grant vitara jlx-al 2000 motor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan elzmrt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,209

elzmrt

Murat ÖZDOĞMUŞ ANKARA
grant vitara 20 ile grant vitara 20 jlx-al arasındaki fark nedir bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Etiketler
Ynt: grant vitara jlx-al 2000 motor

Konu hakkında Oğuz abinin açıklayıcı bir yazısı vardı. Tekrara düşmek istemem ancak kısa açıklama...
1998 den başlayıp 2005 e kadar giden. 98-99 model iç dizayn farklı 2004-2005 iç dizayn farklı olmak üzere 4 silindir Grandlar farklı.
images

JLX-AL ise hem içi hem dışı, yani yapı itibari ile ayrı araçlardır.
img1_4089556_a1c7bcdab247176ec6556a6c95ce66d0.jpg

Birde JLX V6 lar varki o başka bir sefere ;)

ilhami bey teşekkür ederim ilgive alakanıza ben 2004,2005 model grant vitara almayı düşünüyorum ama beni düşündüren 20jlx-al mı almam lazım yoksa 20 mı arasındaki farkı merak ediyorum karar veremedim

elzmrt' Alıntı:
ilhami bey teşekkür ederim ilgive alakanıza ben 2004,2005 model grant vitara almayı düşünüyorum ama beni düşündüren 20jlx-al mı almam lazım yoksa 20 mı arasındaki farkı merak ediyorum karar veremedim
Heralde temel yapı aynı olmakla birlikte donanım farkı var.

Yok Abdullah bey tamamı ile mantık ayrı. Ben 2004-2005 Grand'ı tavsiye ederim.
Sayın elzmrt böyle garip oldu. İsminizi yazarsanız iyi olur. :D JLX-AL 2006 dan sonra var.

camouflage' Alıntı:
Yok Abdullah bey tamamı ile mantık ayrı. Ben 2004-2005 Grand'ı tavsiye ederim.
Sayın elzmrt böyle garip oldu. İsminizi yazarsanız iyi olur. :D JLX-AL 2006 dan sonra var.
Pardon Abi. Ben 2005 e kadar olan Grand içinde her iki seçenek var zannediyordum.
Öğrenmiş oldum.

İlhami bey biraz tekneloji özürlüyüz kusura bakmayın ismimi şimdi ekleyebildim 2004-2005 tavsiye ederim demişsiniz bana sebebini acıklarsanız cok memnum olurum inanın bu konuda cok bilgisisim ne alacağıma karar veremedim

camouflage' Alıntı:
Murat bey şimdi o konuya girersek ;D forumda yazılan yüzlerce sayfayı özetlemek gerekir.
Biz buna off-road'a daha yatkın deyip özetleyelim ;)
kısaca demek oluyorki 2005 e kadar olan 2.0 larla 2006 sonrası jlx-al (-a da olabiliyor donanım farkıyla) tamamem ayrı dünyaların araçları eğer işin içine arazi girerse jlx-al çok çok geride kalıyor

2005'e kadar olan araçlarda merdiven şase vardır (kamyonların altındaki şase gibidir ve kupa ile şase ayrıdır) ama 2006 ve sonrasında ise monokok şase dediğimiz normal binek araçlardaki gibi ya da lada nivalardaki gibi gövdeyi oluşturan sacın bükülmesi ile ortaya çıkan bir şase vardır. ayrıca tecrübe ile sabittir merdiven şase araçla 80 küsurla duvara bodoslama girince kimseyi o arabanın kaza yaptığına inandıramıyorsunuz (buna aracın kaportasını söküp de şase direklerinin kırıldığını görene kadar yetkili servis de dahildir)

murat bey bence siz 1.6 jlx e devam edin şaşmayın...pişman olmayınn... ;D ;D ;D

Arkadaşlar verdiğiniz bilğiler için teşekkür ederim yalnız araç ilanlarında birşey gözüme çarptı 2005 sonu satılık bir grant vitara var ve jlx olarak geciyor kasa yeni kasa değil yani sizin tabirinizle araziye uygun kasalardan peki bu araçlar hakkında bilğiniz varmı ben jlx-al larin 2006 dan sonra başladığını ve kasanın değiştiğini biliyordum ama kasa 1998 ile 2005 yılı arası üretilen kasalardan fakat jlx-al 2000 olarak satışa sunulmuş ve birde 2005 sonu olarak belirtilmiş bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Arkadaşım veren yanlış vermiş ilanı.Eski kasalar Grand Vitara olarak geçer.Türkiye'de 5 kapılı olanlar 1998-2005 2.0 motor ve 1998-2002 arası 2.5 motor olan modelleridir.3 kapılı olanlarsa 1.6 ve son derece az bulunan 2.0 motor olan modelleridir.2006'dan sonra yeni kasa vitara'lar gelmiş ve Yeni Grand Vitara olarak adlandırılmıştır.Model olarakda 1.9 DDİS dizel ve 2.0 JLX-AL benzinli modelleri vardır.Yurtdışında farklı motor versiyonları da vardır.Vakit ayırıp forumu baştan aşağı okursan ( ben zamanında öyle yapmıştım) bütün gerekli bilgilere ulaşırsın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR