l200 astc mi super select mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gaspadin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,440

gaspadin

Ana Kamp
selamlar.

2008 model l200 4x4 almak istiyorum ,kullanacağım parkurda zaman zaman 50cm kar yada eğimli çamur yerler oluyor,
seçeçeğim model astc li yoksa super select özellikli mi olmalı kullanan arkadaşlarımızdan değerli fikirlerini bekliyorum.

teşekkür ederim.

Etiketler

Ynt: l200 astc mi super select mi

tşk ederim. 2008 modellerde intense tipini seçmeli instyle de lock sistemi yok anladıgım kadarıyle,

Doğrudur kilit sadece intense modellerinin bazılarında var ve 2011 invite lerde %100 kilit var ama onlardada orta kilit, yol bilg. vs. birçok donanım yok yani genel anlamda boş bir araç.

her iki modeli de kullanmış biri olarak kesinlikle R/D LOCK arazide daha fazla işe yarıyor ama benim arazide işim yok derseniz kaygan yol şartlarında astc daha kullanışlı bundada şöyle bir sorun var aracın kontrolünü firen sistemi ile sağladıgı için firenlerde ısınma ve balatalarda aşınma oranı daha fazla ..

santairas' Alıntı:
her iki modeli de kullanmış biri olarak kesinlikle R/D LOCK arazide daha fazla işe yarıyor ama benim arazide işim yok derseniz kaygan yol şartlarında astc daha kullanışlı bundada şöyle bir sorun var aracın kontrolünü firen sistemi ile sağladıgı için firenlerde ısınma ve balatalarda aşınma oranı daha fazla ..
kullandığım l200 şu anda 120 binde hala arka kampana değişmedi :smiley:

gaspadin' Alıntı:
selamlar.

2008 model l200 4x4 almak istiyorum ,kullanacağım parkurda zaman zaman 50cm kar yada eğimli çamur yerler oluyor,
seçeçeğim model astc li yoksa super select özellikli mi olmalı kullanan arkadaşlarımızdan değerli fikirlerini bekliyorum.

teşekkür ederim.
Düzeltme yapayım ;)
süper select yeniL200 ün tüm modellerinde zaten mevcut. Başka hiç bir pickup ta yok.

Bende intense (R/D LOCK) modelini kullanıyorum ama standart lastikle çamurlu bir tarlada izlediğim astc li model oldukça iyiydi.

selamlar

almak isteğim aracın kullanım oranı %20 ağır offroad %80 asfalt bu yüzden instyle tipi (astc) daha avantajlı gibi geliyor.

gaspadin' Alıntı:
selamlar

almak isteğim aracın kullanım oranı %20 ağır offroad %80 asfalt bu yüzden instyle tipi (astc) daha avantajlı gibi geliyor.
asvaltta astc (ESP) avantajlı ama 4H modunda giderkende esp ye ihtiyaç neredeyse yok gibi, çünkü araç kaymıyor.

Konu açılmışken bende merak ediyordum l200 lerin hangi modellerinde ve yıl aralıklarında sürekli dört çeker sistemi var aydınlatırsanız sevinirim.

velicanöz' Alıntı:
Konu açılmışken bende merak ediyordum l200 lerin hangi modellerinde ve yıl aralıklarında sürekli dört çeker sistemi var aydınlatırsanız sevinirim.
2007 ve sonrasında hepsinde süper select 4x4 sistemi var.
2H
4H sürekli 4 çeker
4Hlc yüksek devir lsd devrede
4Llc düşük devir lsd devrede

sadece intense ve dakar modelinde direksiyonun sağında bir buton ile devreye giren R/D LOCK yani diff lock mevcut

lokosit' Alıntı:
2007 ve sonrasında hepsinde süper select 4x4 sistemi var. (2011 model invite modellerinde
2H
4H sürekli 4 çeker
4Hlc yüksek devir lsd devrede
4Llc düşük devir lsd devrede

sadece intense ve dakar modelinde direksiyonun sağında bir buton ile devreye giren R/D LOCK yani diff lock mevcut.

İlave olarak 2011 İnvite modellerindede R/D LOCK olanlar var fakat bu model de orta kilit yok.

2006 yılında satılan ve yeni kasa olan 4x2 lerin çok ama çok azında R/D LOCK mevcuttu

Unutmadan herhalde dalgınlığınıza geldi hemen bir düzeltme yapalım R/D LOCK kilit tuşu direksiyonun solunda. :smiley:

Fantastic Light' Alıntı:

İlave olarak 2011 İnvite modellerindede R/D LOCK olanlar var fakat bu model de orta kilit yok.

2006 yılında satılan ve yeni kasa olan 4x2 lerin çok ama çok azında R/D LOCK mevcuttu

Unutmadan herhalde dalgınlığınıza geldi hemen bir düzeltme yapalım R/D LOCK kilit tuşu direksiyonun solunda. :smiley:
:smiley:) Sağımı solumu şaşırdım:smiley:)Millet şimdi direksiyonun sağında buton arayacak ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

SON KONULAR

Geri