Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16,127
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,061,441

Gezenbilir'den Nasıl Haberdar Oldunuz?

• Bir Web Sitesinde Yer Alan Yazıdan

Kullanılan: 1,475 18.5%
  • Üyesi Olduğum Mail Listesinden

Kullanılan: 170 2.1%
  • Arkadaş Tavsiyesiyle

Kullanılan: 1,598 20.1%
  • Arama Motorlarından

Kullanılan: 3,935 49.5%
  • Radyo - TV Programından

Kullanılan: 176 2.2%
  • Tesadüfen

Kullanılan: 1,701 21.4%
  • Banner Reklamından

Kullanılan: 61 0.8%
  • Diğer

Kullanılan: 519 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    7,957

Etiketler
Ynt: Gezip Bilenlerin Tanışma Platformu

ben yeni değilim çoktandır üyeyim.
kurban bayramında 2-9 kasım kosova turu planlıyorum.
neden kosova?
pegasus yeni sefer başlatmış biletler 29 euro !!!! kaçar mı kaçmaz tabi
bana eşlik edecek yol arkadaşı olursa yanımda sevinirim
yoksa da oralara gitmiş, havaalanında girişte sorunlar oluyormu, otel rezerv gibi şartlar arıyorlarmı konularında aydınlatabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

şubat tatilinde (dershane işletiyorum) tayland turu planlıyorum. hem ancak o tarihe kadar 3000 tl civarı para biriktirebilirim.
bangkok-pattaya- phuket. bildiğimden değilde tur şirketlerini inceledikçe belli başlı bölgeler buralarmış.
bu turda da eşlik edecek arkadaşlar olursa sevinirim.

yol arkadaşı arıyorum gbi bir başlık yok mu yoksa ben mi göremedim?
olsa çok iyi olur, bazı forumlarda var ama onlar çok küçük olduğundan üye sayısı az, gezenbilir de olursa eminim herkes kendine yol arkadaşı bulabilir.

herkeze slm nick ten de anlaşıldığı gibi ben okan off road tutkunu ama off road yapacak bır arabası olmayan yenı uyenızım çok yakında bulusmalarda gorusmek uzere:smiley:)

Sitresi bol olan meslekler yapıyoruz çoğumuz...Bunlardan biride benim..Ana bıranşım REKLAM TASARIMI..Kendime ait bir şirketim var..
Aslında eski doğa severim...Ama sizlerin arasında yeniyim...Şartlar elverdiğince sizlerle çok şey paylaşmak isterim...yıllar önce enduroclap üyesiydim...Doğadan kopamadım.. Kendime 6 yıl önce yürüyen ama bakımsız bir landrover 1968 model seri 2 aldın (kısa şase-benzinli)..zaman içerisinde aracımın üzerinde yaptığım değişiklikleri ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim..TABİKİ SİZLERİN BİLĞİLERİNİZİDE......

herkese sevgiler..MURAT AKSOY

S.A. önce hoşbullduk. Siteye üç gün önce tesadüfen girdim üç gündür çıkamıyorum. kim kurduysa kim yönetiyorsa tebrik ederim.34 yaşındayım ve yeni farkettimki bu yaşıma kadar vallaha mal gibi yaşamışım.geçen hafta sonu Alaçam (ULUDAĞ) deresine balık tutmaya götürdüler, hoşaf ettiler iki gün yatalak oldum. sonra ben nereye gittim bi internetten bakem bakem dedim.google earth, offroad, moffroad derken gezenbilir; bir baktımki artık bende bir gezenti oldum....

Aramıza yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz,evi unutup doğada aylarca ailecek özgürce gezip beğendiğiniz heryerde konaklayacak bir motokaravan düşünürseniz karavan bölümünüde ziyaret etmenizi tavsiye ederim,çokca arkadaş kendi karavanını yaptı ve bazı karavanlar yapım aşamasında bu karavanların yapım aşamaları işin belge evrak kısmı dahil halledildi ve buradan paylaşıldı,eğer el beceriniz varsa sizde kendi tasarımınızı forumdaki yapım aşamalarından takip ederek yapabilirsiniz şimdiden keyifli gezmeler ;)

Merhaba,

Ben Ilker, Osmaniye'den (80 plakali :smiley: )

Forum'u 4x4 arac almaya karar verdikten sonra internette arama yaparken ogrendim ve cok sagolsun ki arac almama hem on ayak oldu hem de gezilecek yerler konusunda cok ciddi bir kaynak.

Sene 1998 den beri Is Guvenligi uzmani olarak calisiyorum, son 7 yilim Kazakistanda gecti (Atyrau sehrinde) ve hala geciyor. Burada inanmayacaksiniz ama her yer Toyota Land Cruzer. ulkenin petrol yataklarinin bulundugu bir bolge ve Land Cruzer fiyati da ::::: 70.000 $ civari. E bu sebepten de yer gok Land Cruzer ve Prado dolu. Hepsi de "0"

Neyse, ben de forumda bilgim ve becerilerim konusunda sizlere tavsiyede bulunmaya calisacagim, malum meslek icabi bi dunya egitim aldik. Off road tekniklerinden defansive driving den yorgunluk egitimi ve biii cook.

Hadi saglicakla kalin.

Aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz sefalar getirdiniz

Merhaba arkadaşlar.
21 Kasım 2009 dan beri üye olduğum bu sitede vakti zamanında çok şey öğrendim.
Bugünlerde ise gereksiz tartışmalar ile bir vakit öldürme aktivitesine dönüştü. Saygısız ters cevaplar verene alttan almayıp aynı şekilde ters cevap vermek huyumdur,herhalde o yüzden. Amaç bilgi paylaşmaksa bunda bir yanlışlık var. Paylaşılan her bilgi kendisinin daha iyi bildiğini zannedenlerin ağır eleştirilerine uğruyor, ve verilen yanıt eğer varsa paylaşılan bilgideki hatayı düzeltmek şeklinde değil, biz tecrübe ettik denedik sen ne bilirsin ki tavırları ile yapılıyor.
Netice itibari ile bu tartışmalar artık benim için vakit kaybı. Bu son mesajımdır. Size iyi eğlenceler.

olasiliksiz' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.
21 Kasım 2009 dan beri üye olduğum bu sitede vakti zamanında çok şey öğrendim.
Bugünlerde ise gereksiz tartışmalar ile bir vakit öldürme aktivitesine dönüştü. Saygısız ters cevaplar verene alttan almayıp aynı şekilde ters cevap vermek huyumdur,herhalde o yüzden. Amaç bilgi paylaşmaksa bunda bir yanlışlık var. Paylaşılan her bilgi kendisinin daha iyi bildiğini zannedenlerin ağır eleştirilerine uğruyor, ve verilen yanıt eğer varsa paylaşılan bilgideki hatayı düzeltmek şeklinde değil, biz tecrübe ettik denedik sen ne bilirsin ki tavırları ile yapılıyor.
Netice itibari ile bu tartışmalar artık benim için vakit kaybı. Bu son mesajımdır. Size iyi eğlenceler.

hocam, kendiniz için en doğrusunu elbette siz bilirsiniz ancak sizin deyiminizle "saygısızlıklara" pirim yaptırmış olacaksınız bu kararınızla, bu yersiz yaklaşımlara karşı "hoş görüp, gerekirse büyüklük ve tevazu göstererek" keyifli paylaşımlarınıza devam etmeniz daha güzel bir cevap olacaktır diye düşünüyor ve umut ediyorum şu aşamada,

saygılarımla,

Erdoğan UZLU

Merhaba tum gezenbilir aliesi.
1995 senesinde yani tam 16 sene once guneydogudaki usta birligimde cilcil sifir kilometre mercedes unimog soforlugune baslamam ile off road ve doga ile tanismis ve bir daha kopamaz olmustum.
Yillar gecerken bircok doga aktivesinden sonra bir kac sene evvel off- road sevdam depresmeye basladi. Kardesimle beraber basladik arayislara nasip bu zaman mis bir kac ay evvel 1987 toyota hilux ln 65 sahibi oldum
titiz bir calisma ile yuruyen mekanik vinc tampon snorkel derken bu gun sabah itibari ile aracim kaporta boyaya girmis bulunmaktadir en kisa zaman da sizlerle tum detaylari paylasicagim saygilar
HASAN GULDEN

Selam arkadaşlar ;

Ben Özay,fotoğrafcılık ile amatör olarak uğraşıyorum.
Gezip görülecek ve fotoğraf karesine alınabilecek yerleri öğrenmek adına sizlerin arasına katıldım.
Umarım iyi vakit geciririm ...

sizlerden hoşgeldin seslerini işittiğimi kabul ederek peşinen hemen hoşbulduk demeyi bir borç olarak biliyorum. şu ana kadar öyle büyük geziler yapma imkanımız olmasa da güzel ülkemizin pek çok ilini görme fırsatı buldum. bundan sonra ise hayalimde yer bulan motokaravan ile daha kapsamlı ve detaylı geziler yapma niyetim var. ancak elbetteki zaman ve imkanlar elverdiği ölçüde bu hayaller gerçeğe dönebilir. bu kapsamda forumun ve içinde yer alan bilgilerin beni bu hayallerime daha çabuk ulaştırabileceği düşüncesiyle forumdan duyduğum memnuniyeti belirterek emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,480
Kayıtlı Üye Sayımız
172,134
Kaydolan Son Üyemiz
mertm

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR