Vinç'in Ruhsata İşlenmesi Hakkında...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan efe_41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,548
Ynt: Vinç'in Ruhsata İşlenmesi Hakkında...

fotodan anladığım kadarıyla sizinkide tampon içinde,doğrumudur.

Etiketler

Vinç sorun olmuyorda işli değilse çeki demirine dikkat ederler.Çeki demirinizi dışarıdan görünmeyecek hale getirmelisiniz.Sökülebiliyorsa topuzunu söküp topuzu yok zaten kullanmıyorum falan denilebilir..

şöyle bi çözüm yaptım.çeki demirine aracın orjinal logolu tapasını taktım. vinç rollerınada bi kapak ..yırtarım diye düşünüyorum..

DSC 7361

DSC 7391

Vinçten korkma,herkes geçiyor.. Araksıda gayet güzel olmuş umarım sorun çıkarmazlar.. Çeki demirini geçici olarak komple indirmek çok mu zor olur? İş garanti olsun diye.. Gerçi TÜV den geçse römork çekerken polise takılır,çeki demirini işletmek en iyisi aslında..

aslında römork çektiğimde yok,arac çekerken işe yarıyor pratik oluyor,yoksa genelde topuz bagajda.
ayrıca montajıda güzel yapılmış ben bi elden geçirdim ,çeki demirini söktüğümde istetme gözüme batıyor..tam ortada degil istetme yeri, hafif solda asimetri sinir ediyor beni.:smiley:)

Şansınızı denersiniz olmadı söktürüp muayeneden sonra geri taktırırsınız,nasılsa 1 ay süreniz oluyor.Römork çekmiyorsanız,birde topuz takılı olmadıktan sonra çok gıcığına denk gelmezseniz kontrollerdede sorun olmaz bence.

gintro' Alıntı:
Vinç şeklinde bir ibare yok. Ancak ruhsatta şu ibare var:
"Çeki tertibatı bulunmaktadır. Çeki demiri mevcuttur. "

kafalarına göre yazıyorlar bendede önden kurtarma aparatlı çeki topuzlu diyor Vinç niye yazmazlar ki ?

yanlız ben yeni muayeneye giriyorum ön arka vinç ve çeki demiri için tadilat planı cizdiriyorum plan çizmek extra 250 300 tl civarı sanırım... kafam rahat olcak bu burokrasi bıkkınlık veriyor bazen amma yapılmalı

tampon içinde vinçle muayeneye girdik hiç bir şey demediler vinçle alakalı olarak. ruhsata da işli değil sorun yok yani korkmayın. mayıs 2011

ben yeni araç aldım ruhsat komple degişti çeki demiri ve vinç işlenmesi hakkında bi bölüm yok kaldırıldı sanırım

Fotoraf001

Fotoraf002

diğer belgeler mi öyle bir kısım var sanırım

araç üzerinde hak ve menfaati bulunanlar kısmının hemen altında

oraya yazılıyor olabilir mi?

bugün evraklarım geldi proje tse onayı damgalar mühürler belgeler...haftaya muayeneye gidiyorum....

arkadaşlar sistem şu vinç işletme konusunda
tuv le özellikle bukonuyu ve diğer tanpon veya bagaj yan barlar olsun bunlarla alakalı ruhsata işletme durumu
.... tuv yetkililerin dediği eğer aracınızın ruhsatında arazi taşıtı diye yazı yorsa busaydıklarımı işletmek zorunluluğu yok çünki siz arazide lazım olabilicek ekipmanı yapmanız bizi ilgilendirmez diyorlar
not sadece romork topuzuna karışıyorlar yetkili sertifikası olan firmalar rın montajı olması gerekiyor.
ruhsatta arazi tasıtı yazması gerekiyor
burada yolda trafik tabi soruyor onların derdi başka ozaman kardeşim bana tuv onay verdi.

göktu ya şimdi bu evraklarla direkt tüvden muayene randevu alıp giriyormuyuz başka harç garç bişi yatırıyomuyuz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR