Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ferdane gül Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 82
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,985

ferdane gül

Zirve
Yer
Ankara
trene en son 20 yıl önce binmiştim.ankaradan ıstanbula gitmek için...
mavi trendi ve gürültüyü duymamak için yol boyunca müzik dinlemişim

Etiketler
Ynt: Trene En Son Ne Zaman ve Nereye Gitmek İçin Bindiniz?

Nisan ayında Hızlı trene bindim Eskişehir-Ankara arası maksat denemekti.Ondan önce mayıs 1987 İstanbul-Ankara arası mavi trene bindim berbat bir yolculuktu.

En son tren yolculuğum haziran ayında Novy Urengoy'dan Noyabrsk'e yaptığım 12 saatlik yolculuktur. Gayet rahat bir yolculuk olmasına rağmen dilini az bildiğin bir ülkede tek başına tren yolculuğu garip oluyor :smiley:

cahilliğime verin ama buralar nereye ait?
emrahmarti' Alıntı:
En son tren yolculuğum haziran ayında Novy Urengoy'dan Noyabrsk'e yaptığım 12 saatlik yolculuktur. Gayet rahat bir yolculuk olmasına rağmen dilini az bildiğin bir ülkede tek başına tren yolculuğu garip oluyor :smiley:

ferdane gül' Alıntı:
cahilliğime verin ama buralar nereye ait?

sibirya ya ait :smiley:...

ben de en son 3 sene önce Bulgaristan da binmiştim trene :smiley:, Varna' dan Partizani' ye gitmiştim... :smiley: Çok zevkliydi, tren yolculuğunu severim, özellikle treni tercih etmştim...

süper ,hem gezecegim hem de para kazanacagım iş seçmemekle hata etmişim ;) çok yer görmek istiyorum

:smiley: bizim ki pek gezmek sayılmıyor aslında zoraki biraz. genede insanların görebilmek için yüklü meblalar ödemek zorunda kaldığı yerleri ( rusya'nın amerika sınırı gibi ) görmek güzel.

tek problemi yerleşik hayata uyumda zorluk çekiyor insan bir süre sonra.

evet dogru haklısın ama belli zamanlarda gitmek iyi,daha geç olunca yaşla birlikte daha zor olur sanırım...
kolay değil tabiiii,ama kahveyi bence azaltmak lazım ;)
emrahmarti' Alıntı:
:smiley: bizim ki pek gezmek sayılmıyor aslında zoraki biraz. genede insanların görebilmek için yüklü meblalar ödemek zorunda kaldığı yerleri ( rusya'nın amerika sınırı gibi ) görmek güzel.

tek problemi yerleşik hayata uyumda zorluk çekiyor insan bir süre sonra.

ferdane gül' Alıntı:
evet dogru haklısın ama belli zamanlarda gitmek iyi,daha geç olunca yaşla birlikte daha zor olur sanırım...
kolay değil tabiiii,ama kahveyi bence azaltmak lazım ;)

genç yaşlarda dışarıda çalışıp, ilerleyen yaşlarda yurt dışında gezmek daha uygun olabilir aslında.

kahvesiz bir hayat düşünemiyorum bir tiryaki olarak ;)

bu da olur tabiii,işini tam seçmemişler için
emrahmarti' Alıntı:
genç yaşlarda dışarıda çalışıp, ilerleyen yaşlarda yurt dışında gezmek daha uygun olabilir aslında.

kahvesiz bir hayat düşünemiyorum bir tiryaki olarak ;)

ank dan sincan banliyö treni ne binmiştim 6 ay önce

Haydarpaşa (İst.) - Denizli
1993 Ne çok olmuş....

En son 2001 yılında Adapazar'ından İstanbul Haydarpaşa'ya giderken binmiştim.(Herhalde doğru hatırlıyorumdur!)

en son 5 ay once falan binmiştim erzurumdan sivasa.....sivastan ankaraya ankaradan İstanbuL'a 37 kusur saat surdu 4 kişi yataklı oda kiraladık cok guzel oldu sivasta ve ankarada gezdik...... ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR