Orman Yolundan Gerede - Yenice Ormanları Denemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Monti Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,367
Ynt: Orman Yolundan Gerede - Yenice Ormanları Denemesi

BTB_Wild' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler . Bende dün Abant'taydım . Çok güzel yerler gerçekten .
Evet gerçekten öyle. Dönerken insanın ayakları geri geri gidiyo sanki.

Etiketler

Tebrikler güzel bir deneme olmuş, Ağustos ortasında aynı yeri arazi aracıyla geçmek istiyorum. Yolda arazi aracı için dar / yıkılmış engel teşkil eden bir yer var mı? Birde rica etsem rotanın gps iz kaydını paylaşabilirmisiniz?

Teşekkürler...

HARİKA EGLENMİS VE GÜZEL GEZMİŞSİNİZ ELİNİZE YÜREGİNİZE TEKERİNİZE SAĞLIK

veykar' Alıntı:
Tebrikler güzel bir deneme olmuş, Ağustos ortasında aynı yeri arazi aracıyla geçmek istiyorum. Yolda arazi aracı için dar / yıkılmış engel teşkil eden bir yer var mı? Birde rica etsem rotanın gps iz kaydını paylaşabilirmisiniz?

Teşekkürler...
Gps iz kaydı malesef yok ancak Orman yoluna giriş noktamızı vereyim:

http://maps.google.com/maps?q=40.803484,32.186841&hl=tr&ll=40.807094,32.186744&spn=0.004231,0.010568&num=1&t=h&z=17

Yol zaman zaman dikleşti ve gevşekleşti ama ama bence arazi aracı ile herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bazı noktalarda yol daraldı ve ağaçlar alçaklaştı ancak biz zaten bunlar olurken kaybolmuştuk. Düzgün bir rota belirler iseniz buralara girmezsiniz zaten. Biz çoban amcalarımızın kurbanı olduk ;D ;D ;D Gerede den yenice ormanlarına herşey doğru giderse 3 saatte varılır.

celiloglu' Alıntı:
HARİKA EGLENMİS VE GÜZEL GEZMİŞSİNİZ ELİNİZE YÜREGİNİZE TEKERİNİZE SAĞLIK
Cok tesekkurler.

Sn Monti, Gerede yayları dediğiniz bölümde, daha önce 2 defa doğa yürüyüşü yapmıştım grup ile birlikte, gerçekten çok doğa harikası yerler.Hatta o kısımda, doğanın içine saklanmış bir gölete yürümeyi de düşünüyorum ilk fırsatta.
İşin rota kısmına gelince sanırım benimde kullanıdığım el tipi gps cihazları ile buı problemi çzebilirsiniz, google earth te attığınız iz kaydını takip ederek, yolu şaşırma riskini minumuma indirebilirsiniz.

uda4a' Alıntı:
Sn Monti, Gerede yayları dediğiniz bölümde, daha önce 2 defa doğa yürüyüşü yapmıştım grup ile birlikte, gerçekten çok doğa harikası yerler.Hatta o kısımda, doğanın içine saklanmış bir gölete yürümeyi de düşünüyorum ilk fırsatta.
İşin rota kısmına gelince sanırım benimde kullanıdığım el tipi gps cihazları ile buı problemi çzebilirsiniz, google earth te attığınız iz kaydını takip ederek, yolu şaşırma riskini minumuma indirebilirsiniz.
Ömer bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. 2 tane cep telefonunda navigasyon + 2 ad. motorsiklet navigasyonu + bölgenin detay haritaları olduğundan kaybolacağımız aklımıza hiç gelmemişti. Tavsiye edebileceğiniz bir GPS cihazı varmıdır?

Monti, o kadar teknolojiyle bir sahra savaşını elektronik olarak yönetiyor olmanız gerekirdi :smiley:))

Neyse gelelim konumuza Yürüyüş ve dağcılıkla ilgilenmiyorsanız size bir gps den ziyade Android uygulamalı bir teleon önereceğim motorda şarj sıkıntınız yok nasıl olsa telefon olarakta HTC evo, sensation serileri, onex serileri, galaxy s3, galaxy s2 tavsiyemdir.

www.wikiloc.com sayfasında milyonlarca rota paylaşılmış durumda bu rotlaları takip edebilirsiniz yada google earth da çizdiğiniz rotalarınızı bu sayfadaki hesabınıza yükler, telefonunuza yüklemiş olduğunuz ''wikiloc''android uygulamasıyla sizin yada başkalarının rotalarını takip edebilirsiniz.

Ayrıca soviet Military Map uygulamasını şiddetle tavsiye ederim profesyonel el gps'im var ama bu kadar detaylı topolojik haritası yok adamları ucağımız düştüğünde Türkiye'yi avucumuzun içi kadar biliyoruz diye boşa dememişler.

Gideceğiniz rotayı telefonda önceden ziyaret ederseniz iyi olur gittiğiniz yerde telefon çekmez ise uydu bağlantınız olacak fakat internetiniz olmadığı için harita altlığı gelmeyecektir.

GPS önerisi için ben Magellan Triton 1500 kullanıyorum memnunum Garmin oregon serilerinden birisinide tercih edebilirsiniz onlarda çok iyi cihazlar

Son olarak sizden ricam orman maceranızda geçtiğiniz köy isimlerini belli başlı yer isimlerini bana bildirebilirseniz ben kendi rotamı çizebileceğim :smiley:)

uda4a' Alıntı:

Sn. uda4a 10 günlük bir bolu ve çevresinde offrod ve yürüyüş etkinlikleri için gideceğim. Gerede yaylalarındaki rotalarınızı .gpx uzantılı paylaşırsanız çok memnun olurum bunun dışında önerileriniz bekliyorum bölgenin yabancısıyım orda faliyet gösteren gruplar kamp alanları rota tavsiyeleri vs.. Teşekkürler..

veykar' Alıntı:
Sn. uda4a 10 günlük bir bolu ve çevresinde offrod ve yürüyüş etkinlikleri için gideceğim. Gerede yaylalarındaki rotalarınızı .gpx uzantılı paylaşırsanız çok memnun olurum bunun dışında önerileriniz bekliyorum bölgenin yabancısıyım orda faliyet gösteren gruplar kamp alanları rota tavsiyeleri vs.. Teşekkürler..

Sn Veykar, Bölge olarak benimde çok iyi bildiğim alanlar değil maalesef.Yürüyüşe ilk başladığım senelerde, grup ile bu bölge de yürümüştüm.Daha sonra google eart üzerinde kendimce bir rota çıkardım ama bireysel olarak araç sabit bir yerde kaldığı için bu rota 20 km civarlarına çıkıyor tabii aynı yoldan yeri gelmekte mümkün.Gruplara gelince Gezenbilirin etkinliklerine bakarsanız iki hafta önce yürüdüler, Zerrin hn irtibat kurarsanız size bilgi verir, ayrıca bende tekrar google dan bakıp size optimum bir rota çıkartmaya çalışayım.
Görüşmek üzere

Monti' Alıntı:
Ömer bey tavsiyeniz için teşekkür ederim. 2 tane cep telefonunda navigasyon + 2 ad. motorsiklet navigasyonu + bölgenin detay haritaları olduğundan kaybolacağımız aklımıza hiç gelmemişti. Tavsiye edebileceğiniz bir GPS cihazı varmıdır?

Sn Monti elinizdeki cihazların özelliklerini bilmiyorum ama en azından motor daki gps cihazlarına google earthten belirlediğiniz bir güzergahı, iz kaydı olarak cihaza atabileceğinizi düşünüyorum.Ben Garmin 60csx kullanıyorum ama incelememekle beraber yeni cihazların özellikleri çok daha iyi.GPs cihazına iz kaydını atmak ile ilgili imzamda yazan blog sayfamda detaylı bilgi mevcut.

Güzel ve keyifli bir gezi olmuş yaşanan ufak tatsızlıkta sizi bu keyfiten koparmamış paylaşım için teşekkürler

veykar' Alıntı:
Monti, o kadar teknolojiyle bir sahra savaşını elektronik olarak yönetiyor olmanız gerekirdi :smiley:))

Son olarak sizden ricam orman maceranızda geçtiğiniz köy isimlerini belli başlı yer isimlerini bana bildirebilirseniz ben kendi rotamı çizebileceğim :smiley:)
;D ;D ;D ;D ;D ;D

Malesef aynı köye değişik yollarda 2 kere geldiğimiz bile oldu size. köy isimleri vermem kesinlikle yanıltıcı olur, zaten hiç hatırlamıyorumda ::smiley: ::smiley: ::smiley:

Yanlız bizim gitmeyi amaçladığımız yer ile gece kamp yaptığımız yeri işaretledim işinize yararsa :

http://maps.google.com/maps?saddr=41.086112,+32.428422&daddr=40.940036,32.246375&hl=tr&ll=41.008403,32.367783&spn=0.269956,0.676346&sll=40.941008,32.245388&sspn=0.01689,0.042272&t=h&mra=me&mrsp=1,0&sz=15&z=11

A noktası gitmeye çalıştığımız yer
B noktası kamp yaptığımız yer

uda4a' Alıntı:
Sn Monti elinizdeki cihazların özelliklerini bilmiyorum ama en azından motor daki gps cihazlarına google earthten belirlediğiniz bir güzergahı, iz kaydı olarak cihaza atabileceğinizi düşünüyorum.Ben Garmin 60csx kullanıyorum ama incelememekle beraber yeni cihazların özellikleri çok daha iyi.GPs cihazına iz kaydını atmak ile ilgili imzamda yazan blog sayfamda detaylı bilgi mevcut.
Cok tesekkurler Ömer bey. İnceleyeceğim ayrıca sn. Veykarın dediği gibi android uygulamalı telefonlarada bakacağım. Ben halen Nokia nın 4-5 senelik bi modelini kullanıyorum ;D ;D ;D ama navigasyonu var ve şehir içi çok kez işime yaradı.

Bu arada sevgili Burak disdis ede spor hayatında başarılar diliyorum. benimde sizinle adaş 2.5 yaşında bir oğlum var ve benim motora çok meraklı. Zamanı gelince onuda motocrossa başlatcaz heralde. tavsiyeleriniz varmıdır? ??? ??? 8) 8) 8)

PB130043

P1090032

sinan54' Alıntı:
Güzel ve keyifli bir gezi olmuş yaşanan ufak tatsızlıkta sizi bu keyfiten koparmamış paylaşım için teşekkürler
Çok teşekkürler Sinan bey.

Monti' Alıntı:
Cok tesekkurler Ömer bey. İnceleyeceğim ayrıca sn. Veykarın dediği gibi android uygulamalı telefonlarada bakacağım. Ben halen Nokia nın 4-5 senelik bi modelini kullanıyorum ;D ;D ;D ama navigasyonu var ve şehir içi çok kez işime yaradı.

Bu arada sevgili Burak disdis ede spor hayatında başarılar diliyorum. benimde sizinle adaş 2.5 yaşında bir oğlum var ve benim motora çok meraklı. Zamanı gelince onuda motocrossa başlatcaz heralde. tavsiyeleriniz varmıdır? ??? ??? 8) 8) 8)

Sn Monti, Burak benim yiğenim, öncelikle temennileriniz için çok teşekkür ederim onun adına.
Motokros olayına gelince kendisi hasbel kader tanıştı bu spor ile babasının (Abimin) bulunduğu ortamlarda ki Motor kullanan insanlarla sohbeti sonucu, yiğenime motor almaya karar verdi,(bunun en büyük nedenlerinden birisi de bilgisayara olan bağımlılığı ortadan kaldırmak) İlk motor ile kullanmayı pekiştirdikten sonra, bu işi bilenler tarafından stili ve kullanımı beğenilmesi sonucu, daha ileri seviye motor alarak yarış hayatına başladı.
Bundan sonrasını özel mi yazmak gerekir bilmiyorum ama ben pek camianın içerisinde olmadığım halde duyduklarım ile ,Ankara da Motokross olayı bir kaç kişinin elinde olduğunu soyleyebilirim, eğer maddi imkanlarınız kısıtlı ise bir yerlere gelmek gerçekten çok zor, federasyonun genç sporculara hiç bir faydası ve yarattığı imkan yok, yiğenimde Ankara da sayılı motokross çulardan olmasına rağmen, emekli memur aile çocuğu olması nedeni ile yeterli derece (Bilindiği üzere pahalı bir spor) antreman yapamamakta, kanımca ileride Türkiye yi iyi temsil edebilecek kapasite de olmasına rağmen, en çok ehliyet alıp, sizin gibi doğaya kendini atıncaya kadar, yarışmaları bırakmak zorunda kalacak diye düşünüyorum.Ankara daki kuluplerde bir ekip ruhu olmadığını, yarışlarda teknik ve taktik açıdan tamamen sporcunun yanlız kaldığını, eğer sizden büyük ve tecrübeli abilerinizle aranız iyi ise onlardan alacağınız ufak tuyolarla yarışları tamamlamaya çalışıyrosunuz.Bir çok kurum ve kuruluşa müracaat etmemize rağmen genç çocuklara maalesef sponsor desteği yok.Kafanızı ağrıtmayayım,Kısaca çok güzel bir spor ama maddi imkanlarınız el veriyorsa bu işin içine girin derim.
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR