Ford Transit Kampervan Aracımın Tadilat Aşamaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan minemeral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,318
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Ford Transit Kampervan Aracımın Tadilat Aşamaları

Sayın dagciark28 ,salihcal ve raptor a teşekkürler. İşler çok yavaş gidiyor, izolasyon ve elektrik tesisat ilave ve kontrolları yaptım[attachment=1][attachment=2][attachment=3].Şimdi iç panelleri takıyor ve gerekli olanları yenisiyle değiştiriyorum[attachment=4].Bundan sonra, yan panellerin döşemelik kumaş ile kaplanması.

Paneller 004

Izolasyon 003

Izolasyon 004

Paneller 006

Etiketler

Yan panellerin döşeme kaplamasını bitirmek üzereyim. [attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]Yavaş gidiyor ama iyi iş çıktığını görüyorum.
Bundan sonra iki plaka 15mm, bir plaka 8mm. kavak kontra alıp,ahşaba başlayacağım.

Panel demesi 002

Panel demesi 003

Panel demesi 004

Panel demesi 005

Panel demesi 006

Sami Bey,keyifle çalışıyorsunuzdur umarım. Öyle olunca yarın bitirdiğinizde, marşa basacak ve ilk kamp yaptığınız yerde alacağınız keyif hangi ölçüm aletiyle ölçülür bilmiyorum .Daha bayağı çok işiniz var ama nasıl olsa bitecek,kolaylıklar diliyorum. Adaşınız ...

Teşekkürler Yusuf, oto sanayide otodöşeme malzemeleri satanlardan aldım, normal arka yüzü hafif miflonumsu olan panel döşeme kumaşı.Metresi 14.-TL. 5m.kafi gelecek galiba.3 litrede Bally yapıştırıcı aldım, itinalı bir şekilde yapıştırdım. Bombeli yerlerde, kumaş esnek olduğu için problem çıkmadı.Tavan orijinal döşemesine renk uymadı ama belki ileride onuda yenilerim.Tavan döşemesinin arkası 2cm.süngerli bir kumaş olduğu için değiştirmedim.
Bundan sonra ahşaba başlayacağım.15mm.kavak kontraya karar verdim.Dolap raf ve kapaklarınıda 8mm.den düşünüyorum.Değerli önerilerinizi beklerim.
Çekyatın ayakları için İkea(geçen hafta sonu İst.İkea ya gitmiştim)da 49.-TL ye satılan 4 ayaklı sehpalar vardı.Onların ayaklarından iki tane aldım(12.-TL.)[attachment=1].Masa ayağı olarakda kullanılabilir.
Evye yi aldım(paslanmaz çelik çorba küveti, 26x32x10 ebatları, 10.-TL).[attachment=2]
Birde <tek gözlü ankastre ocak(kendi imalatım olacak)projem var,inşallah ileride onuda gerçekleştirmeyi düşünüyorum.
Selam eder,bol karavan muhabbetli sağlıklı günler dilerim.

Masa aya IKEA

Evye

Sami Bey,siz de dahil birşeyler yapan tüm arkadaşlar farkındalar, kendimiz yaptığımızda toplam cebimizden çıkan miktar inanılmaz daha az oluyor.Yıllardır yapabileceğim herşeyimi kendi kendime yapmaya çalışan biri olarak bu neredeyse bir yaşam biçimi şekline dönüştü diyebilirim.İşin zevki de cabası tabii. Selamlar, kolaylıklar diliyorum .

derindeniz1' Alıntı:
Sami Bey,siz de dahil birşeyler yapan tüm arkadaşlar farkındalar, kendimiz yaptığımızda toplam cebimizden çıkan miktar inanılmaz daha az oluyor.Yıllardır yapabileceğim herşeyimi kendi kendime yapmaya çalışan biri olarak bu neredeyse bir yaşam biçimi şekline dönüştü diyebilirim.İşin zevki de cabası tabii. Selamlar, kolaylıklar diliyorum .

Beceri, el ve konuya yatkınlık çok önemli; ne mutlu yapabilenlere!... ;) :smiley:

Cavid Sezen

Sami Bey,
mobilyaların yüzeyini kaplamayı planlıyor musunuz?
Öneri olarak,
kaplayacaksanız vakum şekillendirme ile kullanılan PVC esaslı kaplamaları ya da ince laminat malzemeleri de kullanabilirsiniz.
Laminat malzemeyi bally ile yapıştırmıştım ben alkovenin iç kısmına, çok güzel oldu.
Menteşelerde de küçük tas menteşeler var, hem ayar yapılmasına izin veriyor hem de görünmüyor dışardan. 15mm de kullanılabilir sanırım.

Lavabo olarak kullanacağınız tası köşesinden delmenizi öneririm. Gider olarakta kıkırdaklı duş teknelerinde kullanılan gider takın. Bu sayede hem koku olmaz hemde cıkan boru aşağıda altta dolap olacaksa fazla yer kaplamaz.

Teşekkürler Serdar Bey,ince laminat ile kaplamayı düşünüyorum, o aşamaya geldiğimde sizden yardım isteyeceğim. Öncelikle tas menteşeler hakkında bilgi verebilirmisiniz?Kapakları 8mm.kontradan düşünüyorum,bu menteşeler uyumlu olurmu?

minemeral' Alıntı:
Teşekkürler Serdar Bey,ince laminat ile kaplamayı düşünüyorum, o aşamaya geldiğimde sizden yardım isteyeceğim. Öncelikle tas menteşeler hakkında bilgi verebilirmisiniz?Kapakları 8mm.kontradan düşünüyorum,bu menteşeler uyumlu olurmu?

8mm kalınlıkta tas menteşe kullanamazsınız sistemi müsade etmez, ahşapta minumum 11mm derinliğinde delik açmanız gerekiyor
kolay gelsin

O menteşelerin adının tas olduğunu bilmiyordum, evet olmaz.
Elimde eskiden yurtdışından aldığım pvs menteşeler var ama fazla değil.Bunlardan bulabilirmiyim? Birde montaj aparatları var,aşağıda resimledim, onlardan buldum, tanesi 20 kuruş.[attachment=1]

Mentee

bence plastik menteşe kullanmayın, yaprak menteşe kullanın ve kaliteli malzeme olsun, kaliteli menteşeden alacağınız sonuç sizi pişman etmez, yat malzemesi satan dükkanlarda var bir bakın, bauhaus'da var

Standart tas menteşeler 8mm kalınlığındaki kapakta kullanılamaz tabii, ama 8mm de biraz ince kalır kapakta bence.
Hafele nin Duomatic Salice tipi tas menteşeleri var, onlar da en az 10mm kapak kalınlığı gerektiriyor.
8mm de kararlıysanız yine Hafele nin cam kapaklar için kullanılan Metallamat tas menteşesine bakabilirsiniz.Metallamat kullanmadım, ama uygun görünüyor.

Resmini koyduğunuz yaprak tipi PVC menteşeler çok kalın olduğu için kapak gövdeye paralel duramaz pek sağlıklı olmaz bence.
Yaprak tipi kullanacaksanız ince olabilmeli ki kapağın paralelsizliği minimuma insin, bu amaçla yaprakları birbiri içine geçen menteşeler kullanılıyor.
Resmini ekledim Hafele örneğinin.

Duomatic hafele

Metallamat hafele

Sabit milli hafele

Teşekkürler Serdar Bey,galiba yaprak menteşe kullanmam gerekiyor. Buarada bugün ahşapa başladım. Umarım iyi işler çıkar.[attachment=1][attachment=2]

Ahap 001

Ahap 002

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri