Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16,125
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,052,271

Gezenbilir'den Nasıl Haberdar Oldunuz?

• Bir Web Sitesinde Yer Alan Yazıdan

Kullanılan: 1,475 18.5%
  • Üyesi Olduğum Mail Listesinden

Kullanılan: 170 2.1%
  • Arkadaş Tavsiyesiyle

Kullanılan: 1,598 20.1%
  • Arama Motorlarından

Kullanılan: 3,932 49.4%
  • Radyo - TV Programından

Kullanılan: 176 2.2%
  • Tesadüfen

Kullanılan: 1,701 21.4%
  • Banner Reklamından

Kullanılan: 61 0.8%
  • Diğer

Kullanılan: 519 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    7,954
Ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum istanbuldan Karadeniz yolculuğu yapmak üzereyim fakat Batı Karadeniz sahil yolunu kullanabilirmiyim bilgisi olan yazabilirimi karasudan girip sahil boyu Rize

Etiketler

Merhabalar, İsmim Oğuzhan Bursa' da tehlikeli atık bertaraf tesisi yöneticiliği yapıyorum. 3 kişilik ufak bir aileyiz kızım henüz 9 aylık, Eşimle beraber kamp, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık gibi alanlarla amatör bir şekilde ilgileniyoruz. Ancak içimizde hem karavan hem de off-road merakı zaman geçtikçe gün yüzüne daha çok çıkıyor ve kendimi sürekli bu forumda konuları araştırırken bulmaya başladım. Kızımı doğaya saygılı ve ömrünü boş geçirmeden hobilere sahip olacak bir karakterde yetiştirmek istiyorum. Herkese tekrardan Selamlar

Merhabalar, İsmim Oğuzhan Bursa' da tehlikeli atık bertaraf tesisi yöneticiliği yapıyorum. 3 kişilik ufak bir aileyiz kızım henüz 9 aylık, Eşimle beraber kamp, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık gibi alanlarla amatör bir şekilde ilgileniyoruz. Ancak içimizde hem karavan hem de off-road merakı zaman geçtikçe gün yüzüne daha çok çıkıyor ve kendimi sürekli bu forumda konuları araştırırken bulmaya başladım. Kızımı doğaya saygılı ve ömrünü boş geçirmeden hobilere sahip olacak bir karakterde yetiştirmek istiyorum. Herkese tekrardan Selamlar
Merhabalar, Keyifli Forumlar...

Selamlar.
İlerde ülke ülke, şehir şehir, ora bura her yeri gezmek tatmak yaşamak istiyorum. Sadece bir turist gibi değil gittiğim yerlerde en az 1 ay kadar kalıp yaşamak istiyorum ortamını.

Şuanki hedefim trenle küçük bir türkiye turu gelecek yaz tatili için fakat sizin gibi bilgi birikimi olan insanlara da sormak isterim şu dönemdr mantıklı mı ? Adanadan yoka çıkıp kuzeye ve batıya doğru ilerlemryi planlıyorum.

Niye mantıklı olmasın? Bunu yaşam biçimi haline getirmiş bir sürü insan var. Bütün mesele kaynakların nasıl olduğunda. Eğer bu hayatı finanse edecek bir geliriniz yoksa zorlanırsınız.

Niye mantıklı olmasın? Bunu yaşam biçimi haline getirmiş bir sürü insan var. Bütün mesele kaynakların nasıl olduğunda. Eğer bu hayatı finanse edecek bir geliriniz yoksa zorlanırsınız.
Yani şuanda üniverste hedefim dijital oyun tasarımı bilgisayar mühendisliğinden de o alana kayabilirim. Hem bu severek yapacağım bir iş hem de uzaktan çalışma imkanı olan bir iş. Ama hayay bana gülmese bile bir yolunu bulup gezmeyi sürdürürüm orda 1 ay çalışır gider başka şehre orda 1 ay çalışırm o yönden sıkıtım yok.

Şuam sadece yazın trenle yapılacak bir türkiye turu mantıklı mı diye sormak istiyorum. Şuan aklımdaki Adanadan yola çıkıp Karaman, Konya, Eskişehir ve işte devam ederim dyie düşünüyorum fakat işte tam da bilmediğimden inip gezip dolaşıp o şehri, bulunduğum bölgeyi belki bir gün konaklayıp (ucuz bi hotelde veya bankta ) trene binip diğer şehire gitmek. Maddi olarak işte ne kadara patlayabilir diye düşünüyordum.
Daha bugün türkiyenin fizili haritasına bakarken D.D.Y. gördüm ordan aklıma düştü. İşte biraz daha bilgi edineyim dedim sizlerle karşılaştım.

Eskiden tren tur kartları vardı. Bir tane aldınız mı, bütün bir ay tüm trenlere ücretsiz biniyordunuz. Yeğenim yeni Avrupa'da interrail yapıp döndü. Onlarda sistem biraz daha farklı da olsa mantık aynı. Trenle geziyorlar gençler Avrupa'yı...

BEN GELDİM... BÖYLE GÜZEL BİR SİTENİN OLĞUNDAN HABERİM YENİ OLDU.. ÇOK MEMNUN OLDUM.
BEN ORKUN. FOTOĞRAFÇI. GEZGİN. VİDEOCU..

GEZMEYİ ÇOK SEVERİM. ÜLKE İÇİ DIŞI BİR DEĞİL. GÖRMRK GEZMEK LAZIM FIRSAT BULDUKÇA...

Merhaba,
Birkaç ay içinde kavuşmayı hedeflediğimiz karavanımız için araştırma yaparken bulduğum bu foruma üye oldum. İstanbul'da yaşıyorum. Şimdilik araç araştırma ve içini yapacak firma bulma aşamasındayız. Bakalım hayat bizi nerelere götürecek.

Selamlar.
İlerde ülke ülke, şehir şehir, ora bura her yeri gezmek tatmak yaşamak istiyorum. Sadece bir turist gibi değil gittiğim yerlerde en az 1 ay kadar kalıp yaşamak istiyorum ortamını.

Şuanki hedefim trenle küçük bir türkiye turu gelecek yaz tatili için fakat sizin gibi bilgi birikimi olan insanlara da sormak isterim şu dönemdr mantıklı mı ? Adanadan yoka çıkıp kuzeye ve batıya doğru ilerlemryi planlıyorum.
Mantıklı mı derken!!!Sigrotalı bir işim var yıllardır çalıştığım güzel 2 adet motosikletim var tatil günlerim çok borcum yok Sağlığım çok şükür yerinde haftanın 6 günü spor eski koşucuyum Tüm bunlara rağmen ''hERŞEYİ BIRAKIP PLASIZ ROTASIZ YOLA ÇIKMAMAK'' Bana bu çok mantıksız geliyor Normal bir hayatta evde tuvalatte yada yatakta ölünebilir Yola çıksakta yolda ölünebilir Önemli olan bence ölene kadar neler öğrenip neler öğrettiğin derim Bence ''Dönüşsüz rotasız bir yolculuğa çıkmak mantıksız'' Umarım mantıklı davranıp motorları satar yola çıkarım

Mantıklı mı derken!!!Sigrotalı bir işim var yıllardır çalıştığım güzel 2 adet motosikletim var tatil günlerim çok borcum yok Sağlığım çok şükür yerinde haftanın 6 günü spor eski koşucuyum Tüm bunlara rağmen ''hERŞEYİ BIRAKIP PLASIZ ROTASIZ YOLA ÇIKMAMAK'' Bana bu çok mantıksız geliyor Normal bir hayatta evde tuvalatte yada yatakta ölünebilir Yola çıksakta yolda ölünebilir Önemli olan bence ölene kadar neler öğrenip neler öğrettiğin derim Bence ''Dönüşsüz rotasız bir yolculuğa çıkmaMAK mantıksız'' Umarım mantıklı davranıp motorları satar yola çıkarım

Mantıklı mı derken!!!Sigrotalı bir işim var yıllardır çalıştığım güzel 2 adet motosikletim var tatil günlerim çok borcum yok Sağlığım çok şükür yerinde haftanın 6 günü spor eski koşucuyum Tüm bunlara rağmen ''hERŞEYİ BIRAKIP PLASIZ ROTASIZ YOLA ÇIKMAMAK'' Bana bu çok mantıksız geliyor Normal bir hayatta evde tuvalatte yada yatakta ölünebilir Yola çıksakta yolda ölünebilir Önemli olan bence ölene kadar neler öğrenip neler öğrettiğin derim Bence ''Dönüşsüz rotasız bir yolculuğa çıkmak mantıksız'' Umarım mantıklı davranıp motorları satar yola çıkarım
Valla abi doğru diyorsun. Ben zaten koydum kafaya gezcem bi şekilde aç susuz işsiz hasta olsam da.
Şuan ben size trenle türkiye turu mantıklı mı diye soruyorum. İşte adanadan çık karaman, kayseri, ankara ,eskişehir, balıkesir, izmir, ordan dön karaman konya adanaya işte tam bilmiyom rotayı. Bu şekilde güni birlik bin trene in gez dolaş sonra diğer trene bin. Hatta bu formada blog giib işte yazıcağım fotoğraflarla gezdipimiz yerleri. Ama işte mantıklı mı? Biz ne yicez (ekmek aç bitir salam) nerde duş alcaz? Hadi uyuduk bankta zaten yazın yapmayı planlıyoruz. Öyle yani onu sordum ben.

Sana da bol şans bi an önce sat motorları al bi kravan işinide böyle uzaktan yapılacak biçime geçir mis gibi olur.

Valla abi doğru diyorsun. Ben zaten koydum kafaya gezcem bi şekilde aç susuz işsiz hasta olsam da.
Şuan ben size trenle türkiye turu mantıklı mı diye soruyorum. İşte adanadan çık karaman, kayseri, ankara ,eskişehir, balıkesir, izmir, ordan dön karaman konya adanaya işte tam bilmiyom rotayı. Bu şekilde güni birlik bin trene in gez dolaş sonra diğer trene bin. Hatta bu formada blog giib işte yazıcağım fotoğraflarla gezdipimiz yerleri. Ama işte mantıklı mı? Biz ne yicez (ekmek aç bitir salam) nerde duş alcaz? Hadi uyuduk bankta zaten yazın yapmayı planlıyoruz. Öyle yani onu sordum ben.

Sana da bol şans bi an önce sat motorları al bi kravan işinide böyle uzaktan yapılacak biçime geçir mis gibi olur.
Mantıklı mı derken İşten eve dönerken trafik kazası sakatlık,ölüm ıvır zıvır riskte risk Ben de motosiklet kulanıyorum mantıklı mı vs vs mantık çerçevesi içerisinde kalırsak dışarı çıkamayız
Aç kalmaktan korkma gider bi yerde yarım ekmeğe tuvalet temizlersin gider bir yerde bulaşık yıkarsın derken dünyayı gezersin ne sefa ve ne cefa...Ne maceralar,ne üzüntüler,ne mutluluklar işte bunlar parayla satın alanamaz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR