Sizce Hangisi Gerçekten Yardıma İhtiyacım Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ibrahim_ipek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 226
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,367
Ynt: Sizce Hangisi Gerçekten Yardıma İhtiyacım Var

Sadece vitesin dibini soktum . Haftasonu ve yarin aksam komple tuneli sokecem . Uzun suredir kullanilmiyormus arac ve h den hic almamislar bekli alistirmak gerek . Ama gercekten korkuttu hele hele artistlik turlarinda . Gerci her kosulda eve geri getiriyo bakalim ogrenecez yvs yvs .

ibrahim IPEK

Etiketler

Bu dediklerinizden anladığım şaftları kilitlediğinizde araç hareket ediyor kilit boşa alındığında hareket etmiyor

akslardan biri kırık ise kilitlemeye almadan hareket etmez bu olabilir

ikinci olarak ta Derya nında başına gelen arazi vitesinde tahrik kollarının sıkıldığı yerlerde kayma olmuştur

kolda boşluk varsa vitesin veya kolların burçları yoktur

Kilitli devam etsem sorun olurmu . 3 vitesten sonra sanki tikirti geliyo . Aks kirik oldugunu sanmiyorum kirik olsa ses yapar . Arazi sanzumanindan asagiya inen bir kol goruyorum baskada yok alttan pimi de takiki . Belki yaglarini tamamlarsam ses kesilir de yag nereden koyuluyo onuda bilmiyorum ;-)

ibrahim IPEK

Aracın heryerine bakılır arazi kolu ayar burçlarına ancak arıza çıkarınca bakılır. (Başıma geldiği için biliyorum) O yüzden onda ısrar ettim. Kolun pozisyonu L de gibi durur ama aslında boştadır.
Aks kesik olsa kilitte yürümesi lazım. Gündüz gözüyle bakmakta fayda var.

Geçmiş olsun. Ama şunu öğrendiniz Defender her şekilde yürür :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

ibrahim_ipek' Alıntı:
Belki yaglarini tamamlarsam ses kesilir de yag nereden koyuluyo onuda bilmiyorum ;-)

ibrahim IPEK

DiscoveryYaglama

Aks durduk yere kesermi ki . Yakin da olan varsa veya ikitelli taraflarinda onerbileceginiz usta varsa defenderden anlayan gostereyim yarin yalova yapmayi dusunuyorum

ibrahim IPEK

Bu sorunu cozersem arac gercekten mukennmel gidisi sesi . Alt takimi direksinoyu cok guzel . Aldigim adamlarda aractan anlamiyordu . torpidoya hareret gistergesi koymuslar yanindada tuslar var ne ise yarar bilemiyorum acaba fanimi acip kapatiyo

ibrahim IPEK

İbrahim sen bunu yavaş yavaş git ve bir ustaya göster. Araç yatmış araç, keçeler zamanla sertleşiyor ve yağları bırakıyor. Bu şekilde yola çıkma bence, her şeyini bir kontrol ettir. Ondan sonra gönül rahatlığı ile bin. Ayrıca aracı tanıyana kadar bence şehirden fazla bir uzaklaşma :D

ibrahim_ipek' Alıntı:
Hani aldik ya evdekiler umutlu gidip gezecez diye ;-). Ama nerdeeee

ibrahim IPEK

İbrahim bey öncelikle hayırlı olsun. Aramıza da hoş geldiniz.

İşte o ilk gaz var ya yeni alınan aracın gezme keyfi gazı. Sakın ona aldanmayın. hele hele uzunca bir süre dinlenmiş ise. çalıştıkça arıza vermeye başlayacağından bir süre evinizin yakınlarında vakit geçirin. altına üstüne alışın. seslere alışın.

ben ampül değiştiremezken şimdi ev deki aletleri görseniz sanki mekik yapıyorum :smiley:

Cok tesekkur ederim tamir konusunda sikinti yok makinadan anlarim muhendisim aksama kadar makinalarin icerindeyim zaten bu arabada hosuma gidende bu ugrasacam . Lakin ilk saatten yapmasi uzdu beni evdekilere rezil oldum ;-) sonucta evin butcesi

ibrahim IPEK

ibrahim_ipek' Alıntı:
Ikitelli sanayi sitesinde defenderden anlayan usta varmidir . Malum bana yakin ve abone olacagiz gibi

ibrahim IPEK
bahcesehirde benim bildigim biri var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Diferansiyel kirilmis . Ici degisecek istavroz kutusu 800 tl fiyat verdi iscilik dahil . De istavroz milini sabit pimli yapacak sizce ne yapalim

ibrahim IPEK

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR