Macera Karavanları - Offroad Campers

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhatkocaerol Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,826
Ynt: Macera Karavanları - Offroad Campers

barb_alone' Alıntı:
özgürlük bir yana zaten o tartışılmaz ama

keyfe diyecek olmaz kamp yapmak için yol gereksinimi kalkar ortadan :smiley: buda yol olmasa bile kamp yapmak için en özel yeri bulabilmek

ayrıca kamp atılan gezilerde çadır derdinden kurtulmak ev olmasada yakın konforu istediğiniz kamp atılan yerde olması keyifli olsa gerek

araç olarakta ülkemizin seçenekleri el verdiğine göre neden olmasın :D

çok haklısınız gerçekten yolun bile olmadığı özel yerlerde kamp zahmeti çadır üşümesi olmadan konaklamak, kamp kurup kaldırmak için harcadığımız enerjiyi etrafın tadını çıkarmak için kullanmak, benim de en büyük hayalim..

Etiketler

aslında karavan firmaları ile detaylı görüşüp tam fiyat listeleri almak fikir açısından iyi olabilir

ben karavan firmalarını bilmiyorum detaylı bilgi olursa ben irtibata geçeyim

cavid abi karavan bölümündeki teknik sekmesini inceledim de hep aradığım ocak-evye bi arada olan tezgahlardan falan var enerji ve su konusunda da ayrıntılı bilgiler var.
benim merak ettiğim konulardan biri aracın ; kaporta kıvrımlarının yanında sırıtmayan kıvrımlı yüzeyler nasıl elde edilir. fiberglas uygulaması için kalıp gerekiyor o kalıpların temini zor olur diye düşündüm.
landrover gibi modeller için düz alüminyum veya fiberglas levhalarla tasarım yapmak daha kolay çünkü arabanın diş görünşünü bozmuyor. malesef pickuplar için aynı şeyi söyleyemem.

not:bi süre kendi bilgisayarımdan uzakta olacağım için yeni fotoğraflar paylaşamayacağım:(

macera ekibimizin bir videosunu paylaşmak isterim http://vimeo.com/5758989

fiber işçiliği uygulanabilir fakat fiber saça oranla ağır olabilir sağlam olması için birkaç kat uygulanmalı

hatta öyle ustalar var hafif saç ilede istediğiniz kıvrım verilir problem olmaz ben daha çok saç ile çalışmanın mantıklı ve daha sağlam olacağını düşünmekteyim...

hayalimdeki 4x4 camper için araç bu olsa gerek :D :D ama TR'de bulunması gerçekten zor bir araç

Mercedes G Pick up

barb_alone' Alıntı:
fiber işçiliği uygulanabilir fakat fiber saça oranla ağır olabilir sağlam olması için birkaç kat uygulanmalı

hatta öyle ustalar var hafif saç ilede istediğiniz kıvrım verilir problem olmaz ben daha çok saç ile çalışmanın mantıklı ve daha sağlam olacağını düşünmekteyim...

yabancı sitelerde hiç demir sac uygulaması görmedim ama alüminyum oldukça kullanılıyor. fiberglas ve balsadan oluşan kompozitler ve petek denilen çok hafif ve izalasyonu yüksek bir malzemede kullanılıyor

mercede g sanırım paranın alacağı en iyi gerçek arazi aracı. kliması hidrolik direksyonu herşeyiyle mükemmel... onunla yapılmış birkaç offroad camper modeli vardı ama onları bulamadım

merhaba
çok zevkli ve heyecan vericiydi incelemek,devamı olursa bekleriz
tşk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR