Macera Karavanları - Offroad Campers

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhatkocaerol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,826
Ynt: Macera Karavanları - Offroad Campers

paylaşım için teşekkürler. çok güzel araçlar gerçekten....

Etiketler

zaman buldukça elinizdeki dökümanları paylaşırsanız ben sevinirim konu ile ilgili arkadaşlar da sevinecektir diye düşünmekteyim

barb_alone' Alıntı:
zaman buldukça elinizdeki dökümanları paylaşırsanız ben sevinirim konu ile ilgili arkadaşlar da sevinecektir diye düşünmekteyim

aynı fikirdeyim elinizdekileri paylaşırsanız çok sevinirim

Sally karavanın çiftkabin arkası portatif karavanı var ancak bunlar çok daha sevimli ve kullanışlı görünüyor,keşke bu modellerden örnek alsa...

saly karavanın ürettiği pickup arklası modeller dünyadada yaygın fakat ben günümüzün off road araçlarının estetik güçlü ve agresif görüntüsüne yakıştıramıyorum. pickupla çok bağdaşmıyorlar kocaman bi karton koli taşıyormuş görüntüsü uyandırıyor. ayrıca kompakt bi yapıları yok arazide ne akdar avantajlı oldukları tartışılır.

2b

3b

serhatkocaerol' Alıntı:
saly karavanın ürettiği pickup arklası modeller dünyadada yaygın fakat ben günümüzün off road araçlarının estetik güçlü ve agresif görüntüsüne yakıştıramıyorum. pickupla çok bağdaşmıyorlar kocaman bi karton koli taşıyormuş görüntüsü uyandırıyor. ayrıca kompakt bi yapıları yok arazide ne akdar avantajlı oldukları tartışılır.

Tamamen katılıyorum emanet gibi sally karavanın modeli, bütünleşik bir görüntü yok..hatta düşücekmiş hissi bile veriyor insana..

talep ile sally karavanda özel çalışma yapar sanıyorum off-road için daha uygun olan model çıkar sanıyorum görüşmek lazım

barb_alone' Alıntı:
talep ile sally karavanda özel çalışma yapar sanıyorum off-road için daha uygun olan model çıkar sanıyorum görüşmek lazım

İstenim (talep) olursa, bu türden araç üretebilecek, en az 5 ve üzerinde sayıda üretici var bu ülkede..

Cavid Sezen

aşağıda gördüğüm araçlar fiyat olarak değil ama bu konuda toplanması olası araçlar olarak görmekteyim

kabini tenteli olduğu için farklı bir dizayn yapılabilir yada üzerine konacak camper oturma bölümüne tavan olabileceğinden ağırlıktan daha fazla tasarruf edilebilir
http://www.sahibinden.com/90_model_2_5_dizel_land_rover_defender_acil_satilik-98WQQaXQQ15958550WQQpXQQdisplayitem

kamyonet olduğundan camper için uygun araç
http://www.sahibinden.com/1995_model_land_rower_defender_kamyonet-88WQQaXQQ16441674WQQpXQQdisplayitem

üzerindeki kasanın hafifletilmesi ile ruhsatta en az problemli araç olacaktır diye düşünmekteyim camper için en az maliyet bu tip bir araçta gider diye düşünüyorum
http://www.sahibinden.com/emsalsiz_temizlikte_74000_de_orinal_2_5_dizel-83WQQaXQQ17607374WQQpXQQdisplayitem

yukardakiler benim kendi düşüncem tabi sizin daha detaylı bir araştırmanız olmuş ayrıca linklerini verdiğim araçlar dizel olup daha sonra daha güçlü puma motor ile değişimleri yapılabilir neden olmasın

gezmen' Alıntı:
İstenim (talep) olursa, bu türden araç üretebilecek, en az 5 ve daha çok üretici var bu ülkede..

Cavid Sezen

cavid bey sizi kamp araçları bölümünde takip etme şansım oldu gerçekten bu konuda bilginiz geniş paylaşırsanız sevinirim

Barbaros Şenbaş

barb_alone' Alıntı:
cavid bey sizi kamp araçları bölümünde takip etme şansım oldu gerçekten bu konuda bilginiz geniş paylaşırsanız sevinirim

Barbaros Şenbaş

Barbaros Bey;

Bu off-road işinden hiç anlamam. Yalnız, gezi - kamp - off road ve camper sözcükleri biraraya geldiğinde ne güzel oluyor değil mi? Bizim bölümde ilginizi çekebilecek epeyce başlık var:
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=336.0

Esen kalın.
Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Barbaros Bey;

Bu off-road işinden hiç anlamam. Yalnız, gezi - kamp - off road ve camper sözcükleri biraraya geldiğinde ne güzel oluyor değil mi? Bizim bölümde ilginizi çekebilecek epeyce başlık var:
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=336.0

Esen kalın.
Cavid Sezen

takip ediyorum zaten ama işin içine off-rad girince daha bir detaylı oluyor daha bir güzel oluyor gibi oldu :D

takip etmeye de devam edeceğim

Barbaros Şenbaş

barb_alone' Alıntı:
takip ediyorum zaten ama işin içine off-rad girince daha bir detaylı oluyor daha bir güzel oluyor gibi oldu :D

takip etmeye de devam edeceğim

Barbaros Şenbaş

Ne yalan söyleyeyim, bu off-road camper konusu hep dikkatimi çeker durur.. İşin off-road bölümü, beni pek ilgilendirmiyor ama dört tekerden çekişli bir campere sahip olmak/olabilmek çok hoş olsa gerek... ;) :smiley: Şöyle güneş panellerini de üzerine yerleştirdin mi, ne denli özgür olunur değil mi?...

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Ne yalan söyleyeyim, bu off-road camper konusu hep dikkatimi çeker durur.. İşin off-road bölümü, beni pek ilgilendirmiyor ama dört tekerden çekişli bir campere sahip olmak/olabilmek çok hoş olsa gerek... ;) :smiley: Şöyle güneş panellerini de üzerine yerleştirdin mi, ne denli özgür olunur değil mi?...

Cavid Sezen

özgürlük bir yana zaten o tartışılmaz ama

keyfe diyecek olmaz kamp yapmak için yol gereksinimi kalkar ortadan :smiley: buda yol olmasa bile kamp yapmak için en özel yeri bulabilmek

ayrıca kamp atılan gezilerde çadır derdinden kurtulmak ev olmasada yakın konforu istediğiniz kamp atılan yerde olması keyifli olsa gerek

araç olarakta ülkemizin seçenekleri el verdiğine göre neden olmasın :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR