DUSTER4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AtilaT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,761

Etiketler
Ynt: DUSTER4X4

Sn.zirvelerin sesi

Spil dağına çıkıpta..Sol şeritten gelen araca imrenerek bakmanız...beni şaşırtmadı...marka sevdalısı olmalısınız...

Duster aracın artısını eksisini bende sürekli yazarım...

Fakat sizin örneğiniz objektif olmayan bir örnek...Siz araca arkadan sadece markasına bakmışsınız...SUBARU olması sizi şaşırtmış..oysa ben karlı ve buzlu zeminde soldan gelen aracın önce lastiklerine sonra ise marka ve modeline bakarım...

Lütfen sizde öyle yapın..her Subaru o yolu o şekilde geçemez...vs vs vs...

vay vay vay... Millet ne kadar meraklıymış hemen eleştirmeye... hemen Lastik !! Lastik !! Lastik diye atladılar.. elbette Karda buzda en önemli unsur tartışılmaz lastiktir.. bunu bileceğinizi düşünerek belirtmemişim.. :smiley:) bana göre olmazsa olmaz bir kuraldır lastik.. .. eleştirenlerin birinci önceliği imiş.. bilemedim.. Özür dilerim... ne diyeyim... !!

zirvelerin sesi' Alıntı:
vay vay vay... Millet ne kadar meraklıymış hemen eleştirmeye... hemen Lastik !! Lastik !! Lastik diye atladılar.. elbette Karda buzda en önemli unsur tartışılmaz lastiktir.. bunu bileceğinizi düşünerek belirtmemişim.. :smiley:) bana göre olmazsa olmaz bir kuraldır lastik.. .. eleştirenlerin birinci önceliği imiş.. bilemedim.. Özür dilerim... ne diyeyim... !!

Burası duster köşesi :smiley: ondandır. aynı şeyi duster için yazsaydınız yere göğe sığdıramazlar, zaten 80 cm karda stanrart lastikleriyle bile gidiyo siz az görmüşsünüz derlerdi :D
Diğer konuları incelediğinizde göreceksiniz. Kimileri işine geldiği gibi yalan dolan herşeyi yorumluyor.
Adama internette bir çok firmanın yazdığı fiyat listelerinden birini kopyalayıp yapıştırıyorum, verdiğim servis ücretini yazıyorum :smiley: hala aynı şeyler.... Dikkat edin böyle topluca yazarlar sonrada mutlu olurlar haklıyız diye.

mossin nagant' Alıntı:
ya arkadaşım neyle neyi karşılaştırıyoruz ki? bişeymi karşılaştırdık burda?
triger kayışını 2500 tl demiş. ona cevap verdik. ne yani her yazdığınıza eyvallah mı diyeceğiz?
illa her dediğiniz doğrumu oluyor?
İnsan gibi bişeyler yazıyoruz dimi? kimi rencide ediyoruz?
bilginiz varsa yazın yoksa okuyun.

Sözüm sana değildi muhterem. Sonradan dönüp baktım, foresteri öne sürenlerden biriymişsin. Daha önce hiç farketmemiştim de o bakımdan. Kastım aslında başkalarıydı. (Sen buralarda yeni olduğundan, ahaliyi pek tanımayabilirsin. Onlar kendilerini bilir.)

Şayet karşılaştırma sevdalısıysan, aynı sözlerim senin için de geçerli. Ama sorun karşılaştırma değil de bilgilendirmeyse, o zaman sorun yok. Çünkü sözüm sana değil demektir.

Peki niye bu "karşılaştırma sevdalıları"na gıcık oldum?

Vatandaşın XYZ marka aracı var... Güzel, Allah daha iyisini nasip etsin. Başlıyor forum forum gezmeye, kendi aracını öne sürmeye. Niye? Çünkü kendi aracıyla barışık değil. Başkaları üzerinden aracına muhabbet duymayı arzu ediyor.

Bre mübarek insan, aracın çok güzel ve sen de memnun isen, onu ABC aracıyla mukayese etmeye ne hacet! Koçlar gibi bin. Sen aracından memnunsan, başka araçtan aşağı kalır yanı olsa ne olur full üstünlük yazsa ne olur.... Çevir kontağı, tak vitese bas gaza keyfini çıkar... Ne işin var filancayla veya falancayla.

Araç karşılaştırması, bilgilenmek isteyen insan için önemlidir. Vatandaş karar verecektir. Veya karar filan vermeyecektir de, sadece merak etmiştir.... Bu, son derece normaldir. Ama ben karar verip Duster almışsam, değiştirme diye bir derdim de yoksa, niye gidip de forester ile veya toyota ile veya feroza karşılaştırayım.

Demek istediğim budur vesselam.

Öztürk FX' Alıntı:
Sn.zirvelerin sesi

Spil dağına çıkıpta..Sol şeritten gelen araca imrenerek bakmanız...beni şaşırtmadı...marka sevdalısı olmalısınız...

Duster aracın artısını eksisini bende sürekli yazarım...

Fakat sizin örneğiniz objektif olmayan bir örnek...Siz araca arkadan sadece markasına bakmışsınız...SUBARU olması sizi şaşırtmış..oysa ben karlı ve buzlu zeminde soldan gelen aracın önce lastiklerine sonra ise marka ve modeline bakarım...

Lütfen sizde öyle yapın..her Subaru o yolu o şekilde geçemez...vs vs vs...

Marka sevdalısı lafı sanırım benim için en son bile söylenecek bir yakıştırma olamaz öncelikle bunu belirteyim.. Ben sadece bir anımı paylaştım o kadar... Subaru kendini fazlasıyla ispatlamış bir marka , sezar ın hakkını sezar a verelim önce... arazide şu iyi bu kötü diye bir şey yok... o kadar çok değişkenler varki.. bir yere geniş taban land ile çıkamazsın.. ama bir Niva OK lar ile zıplayıverir.. izleyenlerde '' vaayyyy Land çıkamadı Niva çıktı '' :smiley: derler..... yada batağa saplanmıştır çıkamıyordur , yanından bir Cheroke yardıra yardıra geçer.. ayrıca Duster ı kötülemek gibi amacım kesinlikle yok.. Duster daha gelmeden 6 ay önce ben bayisine gittim.. ( Karabağlar-İzmir ) tel numaramı aldılar.. geldiğinde beni aradılar gittim inceledim.. otomatiği olsaydı alabilirdim.. bu arada lastiklerine elbet baktım.. kar lastiği olduğu kesindi...

mossin nagant' Alıntı:
Burası duster köşesi :smiley: ondandır. aynı şeyi duster için yazsaydınız yere göğe sığdıramazlar, zaten 80 cm karda stanrart lastikleriyle bile gidiyo siz az görmüşsünüz derlerdi :D
Diğer konuları incelediğinizde göreceksiniz. Kimileri işine geldiği gibi yalan dolan herşeyi yorumluyor.
Adama internette bir çok firmanın yazdığı fiyat listelerinden birini kopyalayıp yapıştırıyorum, verdiğim servis ücretini yazıyorum :smiley: hala aynı şeyler.... Dikkat edin böyle topluca yazarlar sonrada mutlu olurlar haklıyız diye.

Askerligimi Erzincan da yaptım.. 6 ay kar eksik olmazdı.. eksi 35 leri gördüm.. 80 cm karda standart lastik ile giden Duster var ise videoya çekip izletsinler...ben karda çok araba kullandım ( naçizane ) REO lar bile 1 metre karda zor gidiyor.. gidiyor ama şu şekilde.. önce nefesi kesilene kadar karda iz yapıyor, karı iteliyor.. 5-10 metre kadar sonra kalıyor.. geriye alıyorsun bir yükleniyorsun..bir 5-10 metre daha gidersin..yani.. 2 geri 3 ileri gibi :smiley: uzun burunlu Mercedesler var.. karda ancak onlar gidiyor... Duster çok agır olmayan bir araç.. arka tekerleklere palet.. önlerede kızak yaparsan. birde tepeye 200 kg ağırlık atarsan.. vede motor unu 5000 cc vs yaparsan gider :smiley:)

bu arada lastiklerine elbet baktım.. kar lastiği olduğu kesindi...

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=94083.20#ixzz2GumEQUxJ

o hızda nerden gördün üstad?

bu forumda öyle şeyler yazıyorusnuz ki...

az önce başka bir başlık altında dacianın altından 500-600gk çamur çıktığını okudum

AL1820' Alıntı:
bu arada lastiklerine elbet baktım.. kar lastiği olduğu kesindi...

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=94083.20#ixzz2GumEQUxJ

o hızda nerden gördün üstad?

o zeminde ve o hızla zincir olmadan gittigine göre kar lastigi olsa gerek diye düşündüm... ama Subaru bu.. dacia 80 cm standart lastik ile karda gidiyorsa belki subaru da kabak lastik ile karda gidiyordur..olurmu olur :smiley:

nagant kardeş inan subaru'yu senden fazla seviyorum.ama içinde bulunduğum şartlarda yakıtı fazla benim için.ayda 400tl verip 600 km vyapmak var,180tl verip 800km yapmak var.benim için şu an duster yeterli çünkü 4x4 ve yakıt ekonomik.şu senin yedek parça işine gelirsek ;Ankara Toyan eskiden yetkili subaru servisi idi.ordan ayrılma bir usta aynı zamanda komşum sonradan özel servis açtı.trigger için ondan da fiyat aldım yan sanayi için 1500tl civarında fiyat verdi.senin arabaya yan sanayi takmış olabilirler.İstanbul da ki servislerin yaptıklarını az çok duyuyoruz burda.bir diğer konu da araçlarına takıntılı insanlar.arabalar kadınlara benzer, bir tanesi seni mutlu eder en iyi kadın o zannedersin ta ki bir diğeri daha fazla mutlu edene kadar.sen subaru ile mutlusun ben duster ile.tartışılcak bişey yok.benim sahip olduğum 4x4 ler daihatsu feroza,toyota land fj 75,nissan patrol ve bir önceki forester s turbo idi.hepsini de severek kullandım.kısacası GÖNÜL KİMİ SEVERSE GÜZEL O DUR.

AtilaT' Alıntı:
nagant kardeş inan subaru'yu senden fazla seviyorum.ama içinde bulunduğum şartlarda yakıtı fazla benim için.ayda 400tl verip 600 km vyapmak var,180tl verip 800km yapmak var.benim için şu an duster yeterli çünkü 4x4 ve yakıt ekonomik.şu senin yedek parça işine gelirsek ;Ankara Toyan eskiden yetkili subaru servisi idi.ordan ayrılma bir usta aynı zamanda komşum sonradan özel servis açtı.trigger için ondan da fiyat aldım yan sanayi için 1500tl civarında fiyat verdi.senin arabaya yan sanayi takmış olabilirler.İstanbul da ki servislerin yaptıklarını az çok duyuyoruz burda.bir diğer konu da araçlarına takıntılı insanlar.arabalar kadınlara benzer, bir tanesi seni mutlu eder en iyi kadın o zannedersin ta ki bir diğeri daha fazla mutlu edene kadar.sen subaru ile mutlusun ben duster ile.tartışılcak bişey yok.benim sahip olduğum 4x4 ler daihatsu feroza,toyota land fj 75,nissan patrol ve bir önceki forester s turbo idi.hepsini de severek kullandım.kısacası GÖNÜL KİMİ SEVERSE GÜZEL O DUR.

Hocam gönlüne karışmıyoruz. Marka fanatikliğide yapmıyoruz. Şimdi ben desem ki duster rot başı 2500 tl ye değiştirdim en dersiniz?yuh dersiniz dimi? bizde aynı onu diyoruz.
verdiğim linkte neyin ne fiyat olduğu yetkili servis fiyatı falan filan hepsi yazıyor.
Triger kayışını yan sanayi olarak 500 tl ye değiştiriyorlar :D orjinal ise komple 1100 tl
http://www.jaspasubaru.com/?sayfa=haber&haber_id=32

bu linkten bakabilirsiniz. sizin ustanın bir telini verinde konuşalım yetkili servisden bile pahalı fiyat veren usta nasıl oluyormuş bi soralım.

145 tl ye 525 km yol yapıyorum şehirler arası 120 km sabit hız. şehirler arası 27 kuruş
145 tl ye 380 km yol yapıyorum şehir içi agresif kullanımda.ışıklarda power a alıp haftada 3-4 kere 8 sn de 100 km ye vuruyorum.ortalama 38 kuruş yakıyor. sakin kullanan arkadaşlarınki 30-35 kuruş arasıymış.

400 tl ye şehirler arası 1440 km
400 tl ye şehir içi agresif kullanımda 1060 km

Sizin bu 400 tl ye 600 km yaptığınız araç Forester 2.5 wrx sti olmasın 500-600 beygirlik?

Maalesef servis ve yedek parça olayında çeşitli dümenler dönüyor.. bendende değiştirmedikleri fren balatalarının parasını almaya kalktılar.. utanmadan 1 kutuda balata temizleme spreyi yazmışlar.. ( hesaba itiraz edince tek tek kontrol ettik ) ayrıca o kadar ısrar ile belirtmeme rağmen motor yağını hiç alakası olmayan bir yağ koymuşlar ( salak servis elemanı ağzından kaçırdı-şefleri acaip bozuldu ) hemen yanlışlık oldu abi değiştirelim dediler.. kapattım kaputu...şimdi heryerde reklamlarını yapıyorum tabii !!! ilk işim motor yağını değiştirmek oldu..

bu arada.. Duster.. bana göre alınır.. Duster cı arkadaşlar harbiden bu paraya bu makine alınır.. kazasız belasız günlerde inşallah...

Mossin'i Duster bayinde görmüşler, foresterı verip Duster almaya çalışıyormuş,
Dacia bayii forester'a 27.500 teklif vermiş, anlaşamamışlar (orada yemin etmiş mossin diye bir söylenti var)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.