Yedigöller'deki Uzun Kamplar Için Duş Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selcuk198 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,989

selcuk198

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

2 gün sonra 3/4 günlüğüne ilk kez yedigöllere kamp atmaya gideceğiz. Kamp süremiz bir miktar uzun olacağı için o civarda duş alma imkanının olduğu bir yer var mıdır, bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Etiketler
Merhaba arkadaşlar,

2 gün sonra 3/4 günlüğüne ilk kez yedigöllere kamp atmaya gideceğiz. Kamp süremiz bir miktar uzun olacağı için o civarda duş alma imkanının olduğu bir yer var mıdır, bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Kamp alanında duş için bir yer yok sadece bungalowlar içinde bulunuyor. Eğer 3-4 gün kamp yapmayı düşünüyorsanız duş için gerekli malzemeleri yanınızda götürmenizde fayda var :smiley:.

Ust kamp dusu  0634042285973948

Kamp alanında duş için bir yer yok sadece bungalowlar içinde bulunuyor. Eğer 3-4 gün kamp yapmayı düşünüyorsanız duş için gerekli malzemeleri yanınızda götürmenizde fayda var :smiley:.

Ekli dosyayı görüntüle 503560

Sayenizde "kamp duşu" diye bir ürünün varlığından haberdar oldum, teşekkür ederim :smiley:
Siz daha önce tecrübe ettiniz mi bu "kamp duşu" tarzı ürünleri, iş görüyor değil mi?

Bir de Orada bulunan tesislerde duş alma şansımız olmaz sanırım değil mi?

Sayenizde "kamp duşu" diye bir ürünün varlığından haberdar oldum, teşekkür ederim :smiley:
Siz daha önce tecrübe ettiniz mi bu "kamp duşu" tarzı ürünleri, iş görüyor değil mi?

Bir de Orada bulunan tesislerde duş alma şansımız olmaz sanırım değil mi?

Orada ki tesiste duş imkanınız olmaz (bir ara kampçılara duş için kabin yapılacak söylentisi vardı ama ne oldu bilmiyorum) kamp duşu için evdeki lüksü aramayın :tearsofjoy: ama iş görüyor. Fakat Yedigöller'de güneşi çok az göreceği için suyun ısınma problemi olabilir. Yada 1-2 metre hortum götürüp WC'lerde buz gibi su ile duş alıcaksınız :tearsofjoy::tearsofjoy:

Orada ki tesiste duş imkanınız olmaz (bir ara kampçılara duş için kabin yapılacak söylentisi vardı ama ne oldu bilmiyorum) kamp duşu için evdeki lüksü aramayın :tearsofjoy: ama iş görüyor. Fakat Yedigöller'de güneşi çok az göreceği için suyun ısınma problemi olabilir. Yada 1-2 metre hortum götürüp WC'lerde buz gibi su ile duş alıcaksınız :tearsofjoy::tearsofjoy:

Anladım :smiley:

...

bu tip ürünlerde düzgün duş alınmıyor.Sadece ıslanıyorsunuz.
Yarım metrelik incecik hortumu ile normal duş almanıza olanak yok.
Aracınızda yer varsa bir alüminyum güğüm alın suyu ısıtın.
Aşağıdakine benzer 12 V ile (araç çakmak girişinden) pompalı duş başlıkları var . Ocaktan aldığınız güğümün içine pompasını yerleştirin ve daha rahat ve sıcak duş alma imkanınız olur.

portatif-dus-seti.jpg

Son düzenleme:

Aynen birinci ürün işe yaramıyor
İkinci olan yani 12 v hidroforlu olanı kullanan arkadaş var memnun
Bir kova soğuk suya biraz ocakta su ısıtıp sıcak su ekliyor ve ılıklaşıyor
Ondan sonra hidroforu içine atıp araç çakmaklığından aldığı enerji ile güzelce duş alıyor

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Özellikle ormanlık alanlarda güneş ısısını kullanmak zor olduğundan hidraforlu sistem daha mantıklı

Merhaba arkadaşlar,

Günaydın. Bu kamp duşunun içine duş yapabileceğiniz ısıda suyu doldurup bir ağacın dalına asarsaniz gayet güzel işe yarıyor.ben öyle yapıyorum. Selamlar

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu üründeki sıkıntı basınç meselesi. deniz sonrası tuzu arındırmak için belki ama sabun ve şampuanu durulamak mümkün olmuyor.

Ben aşağıdaki ürünü kullanıyorum, tabi ucuna duş başlığı takarak. Elinizle 8-10 defa pompaladıktan sonra makul bir tazyikte suya sahip oluyorsunuz.

Koçtaş'ta kaliteli bir versiyonu var, ucunda kendinden duş başlığı ile ama fotosunu bulamadım.

Her zaman aracın yanında duş almak mümkün olmuyor, Yedigöller'de de bu konuda zorlanırsınız. Aşağıdaki ürüne sıcak su doldurup, wc'lerde duş alabilirsiniz. Tabi önce 6-8 litre su ile nasıl duş alınacağını öğrenmeniz lazım :D

Upload 2018 7 17 12 51 32

Aliexpress'ten ürün alacak kadar zamanınız varsa, aşağıdaki ürün süper. Hem ayakla pompalandığı için duş esnasında basınç düşmüyor hem de işiniz bitince katlanabiliyor.

EF6Jq5eO4OyDJLA 4l9j5Lzn8noNtESEi 7DH3dtKWP1Vzyg8Q

Bu da linki

Tahmini Teslimat Zamanı

Acaba (7göller) göl kenarlarına minibüs karavanla girmeye, ateş yakmaya izin veriyorlar mı? Giriş ücretleri bu yaz nasıl bilen var mı?

kamp yapan birisi olarak görüşlerimi paylaşayım. ben kamplarda yukarıdaki arkadaşlarında söylediği gibi şampuan ve duş jellerinin zor durulandığını fark etmiştim. sonra araştırdığımda kimyalsal ürünler olduklarını ve insan vucuduna çok zararlı olduklarını fark etmiştim. araştırmaya koyuldum 1 sene kadar araştırdım ve bu süreçte denemediğim ürün kalmadı en son zeytinyağlı defne sabunu kullanmaya başladım. el yıkamak yüz yıkamak vucut ve saç için sabun kullanıyorum hemde tek bir sabun. hem taşıması kolay hem hafif hemde diğerleri gibi bitecek korkum yok. örneğin saçımı yıkıyorum kepek sorunu oluşuyor yada yüzümü yıkayınca kuruyor tonik kullanmalıyım. saçım ertesi günü yağlanıyor çok toz kir çekiyor gibi sözleri söylemiş yada duymuşsundur. bunlar hep kimyalsal ürünlerin vucudun pigmentlerini bozduğu için ortaya çıkan şeyler. zeytinyağlı defne sabunu kullan 2 3 kullan alış sonra diğer ürünleri neden kullanmışım ki diye kendine kızacaksın. ve başına 1 bardak su dök yine durulanırsın. tanzik basınç vs hiç birisine de ihtiyacın yok. kampta tek alışman gereken şey soğuk su olacak. çünkü güneşin altına dahi suyu koysan evdeki gibi ısınmaz. yada öyle bir ısınır ki yandım dersin

Üstteki arkadaşa katılıyorum. Ben de solar kamp duşundan randıman alamadım.
BİLGİ: İlk defa bu sene duş sistemi koydum. Midapo diye googleda ararsanız çıkar. 12 volt aküden.(ben güneş paneli sisteminden faydalandım) yapacağınız beslemeyle iyi bir su çıkışı var. Su deposu olarak 19 lt su damacanası kullandım ama bu pompa yaklaşık 5-6 dkda suyun 3/4'ünü bitiriyor. Geniş hacim su deposu olanlara tavsiyemdir. 47 TL pompa fiyatı.Kargo falan içinde. 5 m yukarı su basabiliyor. İsteyene hangi sitedeki satıcıdan aldığımı da söylerim. Gerçekten 24 saatte Antalya'da elime geçti. Reklam kısıtlaması olurmu bilemediğimden site veb satıcı bilgi burada yazmadım. Şu anda bulunduğum bölgede 3 gündür ilk defa internete girebilince, acil bilgi isteyenler ile sanırım cepten görüşmek daha hızlı olur.

.

Eh bu kadar katılımdan sonra kala kala galiba bir ben kaldım diyerek konuya girmeme müsaade ederseniz.:yum:

* Kamp yapan biri için; 3 gün için duş ne kadar gerekli ?

* Duş torbası yahut dalgıç pompalı teçhizat ve damacanasıyla beraber litrelerce suyu beraberinde taşımak kampçılığın ruhuna ne kadar uygun ?
(Duş torbasının asıl handikapı, çevreden suyu doldurabilmek ile 20 litreyi ~3 metre yükseğe konumlandırabilmek. Üstelik 1-2 sene sonra deliniyor da)

* Çevre sevgisi ile, kampcının şampuan ve sabunu uluorta kullanmasını da bağdaştırmak zor olmalı ? Bu açıdan çevre uyumu en yüksek arapsabununu vücudun gerekli yerleri için az miktarda kullanmak tavsiye edilebilir. Saçlar için ise zaten kuru şampuan tozu sprey olarak çoktandır piyasada bulunmakta.

* Denizciler bilir, bir büyük Coca-Cola şişesiyle duş almak mümkün. Hadi 3-4 yerinizi az olarak sabunlarsanız ihtiyacınız bilemediniz 2 litreye çıksın.
İnanmayanlar lütfen denemeden cevap yazmasın... :p

Bu durumda içmek üzere yanınıza aldığınız plastik şişe için delikli ikinci bir kapak çözüm sunmaz mı ?

Kısaca suyu çevreden bulabiliyorsanız; el yıkamak için kullandığınız miktarda arapsabunu ile delikli bir kapak, kuru şampuan tozu ile bu yaz günlerinde haydi haydi yeterli olmalı ?

Ev konforunu doğadan da bekliyorsak, açıkcası yerimizden kımıldamamak belki en doğrusu ?
Üstelik dönünce de anlatacak birşeylerimiz olmalı...:yum:

.

Son düzenleme:

.

Eh bu kadar katılımdan sonra kala kala galiba bir ben kaldım diyerek konuya girmeme müsaade ederseniz.:yum:

* Kamp yapan biri için; 3 gün için duş ne kadar gerekli ?

* Duş torbası yahut dalgıç pompalı teçhizat ve damacanasıyla beraber litrelerce suyu beraberinde taşımak kampçılığın ruhuna ne kadar uygun ?
(Duş torbasının asıl handikapı, çevreden suyu doldurabilmek ile 20 litreyi ~3 metre yükseğe konumlandırabilmek. Üstelik 1-2 sene sonra deliniyor da)

* Çevre sevgisi ile, kampcının şampuan ve sabunu uluorta kullanmasını da bağdaştırmak zor olmalı ? Bu açıdan çevre uyumu en yüksek arapsabununu vücudun gerekli yerleri için az miktarda kullanmak tavsiye edilebilir. Saçlar için ise zaten kuru şampuan tozu sprey olarak çoktandır piyasada bulunmakta.

* Denizciler bilir, bir büyük Coca-Cola şişesiyle duş almak mümkün. Hadi 3-4 yerinizi az olarak sabunlarsanız ihtiyacınız bilemediniz 2 litreye çıksın.
İnanmayanlar lütfen denemeden cevap yazmasın... :p

Bu durumda içmek üzere yanınıza aldığınız plastik şişe için delikli ikinci bir kapak çözüm sunmaz mı ?

Kısaca suyu çevreden bulabiliyorsanız; el yıkamak için kullandığınız miktarda arapsabunu ile delikli bir kapak, kuru şampuan tozu ile bu yaz günlerinde haydi haydi yeterli olmalı ?

Ev konforunu doğadan da bekliyorsak, açıkcası yerimizden kımıldamamak belki en doğrusu ?
Üstelik dönünce de anlatacak birşeylerimiz olmalı...:yum:

.
Yok kardeş 2 lt suyla yapılan işe duş denmez, bazen deniz tuzuyla sabahlamak vücuda iyi gelir ama kaşıntı yapar falan derseniz normal bir duş süreci gerek, tükürükle yüz yıkamaya benzemesin derseniz, heptende komando hayatı yaşamaya gerek yok, damacanayı ise bilirsiniz 2 tekerli pazar arabasına koydum ben, gördüğüm bir çeşmeden doldurup minibüse kadar rahatça taşımaktayım. Eh binek otoda değiliz ne de olsa, koca minibüs bir damacanaya yer ayarlanamıyorsa ergonomik tasarımlar acil ihtiyaçlardan doğar deyip kendinize göre en makul yere sığdırabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR