehir arası gitmiştim. hızlı trenin sefer yapmaya başladığı ilk haftaydı 1.5 saatte eskişehire gitmek ve eskişehiri gezmek güzeldi...

gezenbilir, içine daldığınızda illa yazacak bir şeyler bulabileceğiniz bir forum.Saatlerce sıkılmıyorsunuz.2006 yılı Kiev-Odessa arası dil öğrenmek için bir öğretmen le ;)birlikte yaptığımız yaklaşık 12 saatlik kolay unutulmayacak yolculuktu.Hayret ettiğim 22.38 kalkış 09.26 varış saatlerinin doğru çıkması idi.

23.05.2010 Haydarpaşa-Sakarya Çokkkkkk uzun yıllar olmuş iyi bir nostalji yaşadım :smiley:

ferdane gül' Alıntı:
Hoş geldin canım,yol ne kadar sürdü?Fotoğraf çektin mi?Oraları merak ediyorum...

Mesafe kısa canım, yaklaşık 2 - 2,5 saat gibi ama ben genellikle BG' ye her gidişimde bunu yaparım çünkü çok keyif alıyorum trenle yolculuk yapmaktan...

Bizim köyümüzden bir iki resim ekleyim... :smiley:

[attachment=1]

[attachment=2]

1

2

köy mü dedin burası cennet olmalı ;) ,çok güzel yerlermiş....Cami de beni çok duygulandırdı....

21 Kasım 2008'de İzmir'den Ankara'ya İzmir Mavi Tren ile seyahat ettim. İlk tren yolculuğumdu ve oldukça da zevkliydi. İleriki tarihlerde özellikle yataklı pulmanda ve Doğu Ekspresi ile bir yolculuk düşünüyorum.

İstanbul ankara arası sık sık binerim
bence binilmesi tercih edilmesi gerekir en rahat ulaşım şekli neden önem verilmemişse bugüne kadar demiryollarına?

1960 yılından sonra uzun bir süre yeni demiryoluna bir çivi bile çakılmamıştır. Gereken önem verilseydi, ülkenin kalkınmasına ve doğu-batı uçurumuna kanaatimce büyük katkısı olurdu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri