Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,134

Etiketler

Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

verdiğiniz faydalı bilgilerden dolayı teşekkür ederim.
takipteyim.

Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

G145 olan kodu nasıl okuyacağız.?
G : 8" o.k.
1 : ?
4 : ?
5 : ?

14 : 4.875
5 : Limited Slip 4 pinoin

Doğru okunmuş halimidir.

2 veya 4 pinoion olması neyi ifade etmektedir.?
4,875 oran neyi ifade etmektedir.)

Üstadların yardımını rica ediyorum.

ncmsrn' Alıntı:

Doğru okunmuş halimidir.

4,875 oran neyi ifade etmektedir.)

Üstadların yardımını rica ediyorum.
Evet doğru okunmuş halidir.
4.875 ayna/maruti oranıdır.

ncmsrn' Alıntı:

Doğru okunmuş halimidir.

4,875 oran neyi ifade etmektedir

tümerin dediği gibi 4.875 ayna hahruti oranıdır.
jeep34 isimli arkadaşın verdiği diff--lastik oranlarına göre,4.87 ayna mahruti oranına göre 35'' lastik takabilirsin..

Arşivde bulunması gereken önemli bilgiler bunlar,teşekkür

Çok faydalı bilgiler.

ayna mahruti oranına göre lastik ebadını takarken motor gücününde bu durum da önemli olduğunu düşünüyorum..bilgisi olan varsa paylaşalım..

MOBİDİK' Alıntı:
ayna mahruti oranına göre lastik ebadını takarken motor gücününde bu durum da önemli olduğunu düşünüyorum..bilgisi olan varsa paylaşalım..

Motor gücü elbette önemlidir. Ancak motor gücünden ziyade Tork gereklidir. Tork, bildiğiniz üzere motordan tekerleğe iletilen itme kuvveti (dönme momenti) dir. Bu kuvvet motorun gücü ile doğrudan alakalı değildir. Yani iki araçtan beygir gücü az olan bir aracın torku, beygir gücü yüksek olana göre fazla olabilir. Bu da tekerlek çapı, vites kutusu ve motor tipi etmenlere bağlı olarak değişir.

bilgilendirme için teşekkürler..

benim ufaklıkta ise G144 yazıyor acaba anlamı nedir? yardımcı olur musunuz?

G=8''
14= 4.875
4=kilitli deff.

acaba böyle midir?

sehzata' Alıntı:
benim ufaklıkta ise G144 yazıyor acaba anlamı nedir? yardımcı olur musunuz?

G=8''
14= 4.875
4=kilitli deff.

acaba böyle midir?

aracınız toyota ise ; aynen öyle..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR